Детален преглед на игри во казино Microgaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker

Microgaming е една од најстарите компании во секторот за онлајн коцкање, која започна во 1994 година. Фирмата изгради репутација на силата на својата импресивна библиотека, која вклучува повеќе од 800 различни висококвалитетни казино игри.

Microgaming често се смета за најдобар провајдер на софтвер за казино игри поради разновидноста и правичноста на игрите што ги нуди. Овој водич ја претставува најдобрата листа на игри на Microgaming, фокусирајќи се на најиграните и највисоките RTP наслови!

Детален преглед на игри во казино Microgaming

Најдобрите Microgaming казино игри

Microgaming има многу казино игри за сите вкусови и нивоа на вештини во својата колекција. Компанијата е одговорна за создавање на неколку нашироко играни наслови, вклучувајќи:

 • Платен убиец: Инспириран од хит-хит видео играта „Hitman“, овој автомат има елементи и на скришум и на мистерија за убиство. Тоа е слот од 15 линии со многу посебни карактеристики, вклучувајќи го Бонус за договор и бонус Insignia, плус 18 бесплатни вртења кога целата ваша заработка ќе се удвои. Темните, драматични визуелни слики и театралното аудио ја зголемуваат напнатоста и возбудата на играта.
 • Томб Рајдер: Tomb Raider е слот-игра каде што Лара Крофт, икона за видео игра, се појавува на ролните. Има возбудливи карактеристики, а играта има 15 линии за плаќање за максимална возбуда. Исто така, има бонус круг каде што играте бесплатно, множејќи ги вашите добивки со три. Прекрасната визуелност и привлечната музика го подигаат нивото на возбуда на играта.
 • Среќен Леприкон: Ирскиот мотив за среќа на Lucky Leprechaun ги носи играчите на Смарагдниот остров. Има шармантна дополнителна функција наречена Trail O' Fortune, која може да резултира со големи множители добивки и 20 линии за плаќање. На бонус за бесплатни вртења круг е секогаш возбудлив, бидејќи доаѓа со повеќе диви симболи и множители. Живата зелена графика и оптимистичката ирска музика создаваат забавно искуство со игри.
 • Паркот Јура: Ова слот игра е базиран на класичниот филм на Стивен Спилберг Паркот Јура. Има висококвалитетни визуелни слики и ангажиран механичар за игри, што ги носи играчите во возбудлива авантура со бесплатни вртења, мултипликатори и неочекувани средби со диносаурусите.
 • Големи милиони: На прогресивен џекпот во Major Millions, автомат со воена тема, може да ви го промени животот. Има 15 линии за плаќање и див мултипликатор за да ги зголемите вашите шанси за победа. Прогресивниот џекпот се добива со добивање на пет симболи на големи милиони на 15-тата линија за плаќање. Сепак, нема бесплатни вртења или бонус игри.
 • Запалена желба: Burning Desire е видео слот од 243 начини со страсна тема. Бесплатните игри со три пати повеќе од нормалната исплата може да бидат активирани од симболот за расфрлање златни монети. Може да ризикувате половина од вашата добивка, а можеби и да ја удвоите користејќи ја функцијата Gamble. Црвено вжештеното срце е вајлд-карта што може да се користи наместо која било друга слика.
 • Ослободи: Break Away е слот машина со графика за хокеј на мраз и 243 начини за победа. Нејзината популарност меѓу љубителите на спортот може да се припише на возбудливите карактеристики на играта, како што се Smashing Wilds, Stacked Wilds и бесплатните вртења.

Игрите на Microgaming се издвојуваат од конкуренцијата поради нивното внимание на деталите во создавањето извонредни искуства со врвни визуелни слики, уникатни додатоци и возбудливи заплети. Изгледите за големи награди се уште еден фактор што ги привлекува луѓето кон овие игри.

Висок RTP Microgaming игри

Пропорцијата на пари обложувани на слот кој на крајот ќе им биде вратен на играчите е познат како „Врати се на играчот“ или RTP. Ова често се користи во секторот за онлајн казино. На пример, игра со 95% RTP се очекува да плати 95 $ за секои 100 $ потрошени во текот на долга сесија.

Библиотеката на Microgaming има неколку игри со високи RTP, што им дава на обложувачите поголеми шанси да ги добијат своите облози. Еве неколку примери на такви игри:

 • Топло мастило: Еден од најдобрите слотови за заработка од Microgaming е Hot Ink, кој содржи тетоважи и има 97,5% RTP.
 • Класичен Блек Џек злато: Еден од највисоките меѓу блек џек варијанти, Classic Blackjack Gold има 99,91% RTP. Тоа е одлична опција за љубителите на жанрот на игри со карти поради неговата привлечна визуелност, течна игра и високата вредност за повторување.
 • Дивиот ориент: Патувајте во Азија со Wild Orient, автомат со 243 начини за победа и RTP од 97,5%.
 • Компир на каучот: Оваа едноставна, но наградна слот игра има висок RTP од 97,43%.
 • СупаЈакс: RTP за SupaJax е 99,54%. Прогресивниот џекпот ја зголемува својата привлечност со тоа што на играчите им дава шанса за сума пари која ќе го промени животот.
 • Сите асови покер: Microgaming, исто така, обезбедува All Aces Poker, a видео покер игра со респектабилен RTP од 99,92%. И покрај неговата очигледна едноставност, може да резултира со значителни придобивки.
 • Француски рулет: Меѓу игрите на маса на Microgaming, францускиот рулет се издвојува со 98,65% RTP — правилото „la partage“ и користењето на една нула ги зголемува можните добивки за учесниците.

Играчите кои бараат добро време на ново казино онлајн и шансата за голема победа ќе најде многу да се допадне во овие игри.

Заклучок

Microgaming ја задржа својата ѕвездена репутација со постојано објавување на повеќе висококвалитетни казино игри кои им се допаѓаат на различни коцкари. Microgaming има по нешто за секого, без разлика дали сакате слотови, игри на маса или дури и прогресивни џекпот. Нивната посветеност на квалитетот, оригиналноста и правичноста на играчите ги прави нивните игри врвен избор за играчи од сите нивоа на вештини.

Проверете го најновите онлајн казина напојувани од Microgaming ако сакате нови опции за игри. Можеби ќе откриете фасцинантни Microgaming игри кои ќе ве воодушеват и ќе ви овозможат да освоите пари.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се најдобрите 10 казино игри на Microgaming?

Mega Moolah, Immortal Romance, Thunderstruck II, Avalon II, Hot Ink, Wild Orient, Couch Potato, Jurassic Park, Game of Thrones и Break Away се само неколку од популарните казино игри развиени од Microgaming.

Која е најголемата казино игра на Microgaming?

Mega Moolah е најпрофитабилната игра некогаш создадена. Неколку среќни гејмери ​​станаа инстант милионери благодарение на неговата рекордна награда.

Какви игри нуди Microgaming?

Слотови, игри на маса, вклучувајќи блек џек и рулет, видео покер, игри со дилер во живо и прогресивни џекпот се само некои опции од Microgaming.

Каков тип на онлајн казина обезбедуваат Microgaming игри?

Има тони онлајн казина кои нудат игри на Microgaming, од ветерани на iGaming до претстојни онлајн казина. Microgaming продолжува да се обидува да ги подобри стандардите на индустријата, поради што тие можат да се најдат на стотици различни локации.

Може ли да играм игри на Microgaming на мојот мобилен телефон?

Апсолутно. Microgaming се погрижи неговите играчи да можат да пристапат до нивните игри во секое време и од која било локација со тоа што го направија огромното мнозинство од нивните игри компатибилни со десктоп компјутери, таблети и мобилни телефони.

Microgaming наспроти Playtech - кој развивач на игри е подобар?

Microgaming наспроти Playtech - кој развивач на игри е подобар?

Microgaming и Playtech се два од најпознатите брендови во историјата на iGaming бизнисот. Тие произведоа одлични игри кои им се допаѓаат на новодојденците и ветераните од средината на 1990-тите. И двајцата се пофалени за нивниот пионерски дух, обемните каталози на игри и возбудливите визуелни слики. 

Детален преглед на слот игри Microgaming

Детален преглед на слот игри Microgaming

Microgaming е гигант во iGaming и стана таков благодарение на неговата посветеност на производството на некои од најпрофитабилните слот игри досега со привлечни заплети и зачудувачки визуелни слики. 

Добрите и лошите страни на бонусите за казино Microgaming

Добрите и лошите страни на бонусите за казино Microgaming

Бонусите во казиното се една од најпривлечните карактеристики на новите онлајн сајтови за коцкање, привлекувајќи милиони играчи од целиот свет. Microgaming казината се добро познати по нивните дарежливи стимулации. Овие бонуси доаѓаат во различни форми. Најчестите се бонуси за добредојде, бесплатни вртења, бонуси без депозит и понуди за депозити за редовни играчи.

Добрите и лошите страни на софтверот за казино Microgaming

Добрите и лошите страни на софтверот за казино Microgaming

Како пионер на софтверот за онлајн казино, Microgaming е доминантна сила во индустријата од нејзините почетоци во 1994 година. Овој повеќекратно наградуван провајдер го промени лицето на iGaming со своите иновативни, висококвалитетни казино игри и моќен софтвер.

Еволуцијата на Microgaming казино производи

Еволуцијата на Microgaming казино производи

Microgaming, сега бренд за домаќинство меѓу играчите на онлајн казино, започна во 1994 година кога го разви првиот софтвер дизајниран експлицитно за iGaming. Оттогаш, производите на компанијата се широко признати како едни од најдобрите во индустријата.

Истражување на бонусните карактеристики во игрите во казино Microgaming

Истражување на бонусните карактеристики во игрите во казино Microgaming

Microgaming е незаменлив софтверски провајдер на казино игри за онлајн-локации за коцкање. Компанијата е лидер во бизнисот со игри од своето основање во 1994 година. Microgaming отсекогаш се фокусирал на задржување на играчите ангажирани низ целата нејзина библиотека на игри, вклучувајќи сè, од светкави слотови до класични игри на маса.