Слотови

March 13, 2022

Лекции научени од победниците на прогресивен џекпот слотови

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Играчите на слотови сонуваат да постигнат голема победа барем еднаш во својот живот. Постојат многу начини да се направи за ова: играње високо испарливи титули на слотови и прогресивни џекпот на слотови. 

Лекции научени од победниците на прогресивен џекпот слотови

Како такви, иако исходите од слотови се сосема случајни, некои играчи остануваат убедени дека можат да имаат добри шанси да постигнат огромна прогресивна добивка на џекпот на слотови ако разберат како да го направат тоа.

Пред да ги разгледате можните начини за освојување прогресивни џекпот, препорачливо е да разберете што тие подразбираат. Како што сугерира името, прогресивните џекпот се казино игри кои нудат постојано зголемување на износот на џекпот додека играчот не победи, кога тие се ресетираат на одредена однапред одредена вредност, обично специфична за џекпотот. Обично, колку подолго џекпотот останува неподигнат, толку повисоко се искачува.

Како да освоите прогресивен џекпот

Прогресивните џекпот може да се прикачат на различни казино игри, обично слотови. Се разбира, составот обично не е грижа за многу играчи. 

Она што е важно е големината на џекпотот, подобноста и, што е најважно, можноста да биде стратешки. Како што рече, еве неколку совети за тоа што е потребно за да се подобрат шансите за победа на прогресивни џекпот.

Изберете игри внимателно

Изборот на вистинските наслови на слотови е исто толку важен како и изборот на казино. Иако може да биде тешко да се чита меѓу редови, особено за почетници, при изборот на игри со џекпот се применуваат следниве упатства:

  • Слотови со три ролни нудат големи шанси за победа, но и за брзо губење
  • Слот титулите со пикем бонуси нудат поголеми шанси за победа
  • Играјте игри со бесплатни вртења

Обидете се со минимални облози

Не сите прогресивни слотови џекпот имаат строги или високи барања за обложување. Ова во суштина значи дека играчите треба да бараат џекпот што може да се активира со играње минимален износ. Сепак, постојат случаи кога играчите треба да се обложуваат со максимални монети. Во спротивно, тие можеби само им помагаат на другите да победат.

Одете за помали џекпот

Иако секој играч на џекпот би сакал да освои што е можно повеќе, секогаш е препорачливо да се фокусирате на „Мали џекпотови“. Причината е што малите џекпот имаат тенденција да се исплаќаат почесто од мултимилионските. Иако може да биде примамливо да се бара огромен џекпот, секој калкулативен обложувач треба да научи да ги воздржува своите желби.

Гледајте го RTP

Иако може да биде примамливо да скокнете во првиот прогресивен џекпот кој ветува победа од милион долари, на играчите на џекпот им се препорачува да обрнат внимание на вредностите на RTP. Ако е можно, играчите треба да играат џекпот на слотови на машини со 95% или повеќе.

Поставете ограничувања

Ова е веројатно очигледен совет, но може да се покаже како најважен. Секој играч што ќе го добие главниот џекпот треба да се погрижи да ги знае своите граници. Ова оди подалеку од имањето буџет; тоа значи и следење на времето поминато во ставање облози.

Искористете ги предностите на бонусите

Повеќето онлајн казина спроведуваат промотивни кампањи за добредојде на новите играчи и наградување на постојните. Играчите на џекпот треба брзо да ги искористат предностите на овие стимулации. Играњето слотови со бонус пари е корисно кога се задоволуваат барањата за играње преку казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година
2024-04-12

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година

Вести