Новиот преглед на бонус CasinoChan

CasinoChanResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусБонус $400 + 120 бесплатни вртења
ВИП бонуси
Поддршка за повеќејазичен разговор
Разновидност на бонуси
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП бонуси
Поддршка за повеќејазичен разговор
Разновидност на бонуси
CasinoChan is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите и промоциите се стандардни маркетинг алатки што ги користат повеќето казина за да привлечат нови играчи и да ги задржат постојните. CasinoChan онлајн казиното не е исклучок; нуди бројни пакети со бонуси на сите играчи. Новите играчи започнуваат со дарежлив бонус за добредојде пакет. Наградува до 400 евра и 120 бесплатни вртења. Бесплатните вртења се користат само во слотови Dig Dig Digger, Mechanical Clover, Bobs Coffee Shop и The Golden Owl of Athena. Освен тоа, има 40x и 50x барања за обложување за бонуси за депозит и без депозит, соодветно. Постојните играчи можат да ги искористат предностите на другите бонуси и промоции како што се:

 • Неделни бонуси за повторно вчитување
 • Неделни турнири
 • Програма за лојалност
Депозит бонусДепозит бонус
+4
+2
Затвори
Games

Games

CasinoChan игри

Кога станува збор за разновидноста на игрите, CasinoChan ве опфати. Со широк спектар на опции, има по нешто за секого.

Слот игри: Бескрајна забава

Ако сте љубител на слот игри, имате среќа. CasinoChan нуди импресивен избор на слотови кои ќе ве забавуваат со часови. Од класични машини за овошје до модерни видео слотови со извонредни теми и неверојатна графика, тука нема недостиг од опции.

Извонредните наслови вклучуваат популарни омилени како Starburst, Book of Dead и Gonzo's Quest. Овие игри се познати по нивните возбудливи карактеристики на игра и потенцијалот за големи победи.

Игри на маса: класична акција за казино

За оние кои ја претпочитаат возбудата од игрите на маса, CasinoChan има многу да понуди. Љубителите на блек џек и рулет ќе најдат повеќе варијации за да изберат, со што ќе се осигури дека секогаш има слободно место на вашата претпочитана маса.

Без разлика дали уживате во стратешката игра на Блек Џек или во возбудата од гледањето како се врти тркалото на рулетот, овие класични казино игри сигурно ќе обезбедат бескрајна забава.

Уникатни и ексклузивни игри

CasinoChan оди над и подалеку, нудејќи уникатни и ексклузивни игри кои не можат да се најдат на друго место. Овие специјални наслови додаваат дополнителен слој на возбуда во вашето искуство со игри и ви даваат шанса да пробате нешто ново.

Од иновативни пресврти на традиционалните игри со карти до слотови со креативна тема, овие ексклузивни понуди го издвојуваат CasinoChan од другите онлајн казина.

Кориснички интерфејс

Навигацијата низ платформата за игри на CasinoChan е лесно. Корисничкиот интерфејс е интуитивен и лесен за користење, што ви овозможува брзо да ги пронајдете вашите омилени игри без никакви проблеми. Без разлика дали играте на вашиот десктоп или на мобилен уред, беспрекорното корисничко искуство гарантира дека ништо не го попречува вашето уживање во игрите.

Прогресивни џекпот и турнири

Внимавајте на прогресивните џекпот во CasinoChan бидејќи тие им нудат на играчите шанса да освојат суми на пари кои ќе ви го променат животот. Овие џекпот продолжуваат да растат додека некој не ја постигне добитната комбинација, така што никогаш не знаете кога може да дојде вашиот среќен ден.

Дополнително, CasinoChan редовно организира турнири каде играчите можат да се натпреваруваат едни против други за парични награди и други награди. Овие турнири додаваат дополнителен слој на возбуда и ви даваат можност да ги покажете своите вештини.

Добрите и лошите страни

Добрите страни:

 • Широк спектар на слот игри со истакнати наслови
 • Повеќе варијации на Блек Џек и Рулет
 • Уникатни и ексклузивни игри за свежо искуство со игри
 • Кориснички интерфејс за беспрекорна навигација
 • Прогресивни џекпот со потенцијал за промена на животот
 • Возбудливи турнири за конкурентни играчи

Конс:

 • Ограничен избор на игри на маса без слот

Со своите разновидни игри, кориснички интерфејс и возбудливи можности за џекпот, CasinoChan е врвен избор за ентузијасти на онлајн казино. Без разлика дали сте љубител на слотови или претпочитате класични игри на маса, ова казино има нешто што одговара на секој вкус.

Software

Прекрасната колекција од над 3.000 наслови на игри не би била можна без соодветните добавувачи на софтвер. Во основа, видот на добавувачи на софтвер што ги има онлајн казиното го одредува видот на игри на играчите. Онлајн казиното CasinoChan соработува со преку 40 провајдери на софтвер за да одржува ажурирано лоби за игри. Бројот на игри и провајдери на софтвер во CasinoChan не е фиксен, но станува се поголем и подобар. Играчите можат да ги сортираат игрите користејќи ги различните провајдери на софтвер наведени во лобито за игри. Некои од водечките провајдери на софтвер вклучуваат:

 • NetEnt
 • BGaming
 • Microgaming
 • Прагматична игра
 • Еволуција игри
Payments

Payments

Работењето на онлајн казиното на CasinoChan е поддржано со сигурни и сигурни банкарски методи. Бројните опции за плаќање достапни во CasinoChan се предмет на достапност и законски основи во различни земји. Достапните опции за плаќање вклучуваат и конвенционални методи и паричници со криптовалути. Некои од достапните начини на плаќање вклучуваат:

 • Скрил
 • Дебитни/кредитни картички
 • Нетлер
 • Интерак онлајн
 • Крипто-паричници

Deposits

За да депонирате на CasinoChan , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

VisaVisa
+2
+0
Затвори

Withdrawals

Повлекувањата кај CasinoChan се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+150
+148
Затвори

Крипто валути

BitcoinBitcoin
+6
+4
Затвори

Languages

CasinoChan е растечка платформа за казино која цели на пазари на различни локации. Платформата е дизајнирана со овој факт на ум. CasinoChan е достапен на повеќе јазици, доминантни во регионите каде што CasinoChan има лиценца за работа. Играчите може да се префрлаат помеѓу овие јазици во секое време. Овие јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • француски
 • германски
 • чешки
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

CasinoChan има висока оцена за 8.2 и работи од 2019 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме CasinoChan како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во CasinoChan поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на CasinoChan . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

CasinoChan исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. CasinoChan обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Најдобрите казино игри се достапни на CasinoChan ! Во однос на онлајн игрите, CasinoChan ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Слотови, Рулет, Блек Џек , заедно со многу други. CasinoChan е нов снабдувач на возбудливи казино игри, основан во 2019 . CasinoChan се обидува да изгради силна репутација нудејќи производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите. Се надеваме дека ќе му помогне CasinoChan да стане една од најпопуларните Ново Казино компании во индустријата многу наскоро.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на CasinoChan . Посетете ја страницата CasinoChan и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Тимот за поддршка е столбот на сите операции во секое онлајн казино. Има потреба да се држат играчите блиску со тоа што ќе има одговорни и професионални поединци кои можат да се справат со сите прашања. Тимот за поддршка на CasinoChan е достапен 24/7 за да го направи вашето искуство со игри епско. Тие се достапни преку објектот LiveChat и е-пошта (support@casinochan.com).

Зошто вреди да се игра во CasinoChan Casino?

По овој преглед, ќе одлучите дали можете да станете дел од семејството CasinoChan или не. Еве некои од главните причини зошто вреди да се игра во CasinoChan онлајн казино. Прво, CasinoChan нуди различни казино игри како што се слотови, игри на маса, игри со дилери во живо и игри со Bitcoin. Ова е овозможено со партнерство со преку 40 реномирани софтверски провајдери и студија.

Еве го уловот:

CasinoChan нуди пристојни бонуси и промоции и на новите и на постоечките играчи, како што се бонуси за добредојде, неделни бонуси за повторно вчитување и редовни турнири. Освен тоа, нуди повеќе опции за плаќање и повеќејазична платформа. Можете лесно да се регистрирате во CasinoChan и да ги истражите сите овие карактеристики. Секогаш коцкајте одговорно.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на CasinoChan , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Слотови, Рулет, Блек Џек за некои одлични опции.

Promotions & Offers

CasinoChan има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките CasinoChan се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov