Новиот преглед на бонус Play Grand

Play GrandResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $300
Највисоко оценет
Нуди најпопуларни игри
Достапни се поени за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Највисоко оценет
Нуди најпопуларни игри
Достапни се поени за лојалност
Play Grand is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Како што се очекуваше од нова локација за игри, Play Grand нуди некои од најдобрите нови бонуси за казино наоколу. Со понуди како бесплатни вртења, натпревари за депозит и повеќе, дефинитивно ќе најдете нешто што одговара на вашиот стил на играње. Ако барате нешто малку поуникатно, проверете ги специјалните промоции и понуди на Play Grand . Пред да ги побарате бонусите и промоциите, имајте предвид дека за некои награди може да биде потребен минимален депозит за да се активираат. Исто така, играчите можеби ќе треба да ги исполнат условите за обложување за да ги повлечат добивките од бонус. Затоа, секогаш читајте ги условите за бонус пред да го побарате.

Бонус за бесплатни вртењаБонус за бесплатни вртења
Games

Games

Опциите за коцкање на оваа веб-локација се огромни и вклучуваат популарни слот игри, џекпот, игри на маса, игри со карти, бинго, кено, па дури и игри со дилери во живо. Популарните игри на Play Grand Casino вклучуваат Mega-Moolah, Legacy of Egypt, Jungle Spirit, Rainbow Jackpots, Starburst, Gonzo's Quest, Book of Dead и Reactoonz меѓу многу други.

+5
+3
Затвори

Software

Кога станува збор за продавачите на софтвер за игри, списокот е исто така долг. Play Grand Casino соработува со познатите имиња кои ги носат најновите игри. Игрите се обезбедени од NetEnt, Microgaming, Evolution Gaming, Asylum Labs, Bla Bla Bla Studios, Ditech Gaming, Concept Gaming, Leander Games итн.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Play Grand нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Credit Cards, Prepaid Cards, Visa, Neteller, MasterCard .

Deposits

За да започнете да играте, депонирајте пари користејќи ги поддржаните платформи на еПаричник; Neteller, PayPal, Trustly, Sofort, Skrill, Mastercard, Maestro, Paysafe картичка, Ukash, POLi, Visa итн. На трансакциите им требаат неколку минути до околу еден час за да се рефлектираат во зависност од користената платформа. Постои минимален услов за депозит од $10 или еквивалент.

Withdrawals

Повлекувањето на добивката е исто така лесно со користење на голем број платформи за плаќање. е-паричниците се најбрзи и одземаат 24-48 часа додека кредитните/дебитните картички доспеваат за 2-5 дена. Банкарските трансфери се исто така поддржани и потребни се 3-5 дена за да созреат. Сите повлекувања се предмет на 48-72 часа во очекување и ограничување од 10000 долари неделно.

Глобална достапност

Глобална достапност

Languages

Ова казино не е многу импресивно кога станува збор за јазична поддршка. Платформата е преведена само на четири јазици; Англиски, шведски, норвешки и фински. Ова изоставува многу играчи кои не разбираат ниту еден од овие јазици. Повторно, играчите од многу земји се ограничени да играат во Play Grand Casino.

ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Play Grand има висока оцена за 8 и работи од 2013 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Play Grand како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Play Grand поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Play Grand . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Play Grand исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Play Grand обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Play Grand Casino е потфат на онлајн казино основан во 2015 година и управуван од White Hat Gaming Ltd. Компанијата е лиценцирана од страна на Малтешкиот орган за игри на среќа, Комисијата за коцкање на Обединетото кралство, Шведската комисија за коцкање и јурисдикцијата на Курасао. Во моментов, казиното е јавно ревидирано од eCOGRA за да ги исполни стандардите за фер игра.

Кратки факти

Година на основање: 2013

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Play Grand . Посетете ја страницата Play Grand и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Играј Гранд Казино може да се пофали со најновата технологија вклучувајќи HTML5 игри. Платформата е достапна како инстант игра, на десктоп компјутери, таблети и мобилни телефони. Интерфејсот е лесен за навигација и многу брзо ги вчитува страниците. За да се гарантира најдобрата безбедност за сите кориснички податоци, сите платформи на Play Grand Casino се заштитени со SSL.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Play Grand , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Покер, Бакара, Покер со три карти, Блек Џек, Слотови за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Играј Гранд Казино има програма за лојалност што значи дека играчите продолжуваат со трансакциите, тие заработуваат поени кои можат да се откупат. Ознаките на првиот депозит заедно со 100% бонус до 300 фунти. Вториот и третиот депозит имаат бонус од 50% и 25% за депозити до 500 фунти и 200 фунти соодветно. Има и бесплатни вртења и сезонски промоции.

Live Casino

Live Casino

За да се осигура дека играчите секогаш удобно уживаат во игрите, Play Grand Casino има неколку канали за поддршка на клиентите. Има поддршка за разговор во живо и меѓународна телефонска линија, но тие се достапни само од 10:00 часот до 23:00 часот по Гринич. Покрај тоа, компанијата има адреса за е-пошта и страници на социјалните медиуми, вклучувајќи Фејсбук и Твитер.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov