Новиот преглед на бонус Vegas Crest

Vegas CrestResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусБонус за добредојде до $2500 + 100 бесплатни вртења
Бинго казино
Дарежливи бонус понуди
Прифаќа биткоин
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бинго казино
Дарежливи бонус понуди
Прифаќа биткоин
Vegas Crest is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Vegas Crest Casino може да се пофали со широк спектар на бонуси, вклучувајќи без депозит и бонуси за депозит. Новите играчи можат да бараат бесплатни вртења без депозит и пакет за добредојде што се состои од бонус за депозит и бесплатни вртења. Што се однесува до постоечките играчи, казиното има редовни бонуси за депозит, дневни бонуси и бесплатни влезови за турнири.

Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

Ова казино е прилагодено за да одговара и на обичните коцкари и на искусни ентузијасти на казино. Обичните играчи имаат многу софтверски генерирани казино игри, вклучувајќи покер, блек џек, рулет, бинго, кено и многу повеќе. Покрај типичните казино игри, искусните коцкари имаат многу игри со дилери во живо што гарантираат врвно искуство во казиното.

Бинго

Vegas Crest Casino е врвното казино за оние кои ги бараат најдобрите нови онлајн казино игри, особено бинго. Љубителите на играта на среќа имаат многу RNG бинго игри. Што повеќе? Постојат живи бинго соби за повеќе играчи. Интересно, бингото на Vegas Crest Casino им овозможува на играчите да ги креираат своите победнички картички.

+6
+4
Затвори

Software

За да внесе разновидност во изборот на игри, Vegas Crest Casino соработува со повеќе развивачи и добавувачи на софтвер за казино. Играчите можат да најдат некои од најдобрите онлајн казино игри од познати добавувачи на казино софтвер, како на пр Концепт на игри, Rival, Booongo, Habanero, Booming Games, Vista Gaming, Rival, Betsoft, GameArt, Saucify и Mobilot.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Vegas Crest нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Credit Cards, Bank Transfer, Visa, MasterCard, Skrill .

Deposits

Vegas Crest е и бесплатни пари и казино со вистински пари. Откако ќе ги исцрпат бесплатните вртења без депозит, играчите треба да депонираат вистински пари за да влезат во играта. Компанијата ги вклучи сите популарни е-паричници, картички и други системи за онлајн плаќање. Списокот на достапни начини на депозит вклучува Прекинувач, Skrill/Moneybookers, Neteller, Visa, MasterCard итн.

Withdrawals

Кога станува збор за повлекувања, среќните играчи можат да ги добијат своите добивки преку Switch, Skrill/Moneybookers, Neteller, Solo, Ukash, Money Transfers, Visa, MasterCard или Банкарски трансфери. Покрај флексибилните методи за повлекување, вреди да се спомене дека Vegas Crest Casino е доверливо претпријатие кое нема да ги измами играчите со нивните добивки, за разлика од многу казина таму.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+86
+84
Затвори

Languages

Ова казино функционира исклучително во сите други области во однос на употребливоста, но за жал, нема повеќејазична веб-страница. Во моментов, само англискиот е поддржан бидејќи казиното им служи на коцкари само од земјите што зборуваат англиски. Веројатно, во иднина ќе има повеќе јазици, бидејќи брендот ќе ги прошири операциите.

ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Vegas Crest има висока оцена за 8.2 и работи од 2014 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Vegas Crest како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Vegas Crest поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Vegas Crest . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Vegas Crest исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Vegas Crest обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Vegas Crest Casino е меѓу новите онлајн казина основани во последната деценија. Откако беше лансиран во 2014 година, тој експоненцијално порасна за да стане индустриски стандард. Овој потфат го води Palau Holdings NV., реномиран оператор кој исто така раководи со казиното BingoFest, CyberSpins Casino и CyberBingo Casino. Vegas Crest работи под лиценца Curacao eGaming.

Vegas Crest

Кратки факти

Година на основање: 2014

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Vegas Crest . Посетете ја страницата Vegas Crest и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

За да остане во чекор со конкуренцијата, Vegas Crest Casino има стабилна поддршка за корисници на располагање разговор во живо, е-пошта и факс. Покрај постојаната поддршка за клиентите, веб-локацијата е прифатлива за корисниците и многу интуитивна. Има и центар за помош со список на вообичаени прашања што ги поставуваат играчите и соодветните одговори.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Vegas Crest , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Бинго, Слотови, Видео Покер, Покер, Кено за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Vegas Crest има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Vegas Crest се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Играчите сакаат казино што ќе им овозможи да се коцкаат во нивната матична валута. За среќа, Vegas Crest Casino е казино со повеќе валути. Поддржува неколку популарни валути за фиат пари, вклучително и евра (ЕУР), американски долари (американски долари), и британски фунти (GBP). Покрај валутите за фиат пари, казиното дозволува криптовалути. Во моментов е достапен само биткоин (BTC).

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov