Новиот преглед на бонус Betamo

BetamoResponsible Gambling
CASINORANK
7.8/10
БонусБонус $300 + 150 бесплатни вртења
Тековни промоции
Премиерни игри во казино во живо
Предизвици за бесплатно вртење
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Тековни промоции
Премиерни игри во казино во живо
Предизвици за бесплатно вртење
Betamo is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Како и другите врвни онлајн казина, BetAmo нуди бројни бонуси за казино како маркетинг алатка. Сите овие понуди за бонуси доаѓаат со различни депозити и барања за обложување пред играчите да можат да се исплатат. Има пакет за добредојде за нови играчи што наградува 100% бонус за депозит до 300 € и 150 FS. Овој пакет е поделен на првите 2 депозити и доаѓа со минимум 20 €.

Други бонуси вклучуваат:

 • Бонус за повторно вчитување во петок
 • Понеделнички бесплатни вртења
 • Бонус со висок ролери
 • Тркало на среќата

Различни игри различно придонесуваат за барањата за обложување. Слотовите придонесуваат 100% во условот за обложување, додека игрите со џекпот и купувањето бонус се исклучени од сите бонуси.

Депозит бонусДепозит бонус
+6
+4
Затвори
Games

Games

На почетната страница на BetAmo, можете лесно да ги прегледате повеќето игри понудени овде. Повеќето од игрите се достапни во бесплатни демо снимки користејќи виртуелни пари. Ова е лесен начин да се запознаете со слотови и други игри пред да играте со вистински пари. Изборот на игри на BetAmo се состои од слотови, рулет, блек џек, видео покер и игри со дилер во живо.

слотови

Онлајн слотови се трендовски меѓу ентузијастите на казино. Овој дел е секогаш преполн со илјадници наслови во повеќето онлајн казина. Во BetAmo, имате пристап до повеќе од 200 слотови со различни теми, линии за плаќање, големини на облози, бонус функции и поставки за ролни. Некои од врвните слотови вклучуваат:

 • Волк злато
 • Жешка линија 2
 • Камења од Асгардијан
 • Бери пукна
 • Крвопијци II

Блек Џек

Во BetAmo, блек џекот доаѓа со интерактивна игра бидејќи можете да играте против дилер или други играчи. Сè што ви треба е силна рака над дилерот или другите играчи за да добиете огромни исплати. Можете да ги истражите различните варијации на блек џек, кои вклучуваат:

 • Блек Џек 21
 • Блек Џек Класик
 • Блек Џек VIP X
 • Прво лице Блек Џек
 • Бесконечен Блек Џек

Казино игри во живо

BetAmo има импресивна колекција на игри со дилери во живо. Authentic Gaming, Evolution Gaming и Pragmatic Play се доминантните студија меѓу игрите со дилер во живо. Казиното во живо е преполно со различни игри на маса и други уникатни наслови. Некои од казино игрите во живо вклучуваат:

 • Супер Сик Бо
 • Мега рулет
 • Монопол во живо
 • Стискање на бакара
 • Блек Џек Класик серија

Други игри

Лобито на играта BetAmo не е ограничено на слотови, блек џек и игри во казино во живо; играчите исто така можат да избираат од други уникатни казино игри. Сите овие игри имаат различни правила, опсег на облози и исплати. Сите овие игри можете да ги најдете во делот „Сите игри“ на BetAmo. Тие вклучуваат:

 • Сик Бо
 • Бакара
 • Инстант бинго
 • Пронаоѓач на среќа
 • Ретро Џокер

Software

Онлајн казиното BetAmo нуди огромна колекција на казино игри од некои од водечките развивачи на софтвер на пазарот. Во времето на пишувањето, имаше 35 провајдери на софтвер наведени под BetAmo. Сите овие студија обезбедуваат лобито на играта да се ажурира со нови изданија. NetEnt е доминантниот провајдер на софтвер во ова казино.

Играчите можат да користат софтверски провајдер за да го сортираат лобито за игри. Ова ви овозможува да гледате игри од одредено студио, што го олеснува наоѓањето на насловот на вашата омилена казино игра. Сите провајдери се реномирани, а нивните игри се ревидирани од eCOGRA за правичност во играњето. Некои од популарните провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Аматичен
 • Play'n GO
 • Ендорфина
 • NetEnt
 • Microgaming
Payments

Payments

BetAmo е нова страница за казино која поддржува повеќе начини на плаќање. Сите достапни опции за плаќање се сигурни и безбедни. Плаќањата преку е-паричници се обработуваат во рок од еден ден, додека банкарските трансфери и кредитните картички може да потраат 6 дена. Пред повлекувањата, сите играчи мора да го потврдат својот идентитет според правилата на KYC. Некои од начините на плаќање вклучуваат:

 • Виза
 • Доверливо
 • Брз трансфер
 • EcoPayz
 • MasterCard

Deposits

За да депонирате на Betamo , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

VisaVisa
+3
+1
Затвори

Withdrawals

Повлекувањата кај Betamo се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+137
+135
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Languages

BetAmo казиното е повеќејазична платформа која се обидува да им служи на играчите во различни региони. Јазичната опција не е заснована на локација; оттука играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу јазиците. Достапната локација е широко распространета во областите каде што BetAmo има досег на пазарот. Тие вклучуваат:

 • Англиски
 • германски
 • полски
 • фински
 • руски
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Betamo има висока оцена за 7.8 и работи од 2019 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Betamo како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Betamo поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Betamo . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Betamo исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Betamo обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

BetAmo е ново онлајн казино што е основано во 2019 година. Тоа е подружница во целосна сопственост на N1 Interactive Limited. BetAmo нуди слотови, блек џек, рулет, бакара, видео покер и игра на зарове. Играчите можат да уживаат во висока стапка на исплата од 97,83%. Онлајн казиното BetAmo е лиценцирано и регулирано од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Сите игри се редовно ревидирани од eCOGRA. Казиното BetAmo е уште една нова платформа за игри во сопственост на N1 Interactive Limited. За да застане како конкурентно онлајн казино, тоа е преполно со повеќе уникатни карактеристики. Играчите претпочитаат да играат во онлајн казино кое нуди функции што им помагаат да го прошират својот фонд. Лобито на играта е првиот аспект што играчите го земаат предвид кога избираат онлајн казино.

Платформата BetAmo е прифатлива за корисникот со лесни опции за навигација. Почетната страница ќе ви даде поглед на лобито за игри. Лиценците и информациите за казиното се во делот за подножјето. Како и другите онлајн казина, BetAmo е достапен во повеќето земји, но е ограничен во 27 земји за пишување.

Забелешка:

Овој преглед ќе ги нагласи критичните карактеристики што онлајн казиното BetAmo им ги нуди на своите играчи.

Зошто да играте во казиното BetAmo

За да одговориме зошто треба да играте во ова ново онлајн казино, ќе разгледаме некои од неговите уникатни карактеристики. Прво, BetAmo содржи над 2.000 казино игри од водечки провајдери на софтвер. Ќе наидете на врвни џекпот и автомати со висок RTP.

Има повеќе пристојни бонус понуди и ВИП програма која им помага на играчите да ги зголемат салдата на нивните сметки. Тоа е програма од 11 нивоа која се протега од Rookie до BetAmo Gold. Минималната големина на облогот е 12 евра или е еквивалентна. BetAmo обезбедува шифрирани врски надополнети со безбедни опции за плаќање. И на крај, сите игри се компатибилни со повеќе уреди. Играчите можат да уживаат во беспрекорна игра од нивните компјутери, таблети или мобилни уреди.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Betamo . Посетете ја страницата Betamo и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Казиното BetAmo ги поддржува своите играчи преку објект за разговор во живо достапен 24/7. Ова им помага на сите играчи и покрај разликите во временските зони. Играчите исто така можат да стигнат до тимот за поддршка преку е-пошта (support@betamo.com). Освен тоа, секциите за ЧПП нудат некои брзи одговори на општите прашања во врска со плаќањата, бонусите и игрите.

Зошто вреди да се игра во казиното BetAmo?

BetAmo е ново онлајн казино кое ги победи сите шанси за да се истакне како реномирана казино. Тој е целосно преполн со илјадници казино игри и наслови на дилери во живо. Повеќето од овие игри се достапни во демо верзија, која играчите можат да ја користат за да се запознаат со нив. И новите и постоечките играчи имаат пристап до пристојни бонуси, кои им помагаат да го зголемат својот фонд.

Забелешка:

Казиното BetAmo е повеќејазична платформа со повеќе опции за плаќање. Се развива со играчи во натура; оттука различни играчи се чувствуваат удобно да играат во казиното BetAmo. Играчите имаат 24/7 пристап до корисничка поддршка во случај на какви било прашања. И на крај, BetAmo е голем поддржувач на одговорното коцкање, па затоа нуди неколку алатки за своите играчи. Не заборавајте да се коцкате одговорно.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Betamo , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Слотови, Блек Џек, Рулет за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Betamo има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Betamo се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Валути

Валути

Пазарниот удел на казиното BetAmo опфаќа играчи кои живеат во различни региони. Ова бара потреба да има повеќе валути заеднички во овие региони. Валутата е специфична за локацијата; оттука нема потреба да се префрлате помеѓу валутите. Некои од популарните валути вклучуваат:

 • Норвешка круна
 • евра
 • американски долари
 • полски злоти
 • Новозеландски долари
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)