Новиот преглед на бонус Luckland

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
БонусБонус $1.000 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Luckland is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Лакленд на своите нови, лојални и чести клиенти им нуди бонуси и наградни поени. Наградниот бонус се акумулира на одреден број поени. Играчите можат да ги откупат и да ги добијат парите од бонусот. Исто така, има пари од бонус што им се доделуваат на играчите кога ќе направат депозити од 24 долари (20 евра) и повеќе на нивните сметки за обложување во Лакленд.

Бонус за бесплатни вртењаБонус за бесплатни вртења
Games

Games

Понудени се над 800 игри. Тие вклучуваат Wild Pixies, Space Spins, Thunderstruck II и низа класични слотови и гребење картички. Тие исто така имаат одличен избор на игри на маса до кои може да се пристапи во главното казино. Исто така, постои казино во живо каде што играчите можат да изберат од дваесетина жив-дилер и рулет игри.

+7
+5
Затвори

Software

Сите игри на веб-локацијата на казино Лакленд се дизајнирани, кодирани и напојувани од водечките искусни и идни програмери. Некои од овие даватели на софтвер вклучуваат Amaya (Chartwell), Aristocrat, Bally, Barcrest Games, Cadillac Jack, Evolution Gaming, Micro gaming, Neo Games, NetEnt, NextGen Gaming, Nyx Interactive, Play N GO, Quick spin и WMS.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Luckland нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Visa, MasterCard, Credit Cards, Prepaid Cards, Neteller .

Deposits

Казиното Лакленд нуди широк спектар на методи за депозит што играчите можат да ги користат за депонирање од целиот свет. Овие методи се многу безбедни и имаат многу лесни за употреба чекори. Начините што играчите можат да ги користат за да ги направат своите депозити вклучуваат Bitcoin, EcoPayz, MasterCard, Neteller, Skrill и Visa, од кои повеќето се достапни ширум светот.

Withdrawals

Методите за повлекување на Лакленд зависат од начинот на депозит што играчот го користел за испраќање пари на нивните сметки во Лакленд. Играчите треба само да побараат повлекување со кликнување на копчето за наплата, да ги пополнат бараните информации, а готовината се депонира преку користениот метод на депозит, од кои некои вклучуваат банкарски трансфер, Neteller и Skrill.

Глобална достапност

Глобална достапност

Languages

Казиното Лакленд поддржува неколку јазици што се зборуваат во различни делови на петте континенти ширум светот. Ова е за да се осигура дека играчите ширум светот се вклучени и лесно можат да пристапат до веб-страницата. Главните јазици поддржани на казиното Лакленд се англиски, германски, француски, суоми и норвешки.

ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Luckland има висока оцена за 7.85 и работи од 2015 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Luckland како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Luckland поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Luckland . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Luckland исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Luckland обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното Лакленд е производ на Aspire Global International Limited кој беше лансиран во 2015 година. Казиното е основано и е во сопственост на Грасвуд. Лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта, тој е регулиран од Комисијата за коцкање на ОК. Лакленд работи неколку онлајн казина , кои вклучуваат казино Regent, Fortune Jackpots и Casiplay Casino. Luckland

Кратки факти

Година на основање: 2015

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Luckland . Посетете ја страницата Luckland и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Клиентот значи сè за Лакленд. Тие имаат професионални асистенти кои се подготвени да им помогнат на играчите при секое прашање. Нивната корисничка поддршка е отворена секој ден во неделата од 08:00 часот до 00:00 часот по средноевропско време. Со нив може да се контактира и преку опција за разговор во живо, е-пошта и преку повици користејќи ги броевите достапни на веб-страницата.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Luckland , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Слотови, Рулет, Тексас Холдем, Бинго, Карибски Студ за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Luckland има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Luckland се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Mobile

Mobile

Лакленд нуди неколку опции за пристап. Играчите можат да пристапат до игрите користејќи прелистувачи на нивните лаптопи и десктоп компјутери (инстант игра). Сè што треба да направат е да кликнат на игрите за кои се заинтересирани и тие веднаш ќе се вчитаат во речиси секој достапен прелистувач. Мобилен пристапот е исто така достапен и на Android и на iOS.

Валути

Валути

Лакленд има многу јасни и сигурни банкарски методи. Играчите можат да ја одберат својата валута на избор кога се регистрираат и да ја менуваат по желба, во зависност од нивната потреба. Неколкуте валути поддржани од нивниот банкарски систем се движат од евра до британски фунти, американски долари, шведска круна, канадски долар, австралиски долар и чилеански пезос.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov