Новиот преглед на бонус Betinia

BetiniaResponsible Gambling
CASINORANK
7.2/10
БонусБонус $500 + 200 бесплатни вртења
Неделни предизвици
Силна тема
ВИП нивоа
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Неделни предизвици
Силна тема
ВИП нивоа
Betinia is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното Betinia ви посакува добредојде со дарежлив и неверојатен бонус за добредојде што служи како основа за игри на платформата. Овој бонус за добредојде на Betinia ќе одговара на 100% од вашиот прв депозит. Максималниот бонус, сепак, нема да надмине 500 евра.

Покрај бонусот за депозит, ќе добиете и 200 бесплатни вртења. Минималниот бонус достапен во рамките на промоцијата е 20 евра, со максимален бонус од 500 евра.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+5
+3
Затвори
Games

Games

Казиното Betinia има над 1000 казино игри од 22 различни даватели на игри, како и добра. Ова не импресионираше. Тоа е показател за врвно онлајн казино. Ќе можете да избирате од широк спектар на онлајн слот машини.

Достапни се 3D видео слотови, класични слотови за овошје, прогресивни слотови за џекпот и слот машини со бесплатни повторно вртења. Достапни се и игри на маса како рулет, блек џек, бакара, покер, видео покер, гребење, бинго и спортски аркадни игри.

Software

Сите игри и слотови во казиното Betinia се обезбедени од познати провајдери на софтвер. На списокот има над 25 програмери, што е одличен спој на традиционални и модерни програмери.

Следниве компании се вклучени во оваа листа: Amatic, Betsoft, BF Games, EGT, Elk Studios, Evolution Gaming, Gamomat, Givme Games, Hacksaw Gaming, Inspired Gaming, Iron Dog Studio, Just for the Win, Kalamba Games, Leap Gaming, Lightning Box, Merkur, Microgaming, NetEnt, NetGaming, Nolimit City, Novomatic, Oryx Gaming, Play'n GO, Playtech, Pocket Games Soft, Pragmatic Play, Push

Payments

Payments

Тие имаат многу опции кога станува збор за прифатените валути, бидејќи можат да избираат од девет различни и да користат повеќе од десетина различни начини на плаќање. УСД, ЕУР, CAD, NOK, HUF, INR, NZD, PLN и RUB се сите прифатени валути.

Deposits

Betinia прифаќа различни валути и начини на плаќање. Користете виза за да депонирате полски злоти или евра на вашата сметка во казино, на пример. Има и е-паричници, банкарски трансфери и разни други опции за онлајн банкарство.

Бидејќи сите начини на плаќање не се соодветни за сите играчи, нашите рецензенти на онлајн казино на Betinia препорачуваат да разговарате со касиерот доколку ви треба дополнителна помош.

VisaVisa
+5
+3
Затвори

Withdrawals

Во зависност од вашиот ВИП статус, Betinia ви дозволува да повлечете помеѓу 40.000 и 80.000 PLN месечно. Сите плаќања и лични информации во казиното Betinia се обработуваат со SSL шифрирање.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+140
+138
Затвори

Валути

ЕвраEUR

Languages

Играчите можат да се движат на страницата на еден од седумте јазици и да се чувствуваат како дома без оглед на нивната локација со избирање на еден од седумте достапни јазици. Англиски, фински, германски, унгарски, норвешки, полски и руски се јазиците што се користат.

+3
+1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Betinia има висока оцена за 7.2 и работи од undefined . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Betinia како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Betinia поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Betinia . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Betinia исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Betinia обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Betinia Casino е сосема нов оператор за коцкање кој е основан во 2020 година и работи под лиценца на Органот за игри на среќа на Малта. Веќе има добра репутација, благодарение на фактот што неговите игри се сертифицирани за eCOGRA. Казиното Betinia е за разновидност, а неговиот обемен избор на игри го докажува тоа без сенка на сомнеж.

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Betinia . Посетете ја страницата Betinia и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Ако ви треба помош и поддршка додека играте во казиното Betinia, имате три опции. Делот ЧПП содржи одговори на голем број најчесто поставувани прашања. Друга опција е да испратите е-пошта, а тимот за услуги на клиентите обично одговара во рок од 45 минути. Нашите рецензенти на Betinia препорачуваат користење на разговор во живо за најбрзо време на одговор.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Betinia , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Бакара, Блек Џек, Крепс, Казино Холдем, Рулет за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Betinia има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Betinia се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov