Новиот преглед на бонус Bitdreams

BitdreamsResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусБонус $2.000 + 200 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Bitdreams is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Bitdreams казино нуди елаборирани бонуси за казино и импресивни промотивни зделки. Веднаш по пријавувањето, играчите имаат право на профитабилен бонус за добредојде. Наградува бонус за совпаѓање од 225% до 2000 евра или 37,8 mBTC плус неверојатни 200 бесплатни вртења. Овој бонус е поврзан со услов за обложување x50 и минимален депозит од 20 евра. На играчите им се препорачува да ги разгледаат одредбите и условите за бонусот.

Постојните играчи можат да пристапат до различни бонуси и промоции наведени на страницата Промоции. Некои одат со денови, додека други трчаат со месеци. Тие вклучуваат:

 • Игра на неделата
 • Криптонова
 • Врти на петок-Yay
 • Бонус за повторно вчитување викенд
 • Викенд Вчитај повторно - Високо ролери
 • Капки и победи
Бонус кодовиБонус кодови
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Казиното Bitdreams тврди дека има изобилство од возбудливи казино игри. Во нив се сместени преку 7.000 импресивни казино игри и дилери во живо, напојувани од водечки провајдери на софтвер како што се NetEnt, Pragmatic Play, Microgaming и Evolution Gaming. Вообичаените категории во лобито вклучуваат видео слотови, крипто игри, слотови за џекпот, игри на маса и дилери во живо. Има нешто за секој вид игра да се истражува во ова лоби без оглед на нивните вештини за играње, опции за обложување или салдо во банка.

слотови

Слотовите продолжуваат да бидат најпопуларната категорија за игри во споредба со другите видови игри. Во фасцинантната библиотека со игри во Bitdreams доминираат слотови. Ќе имате пристап до разни онлајн слотови создадени од водечки провајдери на игри. Најдобрите избори вклучуваат:

 • Книга на мртвите
 • Портите на Олимп
 • Слатка бонанца
 • Екстра чили
 • Ѕвездено избувнување

Крипто игри

Bitdreams е крипто-пријателски казино што ги пречекува крипто играчите со раширени раце. Од примерни награди за добредојде на крипто казино до разни крипто паричници, сосема е природно што се вклучени игри поврзани со второто. Популарните крипто игри вклучуваат:

 • Авалон гребење
 • Битка манија
 • Шеф на лото
 • Диско ноќи
 • Епски скапоцени камења

Џекпот игри

Джакпот-слотови се популарни меѓу искусни играчи и високи ролки. Казиното Bitdreams има многу слотови со високи влогови за да се сместат високи ролки и други редовни играчи кои бараат поголеми исплати. Ова казино нуди џекпот со шестцифрени наградни базени. Некои од најдобрите џекпот игри вклучуваат:

 • Атлантските богатства
 • Божествена среќа
 • Макари на богатството
 • Мега Мула
 • Пиратски Джакпот

Software

Казиното Bitdreams заработи меѓународна привлечност, па оттука и потребата да се смести експанзивно казино лоби. Соработуваше со водечки провајдери на софтвер за да создаде казино лоби со над 7.000 игри. Повеќето од игрите се бесплатни, додека казино игрите во живо се онлајн и достапни за регистрираните играчи во Bitdreams казиното.

Играчите можат да го сортираат лобито на казиното користејќи ја опцијата Провајдери за лесно да најдат игра од одреден добавувач на игри. Постои и опција за пребарување за одредени игри. Игрите со дилери во живо се хостирани од вистински крупиери на физичките подови на казино. Некои од популарните провајдери на софтвер во казиното Bitdreams вклучуваат:

 • 1x2 Игри на среќа
 • BGaming
 • NetEnt
 • Quickfire
 • EGT
Payments

Payments

Bitdreams казино нуди бројни опции за депозит и повлекување. Поддржува плаќања со картички, е-паричници, жични трансфери и крипто-паричници. Сите трансакции со криптовалути ги обработува CoinsPaid. Минималниот лимит за депозит е 20 евра, со дневен максимален лимит за повлекување од 4.000 евра. Некои од популарните начини на плаќање вклучуваат:

 • MiFinity
 • Банкарски трансфер
 • Visa/MasterCard
 • Нетлер
 • Криптопаричници (BTC, ETH, XRP)

Deposits

За да депонирате на Bitdreams , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

BitcoinBitcoin

Withdrawals

Повлекувањата кај Bitdreams се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+178
+176
Затвори

Валути

ЕвраEUR
+1
+-1
Затвори

Languages

Bitdreams казино е повеќејазично онлајн казино со глобален апел. Тој им служи на играчи со седиште во различни земји со различни локални јазици. За да се осигура дека сите играчи се чувствуваат како дома, Bitdreams Casino поддржува бројни локални и глобално признати јазици кои се популарни меѓу неговите играчи. Тие вклучуваат:

 • германски
 • Англиски
 • норвешки
 • француски
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Bitdreams има висока оцена за 7 и работи од 2022 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Bitdreams како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Bitdreams поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Bitdreams . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Bitdreams исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Bitdreams обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното Bitdreams е ново казино со тематика од вселената, лансирано во 2021 година. Нуди опции за крипто-коцкање покрај конвенционалните казино игри. Казиното Bitdreams е во сопственост и управувано од Hollycorn NV, подружница Libergos Limited која работи според законите на Курасао. Нуди широка колекција на казино игри и дилери во живо од реномирани провајдери на софтвер. Истражувањето на вселената е меѓу некои научни експерименти оставени на неколкуте астронаути кои се бестрашни и агресивни. Казиното Bitdreams се обидува да ги открие сите скриени тајни на вселената преку широка колекција на казино игри и дилери во живо. Тоа е замисла на ентузијасти на iGaming кои имаат за цел да создадат ново казино кое обезбедува врвно искуство со игри.

Казиното Bitdreams тврди дека соработува со најдобрите провајдери на софтвер и дека обезбедува дарежливи награди и кориснички интерфејс. Ова ново казино е дизајнирано со очекувањата на играчите во основата. Казиното Bitdreams ги спојува традиционалните и модерните игри за да создаде врвно искуство за играње. Овој преглед на Bitdreams казино ќе ги нагласи сите карактеристики што ги нуди ова ново казино.

Зошто да играте во казиното Bitdreams

По регистрирањето во казиното Bitdreams, играчот отвора свет полн со традиционални и авангардни казино игри со атмосфера во вселената. Сите достапни игри се напојувани од реномирани провајдери на софтвер како што се NetEnt, Yggdrasil, Play'n GO и Blueprint Gaming. Таков вид на ѕвездена библиотека на казино ветува високи RTP игри и врвно искуство со игри.

Казиното Bitdreams, исто така, им нуди на своите играчи профитабилни бонуси и промотивни зделки за нивната лојалност или поволности за добредојде. Ова им помага на играчите да ги зголемат своите банкарски салда и да ги продолжат своите сесии за игри на долг рок. Bitdreams Casino е мулти-валута која поддржува повеќе опции за плаќање и валути. Ова казино нуди услуги за поддршка 24/7 преку различни канали и на различни јазици.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Bitdreams . Посетете ја страницата Bitdreams и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Казиното Bitdreams нуди сигурни и ефикасни услуги за поддршка на клиентите. Бирото за поддршка има позитивни повратни информации и критики благодарение на тимот посветени поединци кои работат 24/7 за да обезбедат навремена помош. Играчите можат да стигнат до агентите за поддршка преку објектот за разговор во живо. Алтернативно, можете да контактирате со тимот за поддршка преку е-пошта (support@bitdreams.com) или телефон.

Зошто вреди да се игра во казиното Bitdreams?

Bitdreams Casino е нова платформа за крипто-игри лансирана во 2021 година. Се одликува со тема за надворешно вселената и елегантна графика. Казиното е во сопственост и управувано од Hollycorn NV, реномиран оператор на казино лиценциран и регулиран од Комисијата за еИгри во Курасао. Казиното Bitdreams ги надминува очекувањата на играчите со импресивно казино лоби со над 7.000 игри. Овие игри се напојувани од највисоко оценети софтверски провајдери како што се NetEnt, Microgaming, Ezugi и Luckystreak.

Освен тоа, казиното Bitdreams нуди бројни пристојни бонуси и промоции за да им помогне на играчите да ги прошират своите сметки. Овие награди се достапни низ целиот спектар на казино игри. Исто така, поддржува повеќе начини на плаќање и валути, вклучително и криптовалути. Казиното Bitdreams има тим за поддршка на корисници 24/7 на подготвеност и може да се преведе на различни локални јазици.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Bitdreams , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Кено, Блек Џек, Карибски Студ, Бакара за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Bitdreams има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Bitdreams се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Live Casino

Live Casino

Bitdreams ја носи возбудата од казино игрите во вашата дневна соба, комплетирана со домаќини во живо.

Играчите можат да ја искусат околината за игри во живо, која совршено ја реплицира физичката средина на казино. Повеќето наслови на казино во живо се развиени од Lucky Streak. Популарните игри со дилери во живо вклучуваат:

 • PowerUp рулет
 • Златен богатство Baccarat
 • Бесконечен Блек Џек
 • Монопол во живо
 • Казино ХолдЕм
About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov