Новиот преглед на бонус Frumzi

FrumziResponsible Gambling
CASINORANK
6.21/10
БонусБонус $250
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Frumzi is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

За разлика од повеќето други онлајн казина, Фрумзи нема бонус за добредојде достапен на неговата почетна страница. Меѓутоа, наместо добредојдена промоција, страницата им овозможува на играчите да направат брз депозит и да почнат да играат без регистрација. Оваа функција им овозможува на играчите да тестираат некои од сортите на играта без да отворат сметка на платформата.

Games

Games

Платформата наведува повеќе од 4000 казино игри и настани во живо во кои играчите можат да учествуваат. слотови сортите на оваа локација го заземаат најголемиот дел од оваа бројка. Игрите на маса достапни на страницата вклучуваат блек џек и рулет. Покер варијанти како Live Texas Hold'em и Покер со три карти се омилени за повеќето посетители. Овие настани вклучуваат дилери во живо на подот на казиното кои го регулираат текот на играта. Дилерите исто така одговараат на сите прашања што играчите може да ги имаат додека играта продолжува. Како и со сите други игри на платформата, регистрацијата не е задолжителна за учество на овие настани.

РулетРулет
+3
+1
Затвори

Software

Библиотеката е напојувана од водечки провајдери на софтвер, вклучително и Edict (Merkur Gaming), Quickspin, Evolution Gaming, Microgaming, NetEnt за вашето искуство да биде уште позабавно. Овие добавувачи на содржина се познати по тоа што обезбедуваат игри со висококвалитетна графика, извонредни приказни и импресивни исплати.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Frumzi нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Visa, Skrill .

Deposits

Правењето депозити на нечија сметка за игри на оваа платформа е моментално. Играчот може да продолжи да ја обложува сумата веднаш. Платформата им овозможува на играчите да ги направат своите депозити преку која било финска или германска банка поврзани со страницата. Сајтот е партнер со Trustly за да го направи процесот на депонирање брз и безбеден.

VisaVisa

Withdrawals

Играчите кои бараат исплата на Фрумзи мора да чекаат еден до три работни дена пред да ги добијат своите добивки. Како и со депозитите, мора да имате финска или германска банкарска сметка за успешно да се повлечете од казиното. Фрумзи е партнер со Trustly и овозможува жичен трансфер за да го олесни повлекувањето.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+103
+101
Затвори

Languages

Бидејќи е платформа за игри фокусирана на Европа, оваа страница всушност го прави англискиот примарен јазик. Сепак, играчите исто така имаат можност да ги прилагодат поставките за јазикот на фински или германски како што одговара на нивната желба. Играчите во Финска и Германија ќе имаат автоматско вчитување на страницата на нивниот локален јазик откако ќе се постави.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Frumzi има висока оцена за 6.21 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Frumzi како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Frumzi поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Frumzi . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Frumzi исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Frumzi обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното Frumzi е платформа за онлајн игри основана во 2020 година со легална регистрација од Комисијата за игри на Курасао. Оваа платформа му служи на европскиот пазар за игри и други офшор гејмери заинтересирани да земат примероци од неговата широка разновидност на игри и други возбудливи карактеристики. Сајтот и неговите игри се достапни и на десктоп и на мобилни уреди.

Frumzi

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Frumzi . Посетете ја страницата Frumzi и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Овој оператор има систем за е-пошта на локацијата што им овозможува на играчите да испраќаат прашања до тимот за поддршка на клиентите. Во зависност од природата на прашањето, одговорот може да потрае од неколку минути до неколку часа. Тимот за поддршка е достапен 24 часа на ден со кликнување на иконата за порака на врвот на почетната страница.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Frumzi , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Покер со три карти, Рулет, Казино Холдем, Блек Џек, Слотови за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Frumzi има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Frumzi се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Фрумзи го користи евра како примарна валута на платформата. За играчите кои користат други валути со нивните банкарски сметки, страницата ќе ги конвертира овие средства автоматски кога ќе депонираат. Стапката на конверзија всушност ќе варира во зависност од курсот на девизниот курс во тој момент кога играчот ги депонирал средствата.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov