Новиот преглед на бонус Wazamba

WazambaResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус $500 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилен телефон
Прифатени бикоини
Достапна е спортска книшка
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилен телефон
Прифатени бикоини
Достапна е спортска книшка
Wazamba is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Корисникот ќе добие почетен бонус за својот прв депозит, што ќе го зголеми неговото плаќање за 100% до 2.000 PLN. Казиното Wazamba исто така нуди бесплатни вртења - 200 бесплатни вртења - на сите нови играчи кои депонираат најмалку 80 злоти на нивната сметка.

Бонусот важи десет дена, а секој ден играчот ќе добива 20 вртења. Вреди да се напомене дека информациите за бонусот вклучуваат услови како што се времетраењето на понудата и барањата за обложување на бонусот.

  • 1-ви депозит: Добијте 100% бонус за депозит за совпаѓање до 36.000 УСД + 100 бесплатни вртења.
  • Вториот депозит: Добијте бонус за депозит од 110 проценти до 40.000 УСД на вториот депозит.
  • 3-ти депозит: 100% бонус за депозит до $24.000 плус до 100 бесплатни вртења.
Бонус кодовиБонус кодови
+6
+4
Затвори
Games

Games

Wazamba има над 1500 игри од најдобрите развивачи на софтвер во индустријата. Може да играте слотови, игри на маса, казино игри во живо и игри со инстант добивка. Популарните кено наслови како што се Keno Pop, Lucky Keno, Keno Universe и World Cup Keno се достапни во посебен дел за кено на страницата. Се препорачува да ја проверите стапката на RTP пред да изберете некоја од игрите и да ја изберете играта со најдобра стапка на враќање на играчот.

Software

Добавувачите на софтвер вклучуваат Microgaming, NetEnt, Play'n GO, Big Time Gaming, Yggdrasil, EGT, Betsoft, Evolution Gaming, Merkur Gaming, Playtech, Quickspin, SG Digital, Playson, ELK Studio, Endorphina, Red Tiger, 1x2 игри, казино технологија , Amatic, Pragmatic Play, Push Gaming, iSoftBet, Habanero, No Limit City и Relax Gaming.

Payments

Payments

Казиното Wazamba ги прифаќа следните валути: EUR, NOK, NZD, PLN, RUB, CAD, INR, CZK и HUF.

Deposits

Кога ќе бидете подготвени да започнете да играте за вистински пари, Wazamba нуди различни безбедни опции за плаќање. Начините на плаќање варираат во зависност од вашата локација и валутата што сте ја избрале. Wazamba прифаќа и криптовалути и фиат валута. Bitcoin, Ethereum, Interac, Litecoin, Neteller, Ripple, Skrill, Bank Transfer, Trustly и Visa се меѓу достапните начини на плаќање.

Withdrawals

Депозитите обично се моментални, но повлекувањата може да потраат до 72 часа за обработка. За време на викендите, повлекувањата не се обработуваат. Во рок од неколку дена по завршувањето на обработката, средствата ќе се кредитираат на вашата сметка. Методите за повлекување вклучуваат Skrill, Neteller, MasterCard, Visa, Interac, Paysafecard, PayNPlay, Payeer, ecoPayz, Entropay, EU SEPA, STICPAY и Entercash.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+178
+176
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+2
+0
Затвори

Languages

Wazamba има повеќејазична веб-страница бидејќи е онлајн казино што им служи на коцкари од целиот свет. Англискиот, германскиот, португалскиот, рускиот и норвешкиот, за да именуваме неколку, се меѓу достапните јазици. За да го изберете саканиот јазик, одете на дното на страницата и кликнете на иконата за тој јазик.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Wazamba има висока оцена за 8.5 и работи од 2019 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Wazamba како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Wazamba поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Wazamba . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Wazamba исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Wazamba обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Wazamba Casino е новоотворена веб-локација која се грижи за играчи од целиот свет. Основана е во 2019 година и ја води Araxio Development NV, искусен играч во индустријата. Wazamba има генерално позитивна онлајн репутација. Казиното е особено популарно во Индија бидејќи прифаќа индиски рупии, има хинду веб-страница и нуди локални игри.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Wazamba . Посетете ја страницата Wazamba и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

И покрај фактот дека казиното е отворено само од 2019 година, има солидна репутација за услуги на клиентите. Казиното Wazamba може да го контактираат индиските играчи на следниве начини:

  • Разговор во живо е најдобриот начин за комуникација со тимот и е достапен на англиски јазик 24 часа на ден, 7 дена во неделата.
  • Вазамба и-мејл адреса е support@wazamba.com, што е најдобро за испраќање документи.
  • Телефон: Тимот за услуги на клиентите може да се контактира на 00356 2778 0669 од 12.30 до 22.30 IST, од понеделник до петок. Нема такси за повици во казиното, но може да важат трошоци за меѓународни повици.
Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Wazamba , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Покер, Dragon Tiger, Рулет, Блек Џек, Бакара за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Wazamba има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Wazamba се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)