Golden Crown Casino Ново Казино Преглед

Golden Crown CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусБонус за добредојде до $1000 + 100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Golden Crown Casino is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Додека казиното нуди бонус за добредојде кога ќе го направите вашиот прв депозит, во моментов нема достапен бонус за казино Golden Crown без депозит. Сепак, можете да побарате код од 100 бесплатни вртења од реномирана локација за преглед.

Официјалната веб-страница за казино, всушност, нуди 100 бесплатни вртења и 100% совпаѓање до 1000 долари или 100 mBTC. Настрана од тоа, казиното нуди 50% бонус за повторно вчитување викенд до 1000 долари во петок до недела, како и бесплатни вртења во среда.

Бесплатни спиновиБесплатни спинови
Games

Games

Веднаш ќе забележите на почетната страница на веб-страницата на Златната круна дека казиното има многу уникатни игри да понуди. Ова повеќе од компензира за фактот дека овде има помалку опции отколку во другите онлајн казина. Еве некои од категориите на игри:

  • слотови
  • Рулет
  • Игри со карти

Друга опција е да ги разгледате категориите Популарни или Нови игри за да ја пронајдете вашата омилена игра. Ако не го најдете тоа што го барате во овие категории, можете да се обидете да пребарувате и во категоријата Друго.

+4
+2
Затвори

Software

Колекцијата на добавувачи на софтвер на Златна круна е интригантна мешавина. Одбраа имиња од индустријата кои се во помал обем. Како резултат на тоа, нивната библиотека за игри содржи чудна мешавина од уникатни и ретки наслови. Lucky, Play Reels, iG Tech, Authentic Gaming, Belatra Games и BGaming се меѓу провајдерите.

Payments

Payments

Казиното Golden Crown прифаќа Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOG), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) и Tether (USDT) како начини на плаќање.

Deposits

Ограничен број на опции за плаќање се поддржани од Златната круна. Играчите можат да користат Visa, MasterCard, Interac Online, Interac e-Transfer, ecoPayz и CoinsPaid за да ги финансираат своите сметки на Golden Crown.

Плаќањата направени со гореспоменатите методи се моментални и не бараат надоместок за услуга. Минималниот депозит е 20 УСД, а максималниот депозит е 7500 УСД.

NetellerNeteller
+5
+3
Затвори

Withdrawals

Кога поднесувате барање за повлекување, тие го обработуваат во рок од еден час. Брзината со која ги добивате вашите средства, сепак, се одредува според начинот на плаќање што ќе го изберете.

Ако користите криптовалута, средствата ќе се појават на вашата сметка речиси веднаш откако ќе бидат обработени. Сепак, трансакциите со фиат може да траат од еден до три дена.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+109
+107
Затвори

Валути

BitcoinBitcoin
+1
+-1
Затвори

Languages

Golden Crown е хибридно казино кое прифаќа и фиат и криптовалути. Американскиот долар (USD), канадскиот долар (CAD), новозеландскиот долар (NZD), австралискиот долар (AUD) и еврото се меѓу поддржаните фиат валути (EUR). Tether (USDT), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOG), Bitcoin (BTC) и Bitcoin Cash се некои од криптостите што коцкарите можат да ги користат (BCH).

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Golden Crown Casino има висока оцена за 7 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Golden Crown Casino како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Golden Crown Casino поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Golden Crown Casino . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Golden Crown Casino исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Golden Crown Casino обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Владата на Курасао го регулира онлајн казиното Golden Crown, кое е во сопственост и управувано од Hollycorn NV. .

Иако има казина само за биткоин и само за вистински пари, Златната круна е опремена да ги прими сите видови играчи во однос на начинот на плаќање.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Golden Crown Casino . Посетете ја страницата Golden Crown Casino и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Можете да го контактирате тимот за поддршка на корисници на два начина ако имате итен проблем што треба да се реши. Првата и најефикасна опција е да користите разговор во живо, кој може да се најде на горната лева страна на почетната страница.

Втората опција е да ги контактирате преку е-пошта, што може да се направи на два различни начини. Можете да стигнете до нивната контакт форма со кликнување на копчето Поддршка на дното на која било страница. Алтернативно, можете да им испратите е-пошта до support@goldencrown.com.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Golden Crown Casino , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Покер со три карти, Слотови, Крепс, Бакара, Покер за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Golden Crown Casino има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Golden Crown Casino се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.