PlayJango New Casino Преглед

Age Limit
PlayJango
PlayJango is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission
Total score7.6
Добрите
+ Широк спектар на игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Германски
Дански
Норвешки
Фински
Шпански
БонусиБонуси (2)
Бонус за добредојде
ВИП бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Норвешки круни
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Данска
Канада
Обединето Кралство
Финска
Шпанија
ИгриИгри (19)
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (19)
Boleto
EPS
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Multibanco
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Postepay
Przelewy24
Skrill
Sofort
SporoPay
Teleingreso
Visa
Yandex Money
Zimpler
moneta.ru
СофтверСофтвер (45)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Bally
Bally Wulff
Barcrest Games
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Crazy Tooth Studio
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Foxium
GameArt
Gamomat
Ganapati
Gold Coin Studios
IGT (WagerWorks)
Just For The Win
Leap Gaming
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Oryx Gaming
Play'n GO
Pragmatic Play
Quickfire
Quickspin
RTG
Rabcat
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Scientific Games
Shuffle Master
Stakelogic
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Wazdan
Yggdrasil Gaming

За PlayJango

PlayJango е New Casino основана во 2017 и е наведена со novcasinorank-mk.com од 13.01.2022 . Овој New Casino веќе има вистинско име за себе во индустријата, а подолу ќе разгледаме за што се работи.

PlayJango оценува 7.6 од 10 врз основа на целокупното корисничко искуство на казиното, бонусите, бројот на понудени игри, прифатените плаќања и други фактори.

Игри понудени на PlayJango

novcasinorank-mk.com ги фаворизира PlayJango за неговите бонуси од New Casino . Овој New Casino нуди многу видови популарни и возбудливи игри како што се Рулет, Крепс, Бинго, Покер со три карти, Мајонг и многу други.

Софтвери достапни на PlayJango

Овие популарни игри на New Casino им се донесени на играчите од некои од најдобрите производители на iGaming во казино индустриите. Софтверите за коцкање што ги поддржуваат игрите на казиното вклучуваат имиња како што се Edict (Merkur Gaming), Thunderkick, Quickspin, Evolution Gaming, IGT (WagerWorks) , за да наведеме неколку.

Прифатени методи на депонирање на PlayJango

Играчите на PlayJango можат да изберат од избор на начини за депонирање пари пред да играат.

Бидејќи казиното е популарно во земји како што се , меѓу другото, PlayJango прифаќа главни методи на депозит како Paysafe Card, Neteller, Skrill, EcoPayz, Visa , како и Visa и Mastercard.

Зошто да играте во PlayJango ?

Иако PlayJango е прилично нов во бизнисот, тие се тука да останат. Фановите на казино избираат PlayJango поради нивните иновативни начини и модерна технологија.

PlayJango е безбедносен New Casino кој е темелно истражен од CasinoRank. На novcasinorank-mk.com ги оценуваме и прегледуваме само лиценцираните New Casino .

Играчите можеби имаат некои прашања или можеби ќе сакаат да дознаат повеќе за одговорното играње. Ве молиме посетете ги следните веб-локации за помош или повеќе информации.