QueenVegas New Casino Преглед

Age Limit
QueenVegas
QueenVegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score7.7
Добрите
+ Безбеден и безбеден
+ Брзи исплати
+ Квалитетни игри
+ 2500+ игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Норвешки
Фински
Француски
Шведски
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за лојалност
ВИП бонус
Депозит бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (11)
Германија
Данска
Ирска
Канада
Малта
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Финска
Холандија
Шведска
ИгриИгри (8)
БакараБлек ЏекВидео Покер
Гребки
Мини Бакара
Онлајн обложување
Рулет
Слотови
ЛиценциЛиценци (4)
Danish Gambling Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
AstroPay Card
Bank transfer
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Samsung Pay
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
WebMoney
Western Union
СофтверСофтвер (42)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
4ThePlayer
All41 Studios
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Booming Games
Cayetano Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Foxium
Gamatron
Gamomat
Golden Hero
High 5 Games
IGT (WagerWorks)
Iron Dog Studios
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Northern Lights Gaming
Oryx Gaming
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
QuickspinReal Time Gaming
Red Tiger Gaming
Reel Time Gaming
SkillOnNet
Slingo
Sthlm Gaming
Thunderkick
Thunderspin
WMS (Williams Interactive)
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

За QueenVegas

QueenVegas е New Casino основана во 2011 и е наведена со novcasinorank-mk.com од 19.07.2021 . QueenVegas оценува 7.7 од 10 врз основа на целокупното корисничко искуство на казиното, бонусите, бројот на понудени игри, прифатените плаќања и други фактори.

Игри понудени на QueenVegas

novcasinorank-mk.com ги фаворизира QueenVegas за неговите бонуси од 100 FS New Casino . Ова онлајн казино нуди многу видови популарни и возбудливи игри како што се Видео Покер, Рулет, Блек Џек, Бакара и многу други.

Софтвери достапни на QueenVegas

Овие популарни игри на New Casino им се донесени на играчите од некои од најдобрите производители на iGaming во казино индустриите. Софтверите за коцкање што ги поддржуваат игрите на казиното вклучуваат имиња како што се Quickspin, Real Time Gaming, Pragmatic Play, Yggdrasil Gaming, NetEnt , за да наведеме неколку.

Прифатени методи на депонирање на QueenVegas

Играчите на QueenVegas можат да изберат од избор на начини за депонирање пари пред да играат. Бидејќи казиното е популарно во земји како што се , QueenVegas прифаќа главни методи за депозит како Neteller, PayPal, MuchBetter, Visa, Skrill , како и Visa и Mastercard.

Зошто да играте во QueenVegas ?

QueenVegas е безбедносен New Casino кој е темелно истражен од CasinoRank. На novcasinorank-mk.com ги оценуваме и прегледуваме само лиценцираните New Casino . Играчите можеби имаат некои прашања или можеби ќе сакаат да дознаат повеќе за одговорното коцкање. Ве молиме посетете ги следните веб-локации за помош или повеќе информации.