Новиот преглед на бонус Kosmonaut Casino

Kosmonaut CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Kosmonaut Casino is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Како и другите добро воспоставени казина, Космонаут Казино нуди пристојни бонуси и промоции за да се награди лојалноста на играчите и да се привлечат нови играчи. Новите играчи имаат право на бонус за добредојде што обезбедува удобен почеток. Тоа е 200% бонус за усогласување на депозитот до 500 €/$ плус 100 бесплатни вртења. Овој простор за добредојде бонус се шири низ првите четири депозити. Минималниот депозит е 20 €/$. Условот за обложување од 50 пати е поврзан со овој бонус.

Други достапни бонуси вклучуваат:

 • Бонус за повторно вчитување викенд
 • Без обложување среда
 • Дневен Crypto Cashback
 • Петок без бонус за обложување
Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

Првиот впечаток на играчот за новото онлајн казино често се заснова на лобито на играта. Космонаут Казиното ги надминува очекувањата на играчите за да понуди експанзивна библиотека со игри напојувана од водечки провајдери на игри. Во него се сместени повеќе од 3.000 игри, кои се движат од дилери во живо до онлајн слотови, игри на маса, видео покер, прогресивни слотови и слотови за биткоин.

Биткоин слотови

Ако барате место за играње Bitcoin слотови онлајн, не одете подалеку од Kosmonaut Casino. Овие се срцето на крипто казината кои имаат за цел да обезбедат докажливо фер игри. Тие нудат висок RTP и доаѓаат со модерна графика. Тие вклучуваат:

 • Митот
 • Легионер
 • Зевс Громот
 • Бастет и мачки
 • Анксунамун

Блек Џек

Блек џек игрите експлодираа во популарност меѓу коцкарите, кои ја ценат анонимноста и знаат како максимално да го искористат бонусот. Секој вешт играч на Блек Џек ќе ви каже дека е едноставно да се израмни полето за играње со куќата. . Новата страница на Казино е домаќин на различни варијанти на блек џек, кои вклучуваат:

 • Блек Џек 21 + 3
 • Предадете го Блек Џек
 • Префрли Блек Џек
 • Класичен Блек Џек
 • Блек Џек Мултирач

Рулет

Рулетот постои со години како една од најдолготрајните казино игри. Покрај тоа што е добро прилагоден за крипто-игри, се покажа дека има едноставна игра и високи исплати. Космонаут ги содржи следните различни варијации на рулет.

 • Европски рулет
 • мини рулет
 • Рулет со двојна топка
 • Рулет со повеќе тркала
 • Американски рулет
+4
+2
Затвори

Software

Одличната колекција на игри во казиното Космонаут е овозможена со партнерство со реномирани развивачи на софтвер. Новото казино има вградено повеќе од 20 познати провајдери на софтвер за да создадат врвна библиотека за казино. Опцијата за филтер „Провајдер“ им помага на играчите лесно да ги сортираат игрите.

Игрите со дилери во живо се хостирани од вистински крупиери во различни студиа за игри. Тие се пренесуваат со висок квалитет и во реално време. Космонаут Казино не заврши со проширување на својата библиотека за игри; па затоа новите игри редовно се ажурираат. Популарни провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Microgaming
 • NetEnt
 • Прагматична игра
 • Играј n GO
 • Игри со црвен тигар
Payments

Payments

Можете да направите депозит или повлекување во казиното Космонаут користејќи различни опции за плаќање, вклучувајќи неколку популарни криптовалути и други конвенционални опции. Депозитите се моментални, додека повлекувањата зависат од претпочитаниот начин на плаќање. Границите за повлекување се ограничени на 1.000 евра дневно и 15.000 евра месечно. Некои од начините на плаќање вклучуваат:

 • Dogecoin
 • Нетлер
 • Ecopayz
 • Скрил
 • Visa/Mastercard

Deposits

За да депонирате на Kosmonaut Casino , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај Kosmonaut Casino се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+104
+102
Затвори

Languages

Космонаут Казиното направи напори да се осигура дека може да ги прими повеќето играчи ширум светот. Тие поддржуваат повеќе јазици кои се широко зборувани меѓу нивните играчи. Веб-страницата лесно се преведува на овие јазици. Англискиот е примарен јазик, додека другите поддржани јазици вклучуваат:

 • француски
 • руски
 • јапонски
 • фински
 • германски
ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Kosmonaut Casino има висока оцена за 8 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Kosmonaut Casino како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Kosmonaut Casino поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Kosmonaut Casino . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Kosmonaut Casino исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Kosmonaut Casino обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Космонаут е ново крипто казино лансирано во 2020 година. Инспирирано е од меѓугалактички патувања. Тој е во сопственост на Dama NV Kosmonaut казино и е лиценциран и регулиран од Комисијата за еИгри во Курасао. Нуди стотици казино игри и врвни дилери во живо од водечки провајдери на софтвер како што се NetEnt, Pragmatic Play и Microgaming. Космонаут е ново казино со вселенска тематика, лансирано во 2020 година. Се гордее како прво меѓугалактички казино со импресивни бонуси, стотици врвни игри, турнири и неограничени награди од вселената. Космонаут Казиното е во сопственост и управувано од Дама Н.В. Тој е лиценциран според законите на Владата на Курасао и доаѓа со едноставен кориснички интерфејс помешан со тема за темниот простор.

Космонаут Казиното ја разбира динамиката на коцкарската индустрија; оттука инсистира да има највисоко ниво на приватност и безбедност на клиентите. Користи индустриски стандардна технологија за шифрирање за да ги заштити податоците на играчите. Овој преглед на Космонаут Казино ќе ги нагласи сите карактеристики што ова ново казино ги носи на сцената на коцкање.

Зошто да играте во казиното Космонаут

Иако Kosmonaut Casino е релативно младо, има игри од речиси сите највисоко оценети развивачи на софтвер. Се гордее со импресивна колекција на казино игри кои се движат од популарни слотови до слотови за биткоин, игри со џекпот, авијатичари и игри со трпеза и дилери во живо. Космонаут Казино нуди мулти-валутна платформа со разновидно портфолио на криптовалути. Повеќекратните начини на плаќање ја зголемија брзината на плаќање на казиното.

Космонаут Казиното нуди пристојни бонуси и промоции за да им помогне на новите и постоечките играчи да ги прошират своите банкарски салда. Тие вклучуваат бонуси за добредојде, враќање на готовина, бесплатни вртења, бонуси за повторно вчитување, турнири и врвна програма за лојалност. Други клучни карактеристики вклучуваат повеќе јазична поддршка и професионални услуги за поддршка на клиентите.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Kosmonaut Casino . Посетете ја страницата Kosmonaut Casino и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Космонаут Казино се гордее со својата сигурна и професионална услуга за поддршка на клиентите. Разговорот во живо е достапен 24/7 и обезбедува побрз канал за да стигнете до тимот за поддршка на клиентите. Играчите исто така можат да контактираат со тимот преку е-пошта (support@kosmonaut.com) или телефон. Космонаут Казиното нуди и обемна секција за ЧПП. Услугите за поддршка се достапни на повеќе јазици.

Зошто вреди да се игра во казиното Космонаут?

Космонаут Казино е нова платформа за крипто коцкање основана во 2020 година. За кратко време изгради солидна репутација. Се гордее како прво меѓугалактички казино со широка колекција на казино игри и дилери во живо од реномирани даватели на игри. Космонаут Казиното е во сопственост и управувано од Дама НВ, реномиран оператор на казино лиценциран и регулиран во Курасао.

Космонаут Казиното нуди бројни бонуси и промоции за да го започнете истражувањето на вселената на играчот. Поддржува популарни криптовалути и бројни конвенционални банкарски опции, вклучувајќи е-паричници, плаќања со картички и банкарски трансфери. И на крај, страницата на Kosmonaut Casino поддржува повеќе јазици и нуди сигурни и професионални услуги за поддршка.

Секогаш коцкајте одговорно.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Kosmonaut Casino , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Бинго, Блек Џек, Рулет, Бакара, Слотови за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Kosmonaut Casino има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Kosmonaut Casino се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Live Casino

Live Casino

Игрите со дилери во живо станаа задолжителни во секое ново онлајн казино. Играчите предизвик живи дилери во брза и возбудлива рунда. Игрите со дилерите во живо не доаѓаат со демо игра. Секцијата Казино во живо е местото каде што ќе најдете широк спектар на опции за да се обидете. Тие вклучуваат:

 • Молња коцки
 • Рулет злато
 • Бак Бо
 • Обложувајте се на броеви
 • Неограничен Блек Џек
Валути

Валути

И покрај тоа што Космонаут казиното е нов учесник на пазарот, тоа привлече меѓународна привлечност. Поддржува бројни глобално признати валути и популарни криптовалути. Без оглед на локацијата, играчите можат лесно да ја изберат својата претпочитана валута кога се регистрираат во казиното Космонаут. Достапните валути вклучуваат:

 • американски долари
 • БТК
 • ЕТХ
 • евра
 • AUD

Комплетна листа на сите поддржани валути е достапна во делот Таксономии.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov