Новиот преглед на бонус Luckster

LucksterResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $200 + 100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Luckster is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Luckster казино нуди неверојатни бонус стимулации за нови играчи, за разлика од повеќето сајтови за онлајн коцкање. Можете да уживате до 100% бонус до $200 и 100 бесплатни вртења. Овој бонус е достапен на 1-ви, 2-ри и 3-ти депозити. За да го заработите првиот бонус, мора да се регистрирате на страницата за казино и да направите минимален депозит од 10 долари. Вториот и третиот бонус ќе бараат минимален бонус за депозит од 20 долари. Играчите мора да го исполнат условот за обложување 35 пати пред да направат какво било плаќање. Бесплатните вртења се исто така поделени на три посебни наслови;

 • Првиот депозит ви заработува 20 бесплатни вртења на Book of Dead
 • Вториот депозит ви заработува 40 бесплатни вртења на Fire Joker
 • Третиот депозит добива 40 бесплатни вртења на Starburst

Играчите мора да забележат дека сите бонуси мора да се заработат во рок од 14 дена. За да го проверите статусот на обложување на вашиот бонус, отворете ја вашата сметка и проверете ги преостанатите барања за обложување.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+4
+2
Затвори
Games

Games

Казиното Luckster нуди различни казино игри, со над 500 наслови на игри од различни провајдери на софтвер. Веб-страницата е поделена во четири категории; слотови, игри на маса, џекпот и казино во живо. Игрите во казино Luckster може да се играат од кој било уред, под услов да имате стабилна интернет конекција.

слотови

Казиното Luckster нуди слотови со широка колекција на наслови. Често се ажурира за да се осигура дека нема да пропуштите ништо. Иако можеби мислите дека имате среќен шарм што ви помага да освоите слотови, тие работат на систем RNG, кој може да понуди повеќе од она што го очекувате. Најдобрите избори вклучуваат:

 • Рибарски саксии со злато
 • Книга на сенки
 • Ѕвездена експлозија
 • Маите Блаже
 • Волк злато

Игри на маса

Во оваа категорија, можете да уживате во избор на класични казино игри. Казиното Luckster нуди добар број од овие спремни за играње игри со карти и рулет. Рулетот е чисто заснован на среќа, додека на бакара и блек џек можеби ќе им треба малку стратегија. Популарните игри на маса вклучуваат:

 • 10p рулет
 • Џек или подобро
 • Блек Џек Кралски парови
 • Бакара ВИП
 • Блек Џек Мултирач

Джакпотови

Фиксни и прогресивни џекпот се достапни во казиното Luckster. Играчите можат на крајот да освојат огромни суми во еден сингл. Джакпот наградува различно во секој слот. Некои се исплаќаат по случаен избор за време на основната игра, додека други се доделуваат за време на бонусната рунда. Истражете кој било од најдобрите џекпот во казиното Лукстер за да дознаете повеќе. Тие вклучуваат:

 • Окото на Хорус
 • Grand Spin Superpot
 • Царски богатства
 • Leprechaun пеколот
 • Среќна дама

Казино во живо

Казиното во живо на Luckster нуди возбудливо искуство како копнено казино. Во онлајн казина, играчите можат да комуницираат со дилери во живо, само што овој пат тоа е виртуелно. Уживајте во возбудувањата на Лас Вегас и Макао од удобноста на вашиот кауч. Некои од варијациите во живо во казина во живо вклучуваат;

 • Рулет за ноќен клуб
 • Блек Џек за повеќе игри
 • Монопол во живо
 • Супер Сик Бо
 • Карибите Студ покер

Software

Иако казиното Luckster е нов учесник на пазарот, ќе бидете збунети од големината на неговото казино лоби. Сепак, ова не е мистерија. Тие соработуваа со бројни нови и добро етаблирани провајдери на софтвер за да го остварат тоа. Играчите можат да најдат игри од одреден провајдер на софтвер користејќи ја нивната лента за пребарување.

Казиното Luckster исто така успеа да изгради импресивно казино лоби во живо. Во него се сместени игри со дилери во живо од некои студија за игри кои се специјализирани за игри во казино во живо. Играчите можат да комуницираат со дилери од реалниот живот и други играчи. Некои од истакнатите провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Еволуција игри
 • Play'n Go
 • Играви
 • Microgaming
 • IGT
Payments

Payments

Во казиното Luckster, не треба да се грижите за трансакциите бидејќи нудат различни начини на плаќање. Играчите можат да ја изберат најзгодната опција врз основа на трошоците за трансакцијата и колку брзо можат да се повлечат. Минималниот депозит е 10 долари, а максимумот што можете да го повлечете е 7.000 долари месечно. Времето за обработка на исплата варира во зависност од методот што играчот го избира, но просекот е 3 дена. Популарните опции за плаќање вклучуваат:.

 • Виза
 • MasterCard
 • Скрил
 • Paypal
 • PaySafeCard

Deposits

За да депонирате на Luckster , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај Luckster се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+145
+143
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+5
+3
Затвори

Languages

Оваа страница за коцкање најмногу се грижи за европските земји, така што стандардниот јазик е англискиот. Сепак, ова не значи дека не-англиските говорници не можат да ја користат страницата. Освен англискиот, казиното Лукстер е достапно и на други јазици:

 • фински
 • норвешки
 • француски
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Luckster има висока оцена за 8 и работи од 2022 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Luckster како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Luckster поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Luckster . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Luckster исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Luckster обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Luckster Casino е целосно лиценцирана iGaming платформа која беше лансирана во 2021 година. Игрите во ова казино се напојувани од Aspire Global International Limited и AG Communications limited, компании за игри лиценцирани од MGA и UKGC, соодветно. Сајтот е заштитен со 128-битна SSL технологија за шифрирање. Казиното Luckster има печат за одобрение од iTech Labs, независна лабораторија за тестирање. Luckster Casino е ново онлајн казино лансирано во 2021 година. Тоа е во сопственост на Marketplay Limited. Во Велика Британија, сите игри во ова казино се управувани од AG Communication Limited. Покрај тоа, во други земји, игрите се напојуваат од подружница на Aspire Global International Limited. Luckster нуди одлична спортска книга и постојано растечки избор на казино игри од водечки развивачи на софтвер.

Казиното Luckster има ирска тема претставена со радосни среќни зелени, лисја од детелина и, се разбира, саксии со злато. Во овој интензивен преглед на Luckster Casino, ќе ги испитаме сите карактеристики што ова ново казино им ги нуди на своите играчи.

Зошто да играте во казиното Лакстер?

Казиното Luckster има над 1000 наслови за игри од индустриски гиганти како што се NetEnt, Play'n GO и Microgaming. Насловите овде се интерактивни и многу извонредни, а да не зборуваме за прекрасните награди и бонуси што ги заработувате од казиното. Игрите во казиното Luckster редовно се тестираат од iTech Labs за да се потврди нивната правичност.

Казиното Luckster користи 128-битна SSL енкрипција за да ги заштити вашите чувствителни информации, како што се податоци за банка и кредитна картичка. Покрај тоа, казиното Luckster нуди бројни опции за депозит и наплата, вклучувајќи ги Astropay, Neteller, Skrill и Visa. Услугата за клиенти е многу одговорна; можете да посегнете и да ја добиете потребната помош.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Luckster . Посетете ја страницата Luckster и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Услугата за клиенти во казиното Лукстер навистина верува во една филозофија; НЕГА Тоа значи дека клиентите се навистина сè. Како такви, играчите можат да уживаат во пристапот до тимот за поддршка седум дена во неделата од 8 наутро до полноќ. Платформите за услуги на клиентите вклучуваат разговор во живо, формулар за контакт, опции за е-пошта и детален дел за ЧПП.

Зошто вреди да се игра во казиното Лукстер?

Luckster Casino е ново онлајн казино со ирско-тематско лансирање во 2021 година. Нуди голема колекција на казино игри од реномирани даватели на игри. Казиното Luckster е во сопственост на Marketplay Limited. За разлика од другите редовни онлајн казина, лобито на казиното е напојувано и управувано од AG Communications Limited и подружница на Inspire Global International Limited.

Нашиот онлајн преглед откри дека игрите во казиното Luckster се регулирани од MGA и UKGC. Ова казино нуди безбеден простор за игри заштитен со 128-битна SSL технологија за шифрирање и најновите заштитни ѕидови. Освен тоа, поддржува бројни валути и начини на плаќање за да се направат трансакциите беспрекорни. Играчите можат да пристапат до извонредните услуги за поддршка на клиентите на повеќе јазици и канали.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Luckster , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Бакара, Рулет, Тексас Холдем, Слотови, Карибски Студ за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Luckster има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Luckster се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov