Новиот преглед на бонус Nitro

NitroResponsible Gambling
CASINORANK
8.1/10
БонусБонус $500
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Nitro is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Нитро казино, како и повеќето други нови онлајн казина кои се појавија во растечката iGaming индустрија, ги поздравува своите играчи со фантастични зделки кои не се само за нови играчи. Овие се достапни за сите членови на Nitro Casino. Нитро казиното ги плаќа сите играчи на дневна основа, без разлика на нивните загуби или добивки.

Ова е познато како промоција на дневни награди на казиното и обезбедува дополнително нитро што им е потребно на играчите на дневна основа за да заработат поголеми добивки и да ги зголемат своите средства побрзо од нормалното.

Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

Нитро казиното нуди над 1500 игри во различни жанрови, вклучувајќи видео слотови, класични игри на маса, видео покер игри, и, се разбира, исклучително возбудливо живи дилер казино игри.

Џебни игри Soft, Nolimit City, Relax Gaming, Big Time Gaming, Kalamba Games, Northern Lights Gaming, Sthlm Gaming, Push Gaming, iSoftBet, BetSoft, Прагматична игра, Booming Games, 1x2 Games, Iron Dog Studios, Playson, Play'n GO , Elk Studios, Quickspin и NetEnt се само неколку од развивачите на софтвер за онлајн казино чии игри се достапни во Nitro Casino.

+7
+5
Затвори

Software

Некои софтвери поддржани од Nitros:

Betsoft, Играње на големо време, Игри во подем, Еволуција игри, Игри со фантазма, Fortune Factory, Foxium, Gameburger Studios, Gamomat, Golden Rock Studios, Greentube, Iron Dog Studio, iSoftbet, Just for the Win, Kalamba Games, Lightning Box Games, Microgaming, NetEnt, Nolimit City, Northern Lights Gaming, Play'n GO , Pocket Games Soft, Pragmatic Play, Quickspin и Quickspin се меѓу софтверите поддржани од Nitro.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Nitro нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ MuchBetter, Credit Cards, Neteller, MasterCard, Visa .

Deposits

Ќе мора да ги чекате вашите омилени игри додека ги испитувате ограничувањата на депозитот и достапните услуги Mastercard, Виза, Revolut, Интерак, iDebit, Инстадебит, брз трансфер, Кларна, Нетлер, Скрил, EcoPayz, Venus Point, банкарски трансфер (забележете дека оваа листа се менува по земја).

Минималниот депозит е 10 долари.

Withdrawals

Можете да депонирате вистински пари на еден од следниве начини, во зависност од вашата земја на потекло: Виса, Доверливо, Revolut, Interac, iDebit, Instadebit, Rapid Transfer, Neteller, Skrill, EcoPayz и Venus Point.

50 УСД е минималниот износ за повлекување и Максималното дневно повлекување: 5.000 УСД

Глобална достапност

Глобална достапност

Languages

Играчите на Nitro Casino ќе бидат задоволни кога ќе дознаат дека страницата е достапна на различни јазици. Јазичната разновидност гарантира дека тие можат да допрат до што е можно повеќе гејмери од целиот свет.

Играчите исто така можат да добијат брза услуга за клиенти. Англиски (ОК), француски, германски, јапонски, корејски, норвешки и фински се поддржани на страницата.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Nitro има висока оцена за 8.1 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Nitro како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Nitro поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Nitro . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

About

About

Нитро казиното е нова иницијатива на BetPoint Group Ltd. која започна во 2020 година и сега е лиценцирана од Органот за игри на среќа на Малта (MGA). Од дизајнот и игрите со брзо вчитување до брзите исплати и наградите што го зголемуваат адреналинот, сè за оваа страница за казино е со брзина.

Нитро е свежо онлајн казино кое се стреми да биде најдоброто во индустријата.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Nitro . Посетете ја страницата Nitro и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Услугата за корисници на NitroCasino е достапна 24 часа на ден, 7 дена во неделата, и тие се исклучително образовани и љубезни без разлика како ги контактираме. Можете да ја користите формата за контакт на веб-локацијата, да испратите е-пошта или да ја користите опцијата за разговор во живо за да контактирате со нас.

Најпогодна опција за добивање помош е да користите разговор во живо, кој ви овозможува да комуницирате со професионалец за услуги на клиентите во реално време. Одговорите, како и сè друго во Nitro Casino, се молскавично брзи! Достапни се и на Твитер.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Nitro , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Бакара, Рулет, Блек Џек, Видео Покер, Тексас Холдем за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Nitro има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Nitro се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Не е фантастично, не е ужасно, како што велат во одличната ТВ серија Чернобил. Нитро казиното го прифаќа следново валути:

  • американски долари
  • евра
  • канадски долари
  • Новозеландски долари
  • норвешки круни
About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov