Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Writer

Biography

Родена во историската Охрид, Ана одрасна опкружена со нејзиното богато наследство. Се преселила во Скопје за универзитет, каде стекнала диплома по Комуникации. Нејзината љубов кон онлајн игрите се споила со нејзините студии, што ја водело кон локализација на казина. Ана често се сеќава на македонската реченица "Дома кај своите е најубаво", која подчертува нејзината посветеност кон донесување на глобални игри до локални играчи.

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Клучни средства за носење:

Нурнете во чудниот свет на слот-играта „Fugly Pets“ од Stakelogic
2024-04-23

Нурнете во чудниот свет на слот-играта „Fugly Pets“ од Stakelogic

Подгответе се да бидете забавни и можеби малку збунети додека ве запознаваме со слот-игра која ги крши сите конвенционални парадигми за домашни миленици. Најновата креација на Stakelogic, „Fugly Pets“ е ексцентрично патување во продавница за домашни миленици што е сè само не обично. Еве што да очекувате:

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година
2024-04-12

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година

Во потрага по крем де ла крем на онлајн слотови да се нурне во овој април? Па, исчистете го вашиот распоред затоа што направивме список на најсвежи, највозбудливи онлајн слот игри од гиганти како IGT и Nolimit City, меѓу другите. Најдобриот дел? Можете да ги земете овие игри за вртење апсолутно бесплатно, овозможувајќи ви да ја впиете возбудата без никаков ризик. Ајде да скокнеме директно во срцето на акцијата и да видиме што се појавува во светот на онлајн слотови.

Време е да се повика време на Grand National?
2024-04-12

Време е да се повика време на Grand National?

Утре попладне во 16 часот се одржува Националната трка за лов на Обединетото Кралство, Големиот Национал на тркачката патека Аинтри, на која половина од земјата ќе застане околу половина час, означувајќи ја како долгорочен натпревар во британскиот спортски календар.

UKGC воведува контроверзна забрана за онлајн коцкање за пензионери над 65 години
2024-03-31

UKGC воведува контроверзна забрана за онлајн коцкање за пензионери над 65 години

Од Дејв Соер, Последно ажурирано на 31 март 2024 година

Оптимизирање на локализацијата на содржината и трендовите на игри за нови пазари
2024-02-14

Оптимизирање на локализацијата на содржината и трендовите на игри за нови пазари

Во денешниот глобализиран свет, бизнисите постојано се обидуваат да го прошират својот дофат и да влезат во нови пазари. Еден клучен аспект на ова проширување е да се осигура дека содржината е точно локализирана за целната публика. Габриеле де Лоренци, експерт за меѓународен маркетинг, го нагласува значењето на оваа практика.

Награди Casinomeister 2023: Прославување на извонредноста во индустријата за игри
2024-02-12

Награди Casinomeister 2023: Прославување на извонредноста во индустријата за игри

Претходно оваа недела беа претставени многу очекуваните награди Casinomeister за 2023 година. Овие награди ги препознаваат и слават извонредните достигнувања и придонеси на различни онлајн казина и казино групи во iGaming индустријата.

Топ нови онлајн слотови: Ааруполис, Гномови и џинови, Полноќна жед, Тупаница на уништување
2024-02-12

Топ нови онлајн слотови: Ааруполис, Гномови и џинови, Полноќна жед, Тупаница на уништување

Ги барате најдобрите нови онлајн слотови на неделата? Имаме уште еден возбудлив преглед на врвни игри за 9 февруари бидејќи ги претставуваме најновите изданија од Hacksaw Gaming, Tom Horn Gaming и многу повеќе.

Најдобрите нови казино игри што треба да ги испробате овој Божиќ
2023-12-11

Најдобрите нови казино игри што треба да ги испробате овој Божиќ

Како што се наближува празничната сезона, носејќи со себе наплив од снегулки и радосно ѕвонење од ѕвона, светот на онлајн казиното не заостанува многу во прифаќањето на ова празнично веселба. Овој Божиќ, дигиталната коцкарска сфера е украсена со тематски раскош, воведувајќи низа нови игри кои го опфаќаат духот на сезоната. Од живописните визуелни слики на санките на Дедо Мраз до веселите мелодии на божиќните песни, онлајн казината ги трансформираат своите платформи во зимски земји на чудата. Оваа година, трендот на онлајн казино игри на тема Божиќ достигна нови височини, нудејќи им на играчите весела комбинација на забава и шанса за празнични среќа.

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Wizard Games, подружница на NeoGames SA, го објави Treasures of the Count. Treasures of the Count ги поканува играчите да се придружат на веселбата, каде што меѓу гостите ќе бидат вампири и други магични суштества. Во продавницата има вистинско, разладувачко уживање за Ноќта на вештерките, што може да биде пријатно.