Новиот преглед на бонус Casino Estrella

Casino EstrellaResponsible Gambling
CASINORANK
8.12/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Во казиното Estrella, новите клиенти добиваат до 100% бонус за 100 кредити. Има и други бонуси од 30% од 100 кредити во бонус пари секоја среда и 50% за 100 во петок. Играчите можат да заработат и супер-поени за да им овозможат на играчите да разменуваат за бесплатни вртења, готовина и бонуси.

Бонус за бесплатни вртењаБонус за бесплатни вртења
Games

Games

Во Estrella, има над 800 игри од кои играчите можат да изберат, да уживаат и да победат. Овие игри се движат од слотови како што се Gonzo's Quest, Dracula, Blood Suckers и Steam Tower, до микро игри како Jurassic Park, Immortal Romance и Game of Thrones. Има и игри на маса како Блек Џек, Бакара и Казино покер.

+1
+-1
Затвори

Software

Има игри создадени од некои од водечките провајдери на софтвер, искусни развивачи и возбудливи нови иноватори кои го револуционизираат пазарот. Овие провајдери го вклучуваат софтверот Visionary iGaming. Betsoft, Altea, Betgames TV, Evolution, Ezugi, Genii, Play'n Go, Leander Games, Yggdrasil, ViG, Microgaming, NetEnt и NextGen. Сите овие игри имаат допадлива игра.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Casino Estrella нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ MasterCard, Bank Transfer, Neteller, Visa, Credit Cards .

Deposits

Во Estrella, на играчите им се нудат едноставни, сигурни и сигурни методи за банкарски депозити. Различните начини на плаќање вклучуваат Skrill Moneybookers, Neteller, Entropay, PaySafe и кредитни картички. Оваа разновидност на начини на депозит гарантира дека ниту еден играч не е изоставен затоа што нема начин на плаќање што функционира во нивната земја или регион.

VisaVisa
+5
+3
Затвори

Withdrawals

Estrella, стандардно, исплатува добивки преку методот што играчот го поставил како метод на депозит. Добивките може да се подигнат и на кредитна картичка се додека таа е компатибилна со платежниот систем. Сепак, мора да се направи барем еден депозит користејќи ја истата кредитна картичка од безбедносни причини. Валути Казино Estrella поддржува неколку типови на валути за да се осигура дека секој играч во светот е земен во предвид. Валутите што ги поддржува веб-страницата вклучуваат американски долари, британски фунти и евра. Меѓутоа, ако валутата што ја користите не е поддржана една од овие, системот автоматски ги конвертира валутите во американски долари.

Глобална достапност

Глобална достапност

Languages

Веб-страницата користи два главни јазици - англиски и шпански. Играчите треба да се логираат на веб-локацијата за да го изберат јазикот што го зборуваат и менуваат за да можат лесно да се движат на веб-страницата. Меѓутоа, кога се регистрирате, страницата го открива регионот на играчот и се прикажува на јазикот што се зборува во тој регион.

ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Casino Estrella има висока оцена за 8.12 и работи од 2014 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Casino Estrella како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Casino Estrella поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Casino Estrella . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Casino Estrella исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Casino Estrella обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Casino Estrella беше лансиран во 2012 година од страна на групата MTM Corp како додаток на медиумот Starfish NV. Седиштето е во Курасао и има широк избор на игри од различни развивачи со брзи и многу фер исплати. Казиното има подлиценца од Curacao eGaming. Тоа е исто така поврзано со Starpay Limited.

Кратки факти

Година на основање: 2014

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Casino Estrella . Посетете ја страницата Casino Estrella и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Казиното има многу активен и лесно достапен тим за поддршка на клиентите со совршена онлајн репутација за брзо решавање на прашањата на клиентите. Тимот за поддршка на казиното Estrella е достапен за сите играчи 24 часа на ден во текот на целата година. Играчите можат да стигнат до поддршка на клиентите преку разговори во живо или преку е-пошта во случај на било каков проблем.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Casino Estrella , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Покер, Бинго, Блек Џек, Слотови, Рулет за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Casino Estrella има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Casino Estrella се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Mobile

Mobile

Estrella поддржува инстант игра, што значи дека не треба да преземате никаков софтвер. Она што ви треба е прелистувач со активен Flash Plug-in. Има и мобилна верзија компатибилна со таблети и паметни телефони за iOS и Android верзии. Форматот на мобилниот телефон се појавува кога ќе се најавите на веб-локацијата преку вашиот мобилен телефон.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov