Слотови

April 2, 2022

RTP на слот во нови казина: Што да се има на ум

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Враќањето на играчот е суштински аспект на секоја казино игра на која играчите честопати гледаат. Враќање во играч, обично означено со процент, се однесува на просечната сума на пари што ќе му биде вратена на играчот по бројни вртења или вртења. 

RTP на слот во нови казина: Што да се има на ум

Исто така, ја одредува долгорочната профитабилност и варијансата на игрите во онлајн казина, па затоа е најдобро играчите да знаат за RTP-ите на која било казино-игра пред да играат.

Како функционира RTP?

RTP на слот може да се движи од 88% до 99%. Генерално, сè под 93% се смета за низок RTP, но овие игри го надоместуваат нискиот RTP со тоа што имаат специјални бонус награди. Просечниот RTP на онлајн слотови е главно околу 96%, и може да достигне до 99%, што е максималниот достапен RTP за слот. 

Овие бројки ги добиваат давателите на слотови со симулирање на милиони вртења. Во повеќето јурисдикции, со закон се бара овие бројки да се објавуваат за секоја онлајн казино игра.

Што да се има на ум за RTP

Друга вредност што треба да се има на ум додека играње во онлајн казина е работ на куќата. Куќниот раб и RTP во основа се однесуваат на две различни компоненти на истиот систем. Додека RTP се користи за прикажување на просечните очекувани приноси на играчот, куќниот раб се користи за прикажување на очекуваниот профит на играта за казиното. 

Работ на куќата исто така се означува со процент, но обично се движи од 0,5% до 5%. Ова варира во зависност од видот на играта. Блек Џек обично има најнизок раб на куќата, додека тркалата на рулет со двојни нули имаат тенденција да имаат значително повисок раб на куќата.

Како RTP-ите влијаат на слотови за онлајн казино

RTP на кој било слот може да се најде во делот за информации на слот во онлајн казино. За игрите на маса, работ на куќата може да се најде и во делот за информации, но тие се генерално конзистентни за сите казина бидејќи игрите на маса не се разликуваат многу, за разлика од слотови. 

Многу онлајн казина нудат бонуси за депозит и на новите и на тековните клиенти. Овие бонуси за депозит обично доаѓаат со барања за обложување прикачени на нив. Играњето на слот со висока вредност на RTP може да ја одржува оваа рамнотежа подолго време, а играчот може да добие максимално уживање. Исто така, помага да се пополнат сите барања за обложување поврзани со бонус готовина понудена од казината.

Завршни зборови

Некој може да биде љубопитен зошто некој играч би играл на слот со помал RTP. Може да има многу причини, но една од нив е дека слотови со помал RTP имаат тенденција да имаат поголема варијанса. Овие слотови се грижат за обложувачите кои преземаат поголем ризик и сакаат да ги видат поголемите хитови на казино. 

Слотовите со понизок RTP главно ќе понудат висок максимален потенцијал за победа од повисоките RTP слотови. Оттука, типот на слотови што играчот би ги играл многу зависи од нивната природа на преземање ризик. Учењето за различните математички работи на казино игра како што се RTP и house edge може да го нагласи искуството за играње на клиентот во онлајн казино. Ова му овозможува на некој да направи повеќе информирани избори за изборот на игри и акцијата за обложување во живо што може да ја понуди казиното.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести