Новиот преглед на бонус Loki

LokiResponsible Gambling
CASINORANK
8.43/10
БонусБонус $18.000 + 230 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Loki is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното LOKI може да се пофали со дарежливи промоции и за новите и за постоечките играчи. Има бонус за добредојде што вклучува бонус за депозит и бесплатни вртења, како и повторно вчитај бонуси , бонуси за среќен роденден и а бонус со висок ролери . На играчите им се доделуваат и бесплатни поени (CP), кои може да се откупат за вистински пари. Бонус за прв депозит: 100% до 100 EUR + 100 FS Минимум депозит: 20 EUR / 20 УСД / 30 AUD / 30 CAD / 200 NOK / PLN 80 / NZD 30 / 500 CZK / 300 ZAR / 2,40 JPY / KRW 2,40 KZT 8.500 / 0.003 BTC Максимален бонус: 100 евра / 100 УСД / 150 AUD / 150 CAD / 1.000 NOK / 400 PLN / 150 NZD / 2.500 CZK / ZAR 1.500 / ZAR 1.500 / 1.500 Boz, 1.500 BoZ, 1.500 BoZ, 1.500 / 2000 / 2000 / 2000 / 2000 / 2000000. бонус: LOKI100 Обложување: (бонус + добивки од бесплатни вртења) × 40 бонус за втор депозит: 75% до 100 ЕУР Мин. депозит: 20 евра (ист еквивалент на валута како и во бонус за првиот депозит) Максимален бонус: 100 евра (ист еквивалент на валута како во бонус за прв депозит) Бонус код за да го добиете бонусот: LOKI75

Бонус кодовиБонус кодови
+5
+3
Затвори
Games

Games

Изборот на игри во казиното LOKI е доста импресивен. Има повеќе од 500 казино игри кои ги опфаќаат сите жанрови, разговори за игри на маса, игри со карти, слотови , џекпот, итн. Играчите кои бараат автентично искуство во казино, исто така ќе им се допаднат казино во живо дел кој пакува широк спектар на игри со дилери во живо. LOKI казиното е достапно како инстант игра , така што корисниците не мора да преземаат или инсталираат софтвер или додатоци. Веб-страницата е многу одговорна и се прилагодува на различни уреди, па без разлика дали играчот користи компјутер или мобилен уред, тие се уверени во течно искуство со играње дури и кога играат игри со дилер во живо.

Software

Изборот на добавувачи на софтвер може да направи или разбие казино. За да бидете сигурни дека играчите ги добиваат најдобрите казино игри, LOKI Casino соработува со врвните продавачи на софтвер за казино. Некои од големите имиња на листата вклучуваат BetSoft , Аматик индустрии , NetEnt , Microgaming , SoftSwiss и Pragmatic Play Ltd ., меѓу другите.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Loki нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Neteller .

Deposits

За да освојат вистински пари, играчите треба да депонираат вистински пари користејќи кој било од начините на плаќање преку Интернет. Опциите тука се Скрил , ВИЗА , MasterCard , Нетлер , Киви , ecoPayz , WebMoney , Неосурф и Цимплер, само да споменам неколку. За евиденција, ова казино прифаќа и криптовалути како на пр биткоини , што може да се депонира преку CoinsPaid.

Withdrawals

Кога станува збор за повлекување добивки, LOKI Casino има флексибилни опции за повлекување преку Нетлер , Киви , Цимплер , Скрил , ВИЗА , MasterCard , Paysafecard , Неосурф , ecoPayz , WebMoney и Sticpay , меѓу другите. Играчите исто така можат да се повлечат во нивните крипто-паричници. И покрај 24-часовниот период на чекање, пресвртот за повлекување е генерално брз во споредба со другите казина.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+176
+174
Затвори

Крипто валути

BitcoinBitcoin
+14
+12
Затвори

Languages

Како меѓународно казино, веб-страницата на LOKI Casino е повеќејазична. Поддржува неколку меѓународни јазици, вклучувајќи Англиски , шпански , француски , унгарски , естонски , италијански , норвешки , полски , словачки , португалски , јапонски , фински , руски и германски , меѓу другите. Играчите можат лесно да го изберат својот претпочитан јазик од паѓачкото мени на горната десна страна на веб-локацијата. LOKI Casino е казино со повеќе валути што им овозможува на играчите да ја изберат својата претпочитана валута при регистрација. За фиат пари, опциите вклучуваат евра , Американски долар , австралиски долар , канадски долар и на норвешки круни , само да споменам неколку. Кога станува збор за криптовалути, играчите можат да се одлучат за биткоини , dogecoins , лајткоини , етериум или биткоин кеш .

+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Loki има висока оцена за 8.43 и работи од 2016 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Loki како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Loki поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Loki . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Loki исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Loki обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Основано во 2016 година, казиното LOKI е меѓу најдобрите биткоин казина наоколу. Го води познатиот казино оператор Direx NV, кој е лиценциран и регулиран од страна на Курасао Комисија за игри. Нејзините сестрински казина вклучуваат BaoCasino , Клеопатра, BitStarz казино, mBit, Slotum, Гансбет и Златна ѕвезда , само да споменам неколку.

Loki

Кратки факти

Година на основање: 2016

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Loki . Посетете ја страницата Loki и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

За да се осигура дека играчите имаат непречено искуство со игри, LOKI Casino има посветен тим за услуги на клиентите кој е секогаш достапен и подготвен да помогне. Корисниците можат да дојдат до тимот преку разговор во живо за инстант повратни информации. Компанијата исто така обезбедила е-пошта адреса, како и телефонски број.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Loki , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Слотови, Покер, Рулет, Лотарија, Бакара за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Loki има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Loki се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov