Новиот преглед на бонус DLX Casino

DLX CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.86/10
БонусБонус $100 + 100 бесплатни вртења
Дарежливи бонуси
Брз и сигурен депозит и повлекување
Широк избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонуси
Брз и сигурен депозит и повлекување
Широк избор на игри
DLX Casino is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

По првиот депозит од најмалку 50 €, казиното им обезбедува на играчите 100% бонус за добредојде до 100 € заедно со 100 бесплатни вртења. Дополнително, бесплатните вртења важат само на еден слот. Играчите мора да ги потврдат своите кориснички сметки за да ги искористат предностите на понудите за бесплатни вртења. Според условите, оваа награда подлежи на барања за обложување ×30. Тоа значи дека играчите мора да обложуваат облози во вредност од триесет пати поголема од вредноста на бесплатните вртења пред да се уплатат.

Бонус за бесплатни вртењаБонус за бесплатни вртења
Games

Games

Казиното има добро направена страница за игри која е оптимизирана за непречено искуство со игри. Игрите обезбедени од веб-страницата вклучуваат видео слотови и игри со дилер во живо. Казиното им нуди на играчите разновидни видео слотови со привлечни наслови како што се Book of Shadows, Money Train2, Book of Santa и Buffalo Hunter. Во делот за казино во живо, играчите имаат опции кои вклучуваат врвни жанрови за коцкање како бакара, варијации на рулет и покер.

+3
+1
Затвори

Software

Казиното соработува со највисоко оценети развивачи на софтвер, како што се NetEnt, Playtech, BigTimeGaming, Blueprint, Endorphina, Evolution Gaming, Push Gaming, Quickspin и Yggdrasil за да обезбеди огромна колекција на игри. Сите игри се тестирани за правичност и за меѓуплатформска компатибилност.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, DLX Casino нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Neteller, Visa, WebMoney, Bank Transfer, MasterCard .

Deposits

Казиното DLX користи најнова технологија во однос на банкарските опции. Играчите можат да користат популарни методи за депозит како што се е-паричници, кредитни картички, банкарски трансфери и при-пејд онлајн картички. Еве неколку од банкарските методи прифатени во казиното:

 • Виза
 • MasterCard
 • Маестро
 • Скрил
 • Нетлер
 • Софорт

При изборот на начин на депозит, играчите треба да ги консултираат прописите за коцкање што се применуваат во нивната земја на живеење.

Withdrawals

Некои од достапните методи за повлекување во казиното DLX вклучуваат:

 • Виза
 • MasterCard
 • Маестро
 • Скрил
 • Нетлер

Минималните граници за повлекување се разликуваат од еден метод до друг. На пример, минималното повлекување при користење на Visa, MasterCard, Skrill, Neteller и Sofort е 20 канадски долари. Играчите кои користат Qiwi и Yandex треба да наплатат минимум 50 канадски долари. За банкарски трансфери, најмалиот износ за повлекување е 300 канадски долари.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+188
+186
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Languages

Казиното им олесни на своите играчи да се префрлат на нивниот јазик што најмногу го претпочитаат. Вкупно, страницата поддржува пет јазици. Овие се:

 • Англиски
 • германски
 • руски
 • шпански
 • португалски
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

DLX Casino има висока оцена за 7.86 и работи од 2020 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме DLX Casino како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во DLX Casino поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на DLX Casino . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

DLX Casino исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. DLX Casino обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното DLX беше лансирано во 2020 година како сестринска страница на казиното TTR и Surf Casino. Работи на soft Swiss како дел од океанската придружна група. Тоа е во сопственост на Direx NV. Казиното е лиценцирано од Органот за игри на среќа Курасао. Таа има за цел да им понуди на играчите сигурна алтернатива на силно регулираните пазари во Европа и другите региони. Играчите уживаат во атрактивни понуди, мноштво игри и посветена услуга за клиенти на страницата.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на DLX Casino . Посетете ја страницата DLX Casino и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Играчите имаат лесни за користење канали за поддршка на клиентите во DLX Casino. Првата станица за готови решенија треба да биде делот ЧПП на целната страница. Алтернативно, членовите можат да започнат разговор во реално време користејќи ја опцијата за разговор во живо. И на крај, поддршката за корисници прима е-пошта од клиентите support@deluxxxe.casino, каде што одговорите траат кратко.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на DLX Casino , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Бакара, Слотови, Бинго, Покер, Рулет за некои одлични опции.

Promotions & Offers

DLX Casino има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките DLX Casino се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Казиното DLX поддржува многу валути, вклучувајќи:

 • американски долари
 • евра
 • Канадски долар
 • австралиски долар
 • Биткоин
 • Руски урнатини.

Компатибилноста со неколку валути помага на играчи кои играат игри во казино од различни земји. Локалните валути им овозможуваат на гејмерите да вршат трансакции со благајната на DLX додека избегнуваат мачни процеси на конверзија на валута. По ова, играчите треба да ја користат валутата што најдобро им одговара.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)