Слотови

January 29, 2021

Тема Hotline 2™

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

На ново казино слот Hotl ine 2™ многу луѓе потсетува на Miami Vice. Тоа беше шоу што многумина го сакаа во 1980-тите. Hotline 2™ ги прикажува стилот и модата на Мајами. Брзите автомобили, улиците во Мајами, плажите и палмите се дел од новото издание во 2021 година.

Тема Hotline 2™

Исто така, има две функции за детективи во играта кои ги потсетуваат играчите на нивните омилени двајца детективи од Мајами Вис наречени Крокет и Кади. Играта има многу акција, драма, возбуда, како и убави и примамливи жени од Мајами. Исто така постои и тема за накит што се протега во текот на играта.

Како да играте Hotline 2™

Има осум симболи на макарите на Hotline 2™. Дамата со мобилен телефон е симболот со највисока плата на нов слот за казино. Крокет и Табс се блиску зад неа. Дамата е двигател за расфрлање за бесплатни вртења, а Автомобилот е дивината. Ова создава возбудлива игра.

Исто така постои и бонус облог за жешка линија. На почетокот, еден од трите редови е жешка линија. Ако дивината слета на линија за жешка линија, таа ја покрива целата ролна. Играчот може да користи повеќе телефонски линии за да го зголеми обложувањето. Гејмерите започнуваат со 15 монети по вртење. Дополнителните телефонски линии го зголемуваат до 45 монети по спин.

Други карактеристики

ако дивината слета на жешка линија, таа ќе ја покрие целата ролна. На играчите им се дава и бесплатно повторно вртење додека дивината е заклучена. Одговорот продолжува додека не престане да се шири Wilds. Ова е возбудлива карактеристика на новиот слот.

Дивиот кој се шири, исто така, се покажува во бесплатните вртења. Ова се активира со распрснување на макари 1, 3 и 5. Седум бесплатни вртења се наградени, со проширување на Wild, може да остане таму додека не заврши функцијата. Бесплатното вртење не може да се случи повеќе од еднаш бидејќи не се појавуваат распрскувачи за време на бесплатните вртења.

Зошто да играте Hotline 2™

Hotline 2™ е продолжение на првата игра која беше многу популарна. Hotline 2™ е исто така создаден од еден од најдобрите провајдери на софтвер за игри. NetEnt е познат по својата одлична репутација и одличната графика на нивните нови слотови. Не заборавајте на нивните прекрасни приказни и теми што се одвиваат низ нивните игри.

Hotline 2™ треба да се игра затоа што има нешто за секого, вклучувајќи максимален облог од 450 за сериозни играчи, дивина, бонус игри, скетери и бесплатни вртења. Исто така, има максимална исплата од 60.000 монети. Овој нов слот за казино има тема за Мајами. Играчите можат да уживаат во стилот и модата од „Miami Vice“.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести