Microgaming наспроти Playtech - кој развивач на игри е подобар?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker

Microgaming и Playtech се два од најпознатите брендови во историјата на iGaming бизнисот. Тие произведоа одлични игри кои им се допаѓаат на новодојденците и ветераните од средината на 1990-тите. И двајцата се пофалени за нивниот пионерски дух, обемните каталози на игри и возбудливите визуелни слики.

Всушност, и двата провајдери на софтвер се меѓу најпопуларните во денешните онлајн казина. Затоа лесно ќе ги најдете повеќето од нивните најпопуларни наслови во нашите препорачани нови казина.

Сепак, постојат и големи разлики меѓу нив - и ние сме тука да разговараме за тоа кои се тие. Затоа, ајде да погледнеме што нудат овие двајца индустриски лидери и да видиме дали некој ќе им одговара повеќе на одредени гејмери.

Microgaming наспроти Playtech - кој развивач на игри е подобар?

Игра Споредба на сорта

Microgaming има приближно 800 игри на располагање, што ја прави една од најголемите библиотеки за игри на пазарот. Онлајн слотови, маси, дилери во живо, бинго, гребење карти, прогресивни џекпот и повеќе се вклучени во нивната библиотека.

Иако библиотеката на Microgaming е далеку поголема, изборот на Playtech од преку 600 игри е привлечен сам по себе. Слотови, игри на маса, дилери во живо, бинго, покер, спортско обложување и повеќе се достапни.

Нивните брендирани слотови се особено ценети, вклучувајќи ликови и теми од добро познати медиуми. Поради нивните партнерства со индустриски тешки тегови како Marvel, HBO и MGM, секој од нивните брендирани слотови е уникатен.

Споредба на графика и дизајн

Microgaming има воспоставено многу висок стандард за визуелен квалитет. Најновите од нивните игри имаат неверојатни HD визуелни слики, флуидни анимации и звук со обвивка. Производите на Microgaming имаат неверојатно реалистични опкружувања, од преполната џунгла на нивниот најпознат слот, Тарзан, до мрзливиот дел на Готам Сити во The Dark Knight Rises. Плус, тие имаат директен интерфејс, што го прави нивното користење задоволство.

Playtech, како Microgaming, им дава предност на визуелно привлечните игри. Нивните игри се познати по нивната висококвалитетна визуелност и реален дизајн на звук. Видео фрагменти од изворниот материјал често се вклучени во нивните брендирани игри, давајќи им на играчите чувство на носталгија и потопување. Нивните интерфејси се чисти и интуитивни, дозволувајќи им на играчите да се концентрираат на акцијата наместо да ја сфатат механиката.

Искуство со мобилни игри

Microgaming ја препознава важноста да ги направи своите игри компатибилни со мобилни уреди. Нивните игри се сведуваат на помали димензии на екрани на паметни телефони и таблети без да се жртвува визуелниот квалитет или функционалност. И нема да се чека наоколу да се вчитаат игрите бидејќи брзините на вчитување се навистина големи.

Playtech Gaming исто така инвестираше многу во развојот на врвна мобилна платформа. Нивните игри се компатибилни со различен хардвер и софтвер, така што мобилните корисници никогаш не треба да го жртвуваат квалитетот. Игрите брзо се вчитуваат и ги вклучуваат истите визуелни и музика како и нивните десктоп колеги.

Врати се на стапки на играч (RTP)

Microgaming има највисок просечен RTP. Нивниот RPT е околу 96%, така што играчите треба да очекуваат разумни приноси. RTP на неколку нивни игри, како Hot Ink и Couch Potato, се меѓу највисоките во бизнисот.

RTP-ите на Playtech се меѓу највисоките и во индустријата, со просек од 95%. RTP за неколку нивни титули, како што се Goblin's Cave и Ugga Bugga, е над 99%, што ги прави некои од повеќето игри погодни за играчи.

Џекпот споредба

Mega Moolah, популарна прогресивна џекпот слот игра развиена од Microgaming, е одговорна да направи неколку среќни играчи инстант мултимилионери. Слотот „Милионер креатор“ продолжува да привлекува голема толпа баратели на џекпот поради неговото импресивно досие.

Сепак, Playtech не заостанува премногу. Обожавателите на античката грчка митологија ќе уживаат во нивната прогресивна серија на џекпот Age of the Gods. Висококвалитетните визуелни слики и возбудливите бонус одлики во овие игри обезбедуваат возбудливо искуство за играње како додаток на дарежливите награди што ги нудат.

Популарност во новите онлајн казина

Бројни нови казина мудро се населиле на Microgaming и Playtech како нивен избор на софтвер. И двајцата се етаблираа како сигурни извори на најсовремени, забавни игри кои привлекуваат широка публика.

Microgaming има солидна основа на пазарот на iGaming уште од 90-тите. Тоа е популарен избор за нови онлајн казина бидејќи големата разновидност на игри на компанијата е привлечна за гејмерите со различни вкусови во коцкањето.

Прогресивната мрежа на џекпот на Microgaming е најголема во светот, која платила над милијарда долари. Понудата на прогресивните слотови на Microgaming со награди кои потенцијално ќе го променат животот е одличен начин за сосема новите казина да привлечат клиенти.

Сепак, Playtech, исто така, има многу работи за тоа во новите казина. Playtech има помал репертоар од Microgaming, но сепак е прилично добар. Конкретно, брендираната содржина е еден од нивните силни костуми.

Заклучок

И Microgaming и Playtech имаат силни страни што го отежнуваат изборот меѓу нив. Microgaming може да изгледа супериорно поради неговиот поширок каталог на игри, повисоките RTP-и и рекордните џекпот.

Сепак, Playtech не е лесно надмината со својата оригинална содржина, слично возбудливи визуелни слики и врвни решенија за игри. Препорачуваме корисниците да ги испробаат игрите од двата провајдери за да видат кои им се допаѓаат подобро. Затоа, одвојте време и дознајте дали Microgaming казина се посоодветни или ако сте Playtech казино тип на играч!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се Microgaming и Playtech?

Microgaming и Playtech се два од најистакнатите провајдери на софтвер за онлајн казина. Слотови, игри на маса, игри со дилери во живо и многу повеќе се создадени од оваа компанија.

Во чија сопственост е Playtech?

Playtech е јавно тргувана корпорација на Лондонската берза. Од клучно значење е да се проверат какви било промени во сопственоста со реномиран извор.

Кои услуги ги нуди Microgaming?

Слот, маса и создавање игра со дилер во живо се само некои од многуте услуги на Microgaming за онлајн индустријата за коцкање. Тие обезбедуваат софтвер за сајтови за коцкање, вклучувајќи казина и покер соби.

Која е просечната RTP за Microgaming и Playtech игрите?

Типичниот RTP за Microgaming игра е околу 96%, додека Playtech игрите имаат RTP од околу 95%.

Кој има најголем џекпот, Microgaming или Playtech?

Mega Moolah, прогресивен слот за Microgaming, плати повеќе од кој било друг онлајн слот. Сепак, Playtech, исто така, дава можност за огромни џекпот, особено во слотови Age of the Gods.

Детален преглед на игри во казино Microgaming

Детален преглед на игри во казино Microgaming

Microgaming е една од најстарите компании во секторот за онлајн коцкање, која започна во 1994 година. Фирмата изгради репутација на силата на својата импресивна библиотека, која вклучува повеќе од 800 различни висококвалитетни казино игри.

Детален преглед на слот игри Microgaming

Детален преглед на слот игри Microgaming

Microgaming е гигант во iGaming и стана таков благодарение на неговата посветеност на производството на некои од најпрофитабилните слот игри досега со привлечни заплети и зачудувачки визуелни слики. 

Добрите и лошите страни на бонусите за казино Microgaming

Добрите и лошите страни на бонусите за казино Microgaming

Бонусите во казиното се една од најпривлечните карактеристики на новите онлајн сајтови за коцкање, привлекувајќи милиони играчи од целиот свет. Microgaming казината се добро познати по нивните дарежливи стимулации. Овие бонуси доаѓаат во различни форми. Најчестите се бонуси за добредојде, бесплатни вртења, бонуси без депозит и понуди за депозити за редовни играчи.

Добрите и лошите страни на софтверот за казино Microgaming

Добрите и лошите страни на софтверот за казино Microgaming

Како пионер на софтверот за онлајн казино, Microgaming е доминантна сила во индустријата од нејзините почетоци во 1994 година. Овој повеќекратно наградуван провајдер го промени лицето на iGaming со своите иновативни, висококвалитетни казино игри и моќен софтвер.

Еволуцијата на Microgaming казино производи

Еволуцијата на Microgaming казино производи

Microgaming, сега бренд за домаќинство меѓу играчите на онлајн казино, започна во 1994 година кога го разви првиот софтвер дизајниран експлицитно за iGaming. Оттогаш, производите на компанијата се широко признати како едни од најдобрите во индустријата.

Истражување на бонусните карактеристики во игрите во казино Microgaming

Истражување на бонусните карактеристики во игрите во казино Microgaming

Microgaming е незаменлив софтверски провајдер на казино игри за онлајн-локации за коцкање. Компанијата е лидер во бизнисот со игри од своето основање во 1994 година. Microgaming отсекогаш се фокусирал на задржување на играчите ангажирани низ целата нејзина библиотека на игри, вклучувајќи сè, од светкави слотови до класични игри на маса.