Кои се Топ 3 нови онлајн казино игри од NetEnt?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Во динамичниот свет на онлајн казина, да се остане пред кривата значи постојано да се доставуваат иновативни и возбудливи игри. NetEnt, моќник во индустријата, е познат по тоа што го прави токму тоа. Додека ги откриваат своите најнови понуди, ентузијастите на казино ширум светот со нетрпение ја очекуваат следната голема возбуда. Значи, што зуи во нивните неодамнешни лансирања? Ајде да тргнеме на патување за да ги истражиме најдобрите нови онлајн казино игри од NetEnt и да видиме како тие го преобликуваат пејзажот за дигитално коцкање.

Кои се Топ 3 нови онлајн казино игри од NetEnt?

NetEnt: Нов провајдер за казино игри

NetEnt, исто така познат како Net Entertainment, ја зацврсти својата репутација како водечки снабдувач на казино игри во индустријата за дигитална забава. Надвор од обичната естетика, понудите на NetEnt се познати по нивната висококвалитетна игра, уникатни карактеристики и правичност, обезбедувајќи импресивно искуство за корисниците. Еве некои од најновите онлајн казино игри од NetEnt:

1. Изгубени мошти 2

Lost Relics 2 е продолжение на популарниот слот NetEnt Lost Relics и содржи нова авантуристичка тема со подобрена графика и игра. Додека оригиналот глуми жена авантурист, овој има маж, кој донекаде потсетува на славниот Индијана Џонс. Но, вистинската мистерија лежи во поставката на играта. Со визуелни елементи богати со знаци од Централна или Јужна Америка, се чувствува како истражување на древните цивилизации, можеби Ацтеките, со оглед на суптилните климови на иконските симболи како каменот од сонцето на Ацтеките. За играчите заинтригирани од историјата и авантурата, оваа игра нуди познато, но сепак освежувачко нуркање во древната Америка.
Играта има распоред на ролна 5x3 и 20 линии за плаќање.

На симболи вклучуваат Рич Вајлд, неговиот женски придружник, разни артефакти на Ацтеките и симболи за карти за играње. На диви симбол е златна маска и може да го замени кој било друг симбол освен симболот за расејување. На симбол на расфрлање е златна пирамида и го активира бесплатни вртења бонус функција.

Карактеристики на Lost Relics 2

Изгубените реликвии 2 нуди значителна максимална добивка со функции како Скриени ковчези, награди на градите и бесплатни вртења за засилување на добивките.

 • Скриени гради: Под редовните симболи на матрицата на играта лежат камени блокови кои кријат ковчези со богатство. Победничките кластери ги уриваат овие блокови, откривајќи делови или цели гради. Штом градите се целосно откриени, тие доделуваат награди, а потоа мрежата се ресетира. Во стандардната игра, се појавува еден сандак, но за време на слободните вртења, може да се појават до четири. Сепак, само еден се појавува на последното ниво.
 • Награди за градите: Градите, категоризирани како сребрени, златни или аметист, откриваат различни награди врз основа на нивниот раст:
  -Мултипликатор: Ги зголемува победите за x2 на x7. Мултипликаторите се собираат за време на бесплатните вртења.
  -Случајни дивини: Воведува до 7 диви животни. Тие остануваат фиксирани за време на бесплатните вртења.
  -Готовина: Подарува инстант парични награди од 2x до 250x од облогот.
  -Бесплатни вртења: Активира бонус круг, давајќи 2 до 6 дополнителни вртења врз основа на големината на градите.
  -Ниво нагоре: Ексклузивно за бесплатни вртења, проширување на мрежата до максимум 10x10.
 • Бесплатни вртења: Инициран или со ковчези со богатство или со стекнување на 3 симболи за расфрлање. Кругот започнува со 10 вртења, со потенцијални дополнителни вртења од градите. Проширувањето на решетката се случува на одредени нивоа, при што крајната фаза се одликува со една наградна ковчег Аметист. По неговото откривање, повеќе не се појавуваат градите додека не завршат слободните вртења.

Дали треба да ги пробате Изгубените мошти 2?

Lost Relics 2 беспрекорно ја спојува носталгијата на својот претходник со напредната динамика на играта и графичките подобрувања, зацврстувајќи го своето место во областа на онлајн слотови од највисоко ниво. Иако нема каскадни победи, неговиот уникатен механичар за кршење блокови уредно се поврзува со темата за лов на богатство. Понекогаш, кршењето на блок може да доведе до мали награди, но играта ветува потенцијална максимална победа над 21.000 пати повеќе од облогот. Иако исплатите на симболи може да изгледаат скромни, наредените множители во бесплатните вртења им нудат на играчите надеж за убави награди.

Значи, за свежо и возбудливо искуство со игри, Lost Relics 2 вреди да се врти.

2. Gonzo's Treasure MAP во живо

Картата со богатство на Гонзо е а нова казино игра во живо врз основа на популарниот NetEnt слот Gonzo's Quest. Gonzo's Treasure Map нуди препознатливо искуство со прикажување игра, комбинирајќи го авантуристичкиот дух на Гонзо со живите домаќини во потрагата по скриено богатство. Целта на играта е да се погоди кои делови од картата ќе ги таргетираат блоковите Gold и Multiplier и да се најдат камења кои ги кријат клучевите Гонзо. Секој круг, пет блока паѓаат од Топ слот, што претставува потенцијални можности за победа. Ако златен блок се спушти на вашата избрана плочка, тој го множи вашиот облог за 10x, додека блокот со мултипликатор на вашата плочка го зголемува вашиот влог за 20x. За дополнителна возбуда, три копчиња Gonzo се по случаен избор поставени на мапата секој круг, потенцијално отклучувајќи го кругот на бонус.

Бонус круга на мапата на богатството на Гонзо

Најдете камен со клучот Gonzo и ќе добиете бонус. Во овој круг, руби блок што паѓа ги зголемува вашите награди. Гонзо отвора ѕид од множители со својот клуч. Внимавајте: блокот Руби ќе падне на случајно место, одлучувајќи за вашето засилување на мултипликаторот. Ако Руби слета на мултипликатор, вашиот облог се зголемува. Ако удри во „Двоен“ камен, множителите на ѕидот се удвојуваат и Рубинот повторно паѓа. Ако се обложувате на копчето Gonzo и Ruby го погоди, сите ѕидни множители се удвојуваат пред следното паѓање.

Дали вреди да се игра мапата на богатство на Гонзо?

Оваа игра нуди возбудлив спој на авантура и шанса додека се здружувате со иконскиот Гонзо во потрага по скриени богатства. Тоа е забавна игра каде што му се придружувате на Гонзо во лов на скриени богатства. Погодете каде ќе слетаат златните блокови и помножете го вашиот облог. Со случајни клучеви за бонуси и возбудливи изненадувања, секое вртење нуди шанса за победа. Тоа не е само игра; тоа е вистинска авантура во нови онлајн казина.

3. Starburst XXXtreme

Starburst™ XXXtreme не е само уште еден слот со вселенска тематика; тоа е обновена космичка авантура која се издвојува. Лојалистите на оригиналниот Starburst веднаш ќе најдат удобност во познатите елементи, но ќе бидат пријатно изненадени од дополнителните пресврти. Играта е исполнета со модерни карактеристики и зголемена нестабилност, обезбедувајќи секое вртење да биде исполнето со исчекување. Спојувајќи ги негуваните аспекти на класичната игра со иновативната механика, Starburst™ XXXtreme ветува возбудливо возење низ космосот. И за искусни играчи и за новодојденците, тоа е меѓуѕвездено патување кое вреди да се започне.

Starburst XXXtreme карактеристики

 • Starburst Wilds: Иконски за Starburst, овие дивини се појавуваат на макари 2, 3 и 4. Тие ги заменуваат сите симболи, ги прошируваат и доделуваат повторно вртења и случајни мултипликатори. Добијте дополнителен Starburst™ Wild за време на повторно вртење, и тој исто така се шири и повторно се врти.
 • Случајни дивини: пост-вртење или повторно центрифугирање, оваа функција може случајно да се активира. До 3 Starburst™ Wilds може да слетаат на макари 2, 3 и 4, обезбедувајќи мултипликатори кои се движат од x2 до x150.
  Можни се поголеми множители со повеќекратно слетување на мултипликатор.
 • XXXtreme врти: Извонредна карактеристика, играчите можат да купат XXXtreme вртења. Ова ги гарантира Wilds и има цена: 10 пати повеќе од облогот за 1 Wild или 95 пати за 2 Wilds по спин.

Зошто да играте Starburst XXXtreme?

Starburst XXXtreme е забавна и возбудлива слот игра со одлична тема и многу потенцијал. Starburst XXXtreme ја задржува суштината на својот претходник додека успешно ги интегрира современите елементи, што го прави задолжително да се проба и за обожавателите на оригиналот и за оние кои бараат свежо, возбудливо искуство со слот. И ако сте љубител на слотови со висока нестабилност, тогаш дефинитивно треба да го проверите Starburst XXXtreme.

Заклучок

Генерално, Новите игри на NetEnt сите се возбудливи и иновативни додатоци на пејзажот на онлајн казиното. Тие им нудат на играчите најразлични нови начини за игра и победа, и сигурно ќе им се допаднат на широк спектар на играчи.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
NetEnt казино игри Детален преглед

NetEnt казино игри Детален преглед

NetEnt е еден од најпопуларните даватели на казино коцкање на глобален опсег. Компанијата постои многу години и со причина. Ја разви една од највозбудливите игри, која нуди неверојатен RTP за да ги направи вашите шанси за победа уште поголеми. Изборот на игри што ги има NetEnt е широк, па ако го изберете овој провајдер ќе најдете нешто што одговара на вашите барања.

NetEnt наспроти Microgaming - кој развивач на игри е подобар

NetEnt наспроти Microgaming - кој развивач на игри е подобар

Во возбудливиот свет на новите онлајн казина, развивачите на игри играат клучна улога во обликувањето на вашето искуство со игри. Меѓу главните конкуренти во индустријата, NetEnt и Microgaming се издвојуваат како водечки пионери. Тие два провајдери се меѓу водечките со години, што ги прави вредни за проверка.

NetEnt слот игри Детален преглед

NetEnt слот игри Детален преглед

NetEnt е еден од најпопуларните даватели на онлајн казино игри во светот. Разви неколку неверојатни слотови кои се познати низ целиот свет. NetEnt слот игрите имаат уникатни карактеристики, луда графика и потенцијал за големи победи, се разбира.

Борба против заканите за сајбер-безбедноста: NetEnt безбедносни мерки

Борба против заканите за сајбер-безбедноста: NetEnt безбедносни мерки

Во брзиот свет на онлајн игрите, сајбер-безбедноста е најважна. Со порастот на сајбер заканите, на играчите им треба уверување дека нивните лични и финансиски информации остануваат безбедни. NetEnt е познат лидер во индустријата познат по својата бескомпромисна заложба за заштита на играчите и борба против заканите за сајбер безбедноста.

Водич за најдобрите нови игри на NetEnt

Водич за најдобрите нови игри на NetEnt

NetEnt е меѓу најпопуларните даватели на софтвер за онлајн казино. Популарен е за развој на игри со неверојатна графика и дарежливи исплати. Вообичаено се гледа дека игрите на NetEnт доаѓаат со тони бонус функции, кои можат да го зголемат вашиот субсидирам уште повеќе.

Добрите и лошите страни на NetEnt казино бонусите

Добрите и лошите страни на NetEnt казино бонусите

Бонусите играат клучна улога, обезбедувајќи им на играчите дополнителни можности за победа и продолжување на нивните игри сесии. Кога станува збор за бонусите за NetEnt казино, вие сте за уживање. Казино бонус Понудите на NetEnt се доста и може да ви дадат многу дополнителни средства за играње.

Добрите и лошите страни на NetEnt казино софтверот

Добрите и лошите страни на NetEnt казино софтверот

Кога станува збор за нови онлајн казина, вистинскиот провајдер на софтвер може да ја направи сета разлика. NetEnt, добро познат снабдувач на казино софтвер, стекна солидна репутација во индустријата. NetEnt постои доста долго време. Во текот на тие години, провајдерот разви многу игри, кои ги играат милиони играчи на глобален опсег.

Еволуцијата на NetEnt казино производи

Еволуцијата на NetEnt казино производи

Net Entertainment (NetEnt) е еден од најпочитуваните даватели на казино игри во светот. Како главен играч во индустријата, NetEnt направи револуција во начинот на кој играчите ги доживуваат онлајн казина.