Scatters Ново Казино Преглед

ScattersResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
БонусБонус за депозит $25
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Scatters is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Казиното Скатерс го има најдарежливиот бонус за прв пат депозит на пазарот. Всушност, кога правите прв депозит во казиното Scatters, играчите не преземаат ризици. За почеток, направете депозит од £/$/€25 во казиното Scatters. Ако вашиот депозит е изгубен, ќе ви бидат вратени во готовина во рок од 48 часа. Го победивте казиното ако го удвоите вашиот депозит во кој било момент. Како резултат на тоа, нема да имате право на рефундирање.

Games

Games

Scatters.com има над 2000 казино игри, почнувајќи од џекпот слотови на Mega Moolah до казино игри во живо како Lightning Roulette и Crazy Time. Книга на мртвите, Бесмртната романса, Гемикс, Реактунц и Џамин' Тегли, на пример, се најпопуларните слотови во казиното Скатерс.

Software

Кога станува збор за давателите на слот игри, Scatters нуди широк спектар на опции. Betsoft, High 5 Games, Push Gaming, Big Time Gaming, iSoftBet, Red Tiger, Blueprint, Kalamba, Reel Play, Booming Games, Merkur, Relax Gaming, ELK Studios, Microgaming, Stakelogic, Endorphina, NetEnt, Thunderkick, Evolution Gaming, NoLimitC , Wazdan, Felt Gaming, Oryx, Tom Horn, Gamomat, Play'N GO, Yggdrasil, Hacksaw, Pragmatic Play и многу други.

+24
+22
Затвори
Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Scatters нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Paysafe Card, Debit Card, Visa, Bank transfer, MasterCard .

Deposits

Скатерс, за среќа, прифаќа различни начини на плаќање. Повеќето начини на плаќање овозможуваат инстант депозити, што значи дека вашите средства ќе бидат достапни на вашата сметка на онлајн казино веднаш. Не треба да чекате и можете веднаш да почнете да играте ако сакате. Кога користите кредитна картичка (Visa или MasterCard) или дебитна картичка, тоа е случај. Плаќањата со електронски паричник, како што се Neteller и Skrill, се исто така инстант. PaysafeCard, Trustly, Siru Mobile, AstroPay Card, iDeal, NeoSurf, ecoPayz, Zimpler, Klarna и Interac се сите во истиот брод.

Withdrawals

Методите за повлекување се речиси исти како и методите за депонирање. Минималниот износ за повлекување е 100 евра, а времето е 24 часа. Времето што е потребно за да ги добиете вашите пари зависи од методот што го користите. Традиционалните начини на плаќање, како што се кредитни картички и дебитни картички, се побавни од начините на плаќање преку е-Паричник.

Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

+1
+-1
Затвори

Languages

Скатерс казиното паѓа кога станува збор за јазиците што ги поддржува. Примарниот јазик на страницата е англискиот.

+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Scatters има висока оцена за 8.9 и работи од 2019 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Scatters како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Scatters поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Scatters . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Scatters исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Scatters обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното Скатерс првпат беше отворено за бизнис во ноември 2019 година. Казиното е во сопственост и управувано од група искусни директори на онлајн казино со децениско искуство во индустријата. Scatters.com се откажува од важните работи што ги обезбедуваат другите казина во корист на навистина едноставно, наградувачко и сигурно искуство со игри.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Scatters . Посетете ја страницата Scatters и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Кога играте во онлајн казино, можноста да контактирате со член на службата за корисници може да биде од клучно значење. Сакате да знаете дека ако некогаш имате проблем или прашање, тоа може да се реши брзо и лесно. Од 8 до 1 часот по средноевропско време, услугата за корисници е достапна преку разговор во живо и е-пошта. Моето барање за разговор беше брзо одговорено од тимот за поддршка, и тие можеа да одговорат на прашањата што ги имав за основните услови за бонус.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Scatters , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Слотови за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Scatters има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Scatters се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Освен евра, играчите од други земји ги прифаќаат следните валути: CAD, EUR, NOK, NZD и USD.