Новиот преглед на бонус Volna Casino

Volna CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 200 бесплатни вртења
24/7 поддршка
Брзи повлекувања
Над 5000 игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
24/7 поддршка
Брзи повлекувања
Над 5000 игри
Volna Casino is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Играњето во казино Волна може да биде повозбудливо кога има шанси да добиете бонуси и промотивни понуди или да учествувате на турнири. Новите играчи имаат право на 300% бонус за добредојде до 300 евра плус 500 бесплатни вртења кога ќе се пријават и ќе го завршат процесот на KYC. Бонусите мора да се обложуваат целосно пред да се исплатат сите добивки. Барањата за обложување се разликуваат за секој бонус, а различни игри придонесуваат различно; Ви препорачуваме да ги прегледате специфичните бонуси. Депозитот за добредојде се шири низ првите 4 депозити.

Други бонуси вклучуваат:

 • Кумулативен бонус
 • Бонус за роденден
 • Тајниот турнир на баба
Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

Волна казино има огромен избор на игри за играчи од водечки провајдери на софтвер како што се Pragmatic Play, Yggdrasil, Novomatic и NetEnt. Играчите можат да ги проверат популарните игри од лобито или да ги бараат своите омилени наслови. Казиното лоби е поделено на слотови, казино во живо, рулет, десктоп или инстант игри. Ајде да се нурнеме во некои од популарните категории.

слотови

Без разлика дали барате класични игри со 3 ролни или линиски игри со повеќе плати, не можете да изберете во казиното Volna. Во повеќето онлајн казина, слотови заземаат значителен дел од лобито за игри. Некои од популарните слот игри што можете да ги играте овде вклучуваат;

 • Мида Златен допир
 • Книга на мртвите
 • Колумбо Делукс
 • 20 дијаманти
 • Испарливи Викинзи

Игри на маса

Игрите на маса се дел од елементот на казиното, а казиното Волна го обезбедува ова. Ако ги сакате игрите на маса, можете да ги предизвикате виртуелните дилери и да ја пробате вашата среќа. Игрите на маса се сместени под десктоп и рулет делови. Некои од популарните игри на маса вклучуваат:

 • Европски рулет
 • Мини рулет
 • Голема победа Baccarat
 • Блек Џек Пот
 • Deuces Wild

Казино во живо

Исправете го вистинското чувство на казино без да го напуштите вашиот дом со искуството на казиното во живо на Volna Casino. Игрите се хостирани од дилери од реалниот живот и се пренесуваат во реално време. Некои од популарните казино игри во живо вклучуваат:

 • Класичен брзина Блек Џек
 • Брзина Бакара
 • Рулет за осветлување
 • Карибите Студ покер
 • Фаќач на соништа

Други игри

Освен слотови, игри на маса и дилери во живо, казиното Волна има и инстант и специјални игри. Нуди уникатна игра со специјални облози. Играчите можат да пробаат игри со гребење или бинго и да имаат шанса да освојат неверојатни џекпот. Други игри вклучуваат:

 • Голема гребнатинка
 • Вселенски човек
 • Пилот куп
 • Бинго фудбал
 • 88 Бинго 88
+10
+8
Затвори

Software

Во повеќето случаи, играчите можат да оценат онлајн казино со проверка на видот на софтверски провајдери што ги има на одборот. Онлајн казино со бројни провајдери на софтвер нуди експанзивно казино лоби со различни вкусови. Волна казино соработува со водечки провајдери на софтвер за да понуди една од најголемите казино библиотеки на рускиот пазар.

Играчите можат да уживаат во висококвалитетна игра која редовно се ажурира и навреме се додаваат нови изданија. Играчите можат дури и да ги бараат своите омилени игри од нивните омилени провајдери. Некои од популарните провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Play'n GO
 • Прагматична игра
 • Аматик индустрии
 • Еволуција
 • NetEnt
Payments

Payments

Опции за плаќање во казино Волна: депозити и повлекувања

Популарни методи за депозити и повлекувања Во казиното Волна, имате различни опции за плаќање од кои можете да изберете. Некои од популарните методи вклучуваат:

 • Виза

 • MasterCard

 • Пијастрикс

  Брзина на трансакција и време на обработка Депозитите во казиното Волна се обработуваат веднаш, што ви овозможува да започнете да ги играте вашите омилени игри без никакво одлагање. Кога станува збор за повлекувања, времето на обработка може да варира во зависност од избраниот метод. Сепак, казиното се стреми да осигура дека сите барања за повлекување се обработуваат што е можно побрзо.

  Надоместоци и ограничувања Волна казино не наплаќа никакви надоместоци за депозити или повлекувања. Сепак, важно е да се забележи дека некои даватели на плаќања може да имаат свои провизии за трансакции. Минималниот износ на депозит е [внесете минимален износ на депозит], додека максималната граница варира во зависност од избраниот метод.

  Безбедносни мерки на место За да обезбеди безбедни трансакции, казиното „Волна“ користи напредни безбедносни мерки како што е технологијата за шифрирање SSL. Ова ги штити вашите лични и финансиски информации од неовластен пристап.

  Специјални бонуси за начини на плаќање Волна казино нуди специјални бонуси за избор на специфични начини на плаќање. Овие бонуси може да вклучуваат дополнителни натпревари за депозит или бесплатни вртења на избрани игри. Не заборавајте да ја проверите страницата со промоции за повеќе детали.

  Флексибилност на валутата Волна Казино располага со различни валути, што го прави погодно за играчите од различни земји да уживаат во нивното искуство со игри без да се грижат за надоместоците за конверзија на валута.

  Ефикасна услуга за клиенти Ако имате какви било проблеми или проблеми поврзани со плаќањето, тимот за услуги на клиентите на Volna Casino е достапен 24/7 за да ви помогне на руски јазик. Тие се посветени на обезбедување ефикасна поддршка и навремено решавање на сите проблеми.

Без разлика дали претпочитате користење на Visa, MasterCard, Piastrix или други популарни методи, бидете сигурни дека казиното Volna ги покрива вашите финансиски потреби со широк спектар на безбедни опции и одлична услуга за клиентите.

Deposits

За да депонирате на Volna Casino , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

VisaVisa
+2
+0
Затвори

Withdrawals

Повлекувањата кај Volna Casino се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+102
+100
Затвори

Languages

Изборот на јазици во казиното Волна е прилично ограничен. Играчите можат да играат само со руски јазик во моментот. Бидејќи сè уште е нов учесник на пазарот, наскоро може да има повеќе дополнувања. Сепак, другите играчи во меѓувреме можат да го користат преведувачот на прелистувачот.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Volna Casino има висока оцена за 8 и работи од 2022 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Volna Casino како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Volna Casino поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Volna Casino . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Volna Casino исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Volna Casino обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Волна казино е младо казино кое беше лансирано во март 2022 година. Тоа е 6-ти проект на тимот на Royal Partners Development. Казиното е насочено кон играчи со седиште во Русија и нејзините соседи. Тој е во сопственост на Carrer NV, фирма за казино лиценцирана и регулирана од Комисијата за еИгри во Курасао. Lartim Limited е подружница на Carrer NV и агент за плаќање на Volna Casino. Волна казино е релативно ново крипто казино лансирано во 2022 година. Се фокусира главно на рускиот пазар на казино и се протега до Украина и Казахстан. И покрај тоа што е ново дете во блокот, тој соработуваше со преку 40 провајдери на софтвер за да обезбеди богата колекција на игри за да одговара на различните вкусови на играчите.

Волна казино се совпаѓа со неговото име бидејќи играчите можат да се нурнат во модерно онлајн казино со интерфејс кој е лесен за корисниците. Иако казиното е ограничено само на руски јазик, играчите можат да најдат неколку врвни слотови, игри на маса и дилери во живо за да го зачинат нивното искуство со игри. Продолжете да го читате нашиот нов преглед на казиното додека откриваме што има да понуди казиното Волна на руските играчи.

Зошто да играте во казиното Волна

Играњето во казино Волна е возбудливо искуство од зборот оди. Играчите се среќаваат со најпопуларните игри и трчање џекпот кога ќе се логираат во лобито. Играчите уживаат во неверојатно казино лоби напојувано од водечки провајдери на софтвер. Лобито е поделено во различни категории, што го прави лесен за навигација. Играчите се подобни за различни бонуси, промоции и турнири кои наградуваат убави награди.

Волна казино е достапно на различни уреди. Веб верзијата е оптимизирана за репродукција на други прелистувачи со мобилна апликација во Apple Store и Google Play. Веб-страницата е обезбедена со водечка технологија за шифрирање и работи под лиценца Curacao eGaming. Волна казино поддржува бројни банкарски методи, вклучително и криптовалути. Има сигурна поддршка за корисници кои разбираат различни јазици.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Volna Casino . Посетете ја страницата Volna Casino и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Волна Казино за поддршка на клиентите Преглед

Брза и удобна поддршка за разговор во живо

Ако барате брза помош, функцијата за разговор во живо на Volna Casino е менувач на играта. Со просечно време на одговор од само минути, не е ни чудо што овој канал за поддршка стана омилен меѓу корисниците. Без разлика дали имате прашање во врска со проверката на сметката или ви треба помош со некоја игра, нивните љубезни и информирани агенти се секогаш подготвени да помогнат.

Длабока поддршка за е-пошта со мали доцнења

За оние кои претпочитаат подетален пристап, казиното „Волна“ нуди поддршка за е-пошта што навлегува во горливите прашања на вашите прашања. Иако нивните одговори се темелни и информативни, важно е да се забележи дека може да им треба до еден ден да се вратат кај вас. Значи, ако ви треба итна помош, опцијата за разговор во живо ќе биде вашата најдобра опција.

Повеќејазичен допир

Еден импресивен аспект на поддршката за корисници на Волна Казино е нивната способност да се грижиме за корисници кои зборуваат руски. Нивните агенти течно зборуваат и англиски и руски, обезбедувајќи беспрекорна комуникација без оглед на вашиот јазичен избор.

Како заклучок, казиното Volna обезбедува сигурна поддршка на клиентите преку неговата брза и удобна функција за разговор во живо и длабинска поддршка за е-пошта. Иако времето на одговор за е-пошта може да биде малку одложено, квалитетот на помошта го надополнува тоа. Значи, без разлика дали барате итна помош или претпочитате подетална интеракција, бидете сигурни дека казиното Волна ви го врати грбот!

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Volna Casino , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Тексас Холдем, Сик Бо, Рулет, Слотови, Покер за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Volna Casino има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Volna Casino се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov