Новиот преглед на бонус Ultra Casino

Ultra CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.8/10
БонусБонус $525
Дневни победи и награди
Дарежлив бонус за бесплатни вртења
Нови игри неделно
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дневни победи и награди
Дарежлив бонус за бесплатни вртења
Нови игри неделно
Ultra Casino is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Ултра казино бонус понуди

Бонус за добредојде Бонус за добредојде е вообичаена понуда во Ултра Казино. Иако специфичниот процент може да варира, тој им обезбедува на играчите дополнителни средства за да го започнат своето искуство со игри.

FAQ Ultra Casino нуди информативен дел ЧПП кој одговара на најчесто поставуваните прашања за бонусите и другите аспекти на платформата. Овој ресурс може да биде корисен за играчите кои бараат појаснување.

Бонус за бесплатни пари Играчите исто така можат да уживаат во бонус за бесплатни пари во Ултра казино. Овој бонус им обезбедува дополнителни средства за користење на нивните омилени игри, давајќи им повеќе шанси за победа.

Бонус за депозит Ултра казиното нуди бонус за депозит, кој ги наградува играчите за вложување на нивните сметки. Овој бонус често доаѓа во форма на дополнителни средства или бесплатни вртења, што го подобрува искуството за играње на играчот.

Бонус за бесплатни вртења За љубителите на слот игрите, Ultra Casino обезбедува бонус за бесплатни вртења. Овие бесплатни вртења може да се користат на одредени изданија на игри, дозволувајќи им на играчите да испробуваат нови слотови без да користат свои пари.

Бонус за натпревар Друг примамлив бонус што го нуди Ultra Casino е бонусот за натпревар. Со овој бонус, казиното одговара на одреден процент од износот на депозитот на играчот, обезбедувајќи им уште повеќе средства за играње.

Не заборавајте секогаш да проверувате дали има временски ограничувања кога ги користите овие бонуси и внимавајте на сите потребни бонус кодови споменати во промотивната содржина. Иако овие бонуси нудат големи предности како што се дополнителни средства и бесплатни вртења, важно е да бидете свесни за барањата за обложување и другите услови и услови поврзани со нив.

Генерално, Ultra Casino обезбедува низа атрактивни бонуси кои можат да го подобрат вашето искуство во игра. Само проверете дали разбирате како функционираат пред да се нурнете!

Депозит бонусДепозит бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

Срцето на секое казино се неговите игри, а Ultra Casino не е исклучок. Платформата посвети големо внимание на квалитетот на насловите што ги прикажува, давајќи им на гејмерите многу шанси да ја збогатат! Ајде да ги погледнеме четирите видови игри достапни на страницата во моментов: слотови, видео покер, игри на маса и игри во живо во казино.

слотови

За некои гејмери, слотовите се главната атракција и првата игра што ќе ја пробаат по регистрацијата. UltraCasino е местото каде што треба да бидете доколку сакате добро да се забавувате. Достапни се над 1000 слотови, и како што беше претходно наведено, сите главни производители на софтвер се претставени, што гарантира дека ќе откриете игра во која уживате. Има бројни наслови за избор, но особено ни се допаѓаат Starburst, Gonzo's Quest, John Hunter, Razor Shark и голем број други. Ако сакате да играте слотови со денови, Ultra Casino ве покрива. Ова е количината на време што ќе ви треба за да ги проверите сите достапни места.

Игри на маса

Игрите на маса се достапни во Ultra Casino. Ова се игри што мора да се играат на масата за казино. Тие можат да бидат виртуелни или во живо, но ние ќе разговараме само за виртуелните можности во овој дел. Ајде прво да го разгледаме видео покерот. Betsoft ги создаде видео покер игрите, кои доаѓаат во девет различни варијанти. Сите главни алтернативи се достапни. Достапни се двоен џекпот покер, Better Double Up, бонус покер, Deuces Wild и разни други игри. Има и над 18 игри на маса за избор, вклучувајќи рулет, бакара и блек џек.

Игри со дилери во живо

Ако претпочитате игри на маса, Ultra има софистицирано и преполно казино во живо, напојувано од Evolution Gaming и Pragmatic Play, две наградувани софтверски фирми. Постојат различни игри со блек џек и рулет во живо за да изберете, како и разновидни игри со бакара и неколку алтернативи за покер и зарове. Deal or No Deal, Monopoly и Dream Catcher се примери за други игри во казино во живо.

Software

UltraCasino се здружи со некои од водечките даватели на содржини за казино во индустријата. Има игри од:

 • Прагматична игра
 • NetEnt
 • Црвен тигар
 • Evolution Gaming и други.

Некои помалку познати развивачи на игри обезбедуваат воодушевувачки и забавни слотови. Чувајте ги вашите очи за Crazy Tooth Studio. Ова е еден од помалите создавачи на содржини во казино, чии игри стануваат сè попопуларни, основани во 2011 година. Земји масивни добивки, се два примери.

Payments

Payments

Ултра казиното прифаќа широк спектар на начини на плаќање. Сепак, UltraCasino не ги нуди сите начини на плаќање што може да ги очекувате, но сите вообичаени алтернативи се достапни. UltraCasino ги прифаќа следниве начини на плаќање:

 • Банкарски трансфер
 • VISA дебитни/кредитни картички
 • MasterCard
 • Трансфер на е-паричник
 • UltraCasino безбедност и софтвер

Сите трансакции се завршуваат во реално време. Картичките, Neteller, Skrill, Trustly, Rapid Transfer и EcoPayz се сите опции за повлекување. Во Ултра казиното, повлекувањата се обработуваат брзо. Кога користите е-паричници, на пример, треба да очекувате да чекате до 72 часа за да ги добиете вашите плаќања. Кога користите кредитна картичка, потребното време е исто, меѓутоа, банкарскиот трансфер трае помеѓу 1 и 5 дена. Периодот на чекање може да трае до 72 часа.

Deposits

За да депонирате на Ultra Casino , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај Ultra Casino се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+107
+105
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+3
+1
Затвори

Languages

Англиски, фински, норвешки, германски, француски и полски се јазиците достапни од UltraCasino. Можете да контактирате со поддршката за корисници на овие јазици.

+4
+2
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Ultra Casino има висока оцена за 7.8 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Ultra Casino како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Ultra Casino поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Ultra Casino . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Ultra Casino исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Ultra Casino обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

UltraCasino е сосема нова онлајн казино платформа која нуди различни игри. Со него управува BP Group Ltd (Betpoint), корпорација со седиште во Малта која исто така управува со Neon Vegas, 21.com, Justspin и Nitro Casino. Платформата има лиценца на Органот за игри на среќа на Малта, како и сите релевантни акредитиви за фер и безбедно коцкање.

Екипажот на UltraCasino не размислуваше двапати за експериментирање со некои области со цел да создаде карактеристичен и конкурентен производ. Новиот пристап кон бонусите, кој вклучува дневни награди, би можел да биде токму она што го бараат корисниците. Се чини дека е доста ветувачки. За разлика од големото мнозинство на онлајн казина, UltraCasino има сосема посебна стратегија за бонуси. UltraCasino ви го нуди најдоброто можно искуство за онлајн игри. Направете депозити за да добивате дневни награди со Ultra Charge и искористете го пакетот за добредојде со три бонуси. Можете исто така да се пријавите за да добивате дополнителни понуди преку е-пошта.

Стотици врвни игри од повеќе од 60 софтверски компании, вклучително и искуства од казино во живо, се достапни за играње. Вртете одредени слотови за да вклучите промоции „пад-и-победи“ или за да заработите бесплатни вртења за да испробате нови игри. Сега е време да направите депозит и да ги добиете бонусите за добредојде во Ultra Casino.

Зошто да играте во UltraCasino?

UltraCasino можеби е ново, но се чини дека постои долго време, бидејќи нуди широк спектар на игри од најдобрите производители на содржини за казино. Во конкурентно опкружување, страницата ги задржува сите свои асови бидејќи е управувана од компанија со блу-чипови со големо знаење од индустријата.

Покрај фантастичните игри, страницата има висококвалитетна основна технологија што им олеснува на корисниците да ја прелистуваат платформата и да играат игри. Органот за игри на среќа на Малта му додели на Ultra Casino официјална лиценца. Ова е добро позната организација која може да ја потврди безбедноста на онлајн казиното.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Ultra Casino . Посетете ја страницата Ultra Casino и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

За да го контактирате одделот за услуги на клиентите во казиното, користете го копчето „Помош“ што се наоѓа низ објектот. UltraCasino заслужува поени за обезбедување повеќејазична 24/7 услуга, што е нешто што не го гледаме во другите онлајн казина. Покрај полето за разговор во живо, играчите можат да контактираат со тимот за поддршка со испраќање е-пошта до help@ultracasino.com или користејќи ја онлајн формата за контакт на страницата.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Ultra Casino , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Рулет, Мајонг, Бакара, Блек Џек, Dragon Tiger за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Ultra Casino има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Ultra Casino се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Настрана што е а казино за криптовалути, казиното ги прифаќа главните валути како што се:

 • евра
 • канадски долари
 • норвешки круни
 • американски долари
 • полски злоти
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)