Новиот преглед на бонус Blizz Casino

Blizz CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус БТК 1
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Blizz Casino is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

По регистрирањето за Blizz Casino, играчите добиваат пристојни бонуси и профитабилни промоции. Новите играчи се наградени со 150% пакет за добредојде до 2,2 BTC. Овој пакет се шири низ првите 2 депозити. Играчите мора да го исполнат условот за обложување 40 пати поврзан со пакетот за добредојде пред какво било плаќање.

Забелешка: Само специфични слотови кои придонесуваат за барањата за обложување на бонусот за добредојде. Можете да пристапите до списокот со исклучени слотови на условите за бонус за добредојде.

Постојните играчи можат да уживаат во бонуси и промоции на страницата „Промоции“. Во моментов, достапните бонуси и промоции вклучуваат:

 • Неделен Cashback
 • Капки и победи

Играчите можат да се придружат и на ВИП салонот, кој нуди персонализирани функции и награди.

Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

И покрај тоа што е ново на пазарот, Blizz Casino нуди над 4.000 казино игри напојувани од преку 60 провајдери на софтвер. Играчите можат да ја користат опцијата за пребарување или филтерот за сортирање „Даватели“ за лесно пребарување на нивните омилени игри. Популарните категории во Blizz Casino вклучуваат слотови, игри на маса, џекпот, дилери во живо и веројатно фер игри. Повеќето игри работат на моторот RNG освен насловите на дилерите во живо.

Веројатно фер игри

Овие се транспарентни, докажливи и проверливи казино игри изградени на технологијата на блокчејн. За разлика од RNG, алгоритмот Provably Fair им овозможува на играчите да ја потврдат правичноста на играта користејќи семиња на клиентот и серверот. За да ја искусите иднината на игрите на Blockchain, можете да играте:

 • JetX
 • PlinkoX
 • Кено 40
 • Пилот
 • Пилешко

слотови

Видео слотовите се распространети меѓу играчите на онлајн казино ширум светот. Blizz Casino не е посебен случај. Нуди над 3.000 онлајн слотови од скоро сите провајдери. Играчите можат бесплатно да истражуваат различни слотови пред да се префрлат на вистински пари. Тие нудат иновативни теми и различни бонус функции. Најдобрите избори вклучуваат:

 • Портите на Олимп
 • Високи богатства
 • Овошна забава
 • Голем бамбус
 • Се бара мртов или див

Игри на маса

Во делот за игри на маса не очекува пријатно изненадување во форма на повеќе од 200 наслови кои работат на RNG моторот. Постојат различни варијации на блек џек, рулет, бакара и видео покер. Овие игри се разликуваат во однос на правилата, ограничувањата на облозите и играта. Врвните игри на маса во Blizz Casino вклучуваат;

 • Европски рулет
 • Класичен Блек Џек
 • Назад Блек Џек
 • Punto Banco
 • Тексас холдем покер 3D

Казино во живо

Играчите кои бараат возбуда од живата акција ќе најдат над 600 наслови на дилери во живо. Во овој дел доминираат студијата Evolution Live и Pragmatic Play Live. Сите игри се домаќини од реални крупиери кои даваат слично искуство како она на копнените казино. Овие игри се достапни само за играње за вистински пари. Тие вклучуваат:

 • Салон Prive Блек Џек
 • Златен бар рулет
 • Молња Бакара
 • Слатка Bonanza Candyland
 • Сите американски покер
+5
+3
Затвори

Software

Blizz Casino ги надмина играчите, очекувањата откако изгради огромна колекција на казино игри и покрај тоа што е ново онлајн казино. Ова не би било можно без вклучување на значителен број провајдери на софтвер. Соработуваше и со нови и со добро етаблирани провајдери на софтвер во индустријата.

Неверојатно, сите игри во казиното Blizz се оптимизирани за играње на повеќе уреди. Ова го прави ова казино платформа погодна за корисниците со можност за играње во движење. Сите неколку студиа за игри го поддржуваат делот за казино во живо, а играчите можат да истражуваат одлична колекција на дилери во живо. Blizz Casino е достапно во режим на инстант-игра; затоа на играчите не им треба апликација или софтвер за да започнат. Најдобрите провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Microgaming
 • Прагматична игра
 • NetEnt
 • Точка iGaming
 • Еволуција игри
Payments

Payments

Blizz Casino нуди бројни опции за плаќање со фокус на криптовалутите. Сите конвенционални банкарски опции се обезбедени со технологија за шифрирање SSL, при што криптовалутите нудат безбедносни карактеристики на највисоко ниво благодарение на технологијата за плаќање со блокчејн. Времето на обработка на повлекување се разликува од еден метод до друг. Тие вклучуваат:

 • Visa/Mastercard
 • Apple плати
 • Samsung плати
 • Биткоин
 • Етереум

Deposits

За да депонирате на Blizz Casino , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

Withdrawals

Повлекувањата кај Blizz Casino се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+103
+101
Затвори

Languages

Blizz Casino опслужува голема популација на играчи со седиште на различни локации. Тоа им овозможува на играчите да пристапат до сите услуги користејќи различни јазици. Примарниот јазик на страницата е англискиот, но играчите лесно можат да се префрлат на други поддржани јазици. Поддржаните јазици се движат од локални јазици до глобално признати, како што се:

 • германски
 • француски
 • јапонски
 • италијански
 • португалски
ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Blizz Casino има висока оцена за 8 и работи од 2022 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Blizz Casino како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Blizz Casino поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Blizz Casino . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Blizz Casino исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Blizz Casino обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Blizz Casino е нова страница за онлајн казино лансирана во 2022 година. Таа е во сопственост и управувана од Meta Bliss BV, добро воспоставена iGaming компанија. Тој е лиценциран и регулиран од Комисијата за еИгри во Курасао. Иако Blizz Casino е нов учесник во просторот за крипто коцкање, тој нуди огромна колекција на казино игри и модерни карактеристики на казино. Тоа е филијала на BeGambleAware.Org, организација која се залага за одговорно коцкање. Како што светот се префрла во дигитален свет, криптовалутите стануваат се почести како опција за плаќање меѓу онлајн казината. Blizz Casino е добар пример. Нејзиното лого го прикажува знакот Bitcoin; истото е преведено на бројот на криптовалути достапни во делот за каса. Откако беше лансиран во 2022 година, се наоѓа меѓу најновите додатоци во светот и е дел од Meta Bliss Group BV

Blizz Casino нуди одлична колекција на казино игри од врвни провајдери на софтвер. Играчите уживаат во безбеден и безбеден простор за игри благодарение на модерните безбедносни карактеристики. Дали размислувате да играте во Blizz Casino? Па, овој преглед на Blizz Casino ќе обезбеди одличен преглед на сите функции достапни во ова ново казино.

Зошто да играте во Blizz New Casino

Blizz Casino е дом на сите видови играчи на казино, со над 4.000 игри во салата за игри. Исто така, нуди ексклузивен избор на докажано фер игри, популарни меѓу најдобро оценетите биткоин казина. Овие игри се напојувани од водечки развивачи на софтвер како што се Microgaming, Pragmatic Play, NetEnt и Evolution. Blizz Casino поддржува бројни популарни начини на плаќање со криптовалути, покрај плаќањата со картички и е-паричници.

Процесот на регистрација во Blizz Casino е едноставен. По процесот на KYC и првиот депозит, играчите ги отвораат вратите за пристојни бонуси, промоции и турнири. Исто така, нуди модерни безбедносни карактеристики за да се осигура дека играчите се безбедни на интернет. Blizz Casino се издвојува како повеќејазична платформа со врвни услуги за поддршка на клиентите.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Blizz Casino . Посетете ја страницата Blizz Casino и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Добрата услуга за клиенти е клучна за успехот или неуспехот на онлајн казиното. Blizz Casino ја разбира важноста на корисничката поддршка, па оттука и неговата желба за извонредни услуги за поддршка. Има можност за разговор во живо за веднаш да го контактира својот тим за поддршка во текот на работното време. Играчите можат да стигнат до тимот за поддршка користејќи е-пошта ([email protected]) или телефон. Освен тоа, Blizz Casino има сеопфатен дел ЧПП што може да се преведе на различни јазици.

Зошто вреди да се игра во Blizz Casino?

Blizz Casino е ново крипто-казино лансирано во 2022 година. Тоа е во сопственост на Meta Bliss Group BV, нов оператор на казино лиценциран и регулиран во Курасао. Ова казино има изградено огромно казино лоби со над 4.000 казино игри од преку 60 провајдери на софтвер. Судејќи го ова казино од салата за игри, можеби мислите дека постои веќе една деценија. Казиното лоби е надополнето со профитабилни бонуси, промоции и редовни турнири. Новите играчи се подобни за 150% пакет за добредојде до 2,2 BTC.

Како дел од просторот за крипто-игри, Blizz Casino нуди бројни опции за криптовалути покрај конвенционалните банкарски методи. Играчите можат да се обложуваат користејќи опции за фиат или криптовалути. Во случај на поплака или барање, играчите можат да стигнат до тимот за поддршка за навремена помош.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Blizz Casino , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Казино Холдем, Бинго, Карибски Студ, Dragon Tiger, Сик Бо за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Blizz Casino има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Blizz Casino се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov