Најдобрите нови мобилни казина што можете да ги играте токму сега

Пред само неколку децении, повеќето луѓе не замислуваа да играат казино игри дома преку интернет, но благодарение на револуционерните технологии, сега секој може да ужива во сите најдобри казино игри во новите мобилни казина - свежи онлајн казина достапни директно преку мобилен телефон уред.

Новите онлајн мобилни казина им го носат најдоброто од коцкањето на луѓето без разлика на локацијата - во казино игрите можете да уживате дури и кога се возите во метро или чекате состанок. Сè додека има интернет конекција, новото мобилно казино е во дофат на играчите.

Оние кои сакаат да искусат брз адреналин и да пробаат нови забавни игри, можат да ги најдат најдобрите нови мобилни казино сајтови од нашата споредба токму на оваа страница - ги наведовме првите од нив што се моментално достапни за играчите да можат веднаш да скокаат во коцкање .

Како да го изберете најдобриот нов казино мобилен 2023

Се предвидува дека мобилното коцкање ќе порасне за над 12% во следните 5 години, со тоа што сè повеќе луѓе ја разбираат привлечноста на казината за паметни телефони. Никој не сака да го троши своето време (и пари) патувајќи на локации за физички коцкање и многумина веќе не користат ни лаптоп за коцкање. Тоа е местото каде што новите казина за мобилни телефони доаѓаат на сцена.

Има стотици нови онлајн казина за мобилни играчи, но не сите од нив се нужно вредно за времето на играчите. Пред да преземат казино на мобилен или да се регистрираат во кое било сосема ново мобилно казино, коцкарите треба да ги земат предвид следните клучни фактори.

Мобилни казино апликации наспроти инстант играње

Постојат два вида мобилни казина достапни меѓу најновите мобилни казина: апликации за казино за преземање и т.н. инстант мобилни казина базирани на прелистувачи. Ова може да биде еден од најважните фактори при одлучувањето за тоа кои нови мобилни онлајн казина се најдобри бидејќи разбирливо, не сите коцкари сакаат да преземаат апликација за казино, додека некои можеби токму тоа го претпочитаат.

Многу реномирани казина имаат направено специјална апликација за казино за iOS и Android што може да се преземе од веб-страницата на казиното или од App Store/Google Play Store. Овие, сепак, се доста ретки меѓу новите мобилни онлајн казина бидејќи играчите обично не сакаат да преземаат друга апликација.

Од таа причина, мобилните казина за „инстант игра“ или мобилните казина базирани на прелистувач станаа владејачка верзија меѓу новите мобилни казина. До овие мобилни казина може да се пристапи преку вградениот прелистувач на телефонот, исто како и обичното веб-казино. Ова значи дека без разлика на уредот - дали користите iPhone или телефон со Android - мобилното казино секогаш ќе биде достапно.

iPhone наспроти Android казина

Коцкарите кои бараат да го најдат најдоброто ново мобилно казино за нивните потреби, прво треба да размислат за нивниот уред. Како општо правило, новите мобилни казино сајтови се лесно достапни на сите понови модели. Ако TikTok или YouTube работат добро на уредот, има добри шанси целосно новите мобилни казина да работат совршено на телефонот.

Во повеќето случаи, нема голема разлика помеѓу Андроид онлајн казина и iPhone казино сајтови. Новите мобилни казина имаат тенденција да ја оптимизираат својата страница за двата уреди, така што и корисниците на Android, iPhone и iPad можат лесно да играат во истото мобилно казино. Сепак, казината со Android имаат тенденција да бидат почести, па исто така е можно корисниците на iPhone да не добијат пристап до сите нови мобилни казина. Ова, за среќа, има тенденција да биде исклучок и во скоро сите случаи, сите уреди работат добро во новите мобилни казина.

Разновидност на казино игри

Едно е да се најдат онлајн казина за Android или iPhone, но сосема друга работа е да се биде задоволен со изборот на игри на мобилното казино. Повеќето нови мобилни казина се фокусираат особено на слот игри, казино игри во живо и игри со инстант обложување преполни со адреналин, иако слотови, далеку ги надминуваат сите категории на игри.

Најдобрите нови мобилни казина нудат илјадници мобилни слотови со секакви различни бонус механики, теми и визуелни слики. Би било мудро играчите да изберат нови мобилни казина кои нудат барем неколку илјади различни игри од десетици различни развивачи на софтвер - ова е добра шема за да се осигура дека мобилното казино продолжува да го забавува играчот на долг рок.

Треба да се напомене дека благодарение на технологијата HTML5, речиси сите слот игри работат на мобилни уреди, дури и кога користите мобилно казино базирано на прелистувач. Коцкарите нема да пропуштат никакви игри во казино кога го користат својот телефон.

Мобилни казино бонус понуди

Најдобрите казина со Android или мобилните казина на iPhone имаат тенденција да ги третираат играчите со различни казино бонуси, кои се движат од бонуси за пријавување до редовни бесплатни вртења и бонуси за депозит. Бидејќи сите нови казина се натпреваруваат да најдат играчи, многумина може дури и да понудат бонуси за казино без депозит за нови клиенти кои се регистрираат за мобилна сметка на казино.

По пријавувањето, играчите можат да очекуваат неделни или месечни бонуси за депозит, турнири, па дури и бонуси за враќање на готовина. Најдобрите нови мобилни казина треба да ги забавуваат луѓето со организирање промоции на неделна основа: ова е индустриски стандард што треба да го исполнуваат сите нови мобилни казина.

начини за плаќање

Главната причина за пријавување во нови мобилни казина е, се разбира, да се обиде среќата со облози со вистински пари. Бидејќи новите мобилни казина напредуваат на модерни технологии, истото важи и за нивните платежни системи. Повеќето од новите мобилни казино сајтови се инкорпорирани брзо, кориснички начини на плаќање што лесно може да се користи на мобилен уред.

Некои од најдобрите нови мобилни казина може да вклучуваат Apple или Google Pay. Бидејќи ова се услугите на вградениот паричник на уредот, овие мобилни казина може да се претпочитаат за особено брзи и едноставни трансакции.

Обично, новите мобилни казина овозможуваат плаќања со кредитни и дебитни картички и неколку популарни услуги за електронски паричник. Дури и PayPal казината се доста чести и ги олеснуваат непречените депозити и повлекувања. Во некои случаи, нови мобилни казино сајтови може да понудат плаќања со криптовалути, исто така, особено во Bitcoin, Ethereum и Litecoin.

Лиценцирање

Последно, но не и најмалку важно, белегот на најдоброто ново мобилно казино е неговата лиценца за коцкање. Казиното може да работи на мобилна платформа, но тоа не значи дека не е соодветно лиценцирано. Напротив: сите од најдобрите мобилни казина треба да носат валидна лиценца за коцкање што е издадено од доверливи организации (како што е органот за игри на среќа на Малта или Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство).

Лиценцирањето значи дека средствата и податоците на играчите се безбедни бидејќи мобилното казино е во согласност со прилично строгите прописи. Уште повеќе, потрошувачите се заштитени во случај да се појават какви било аргументи: органот за лиценцирање секогаш може да се вклучи за да ја реши ситуацијата. Со други зборови, кога се коцкаат на лиценцирана нова локација за мобилни казино, играчите се поддржани од властите, но во нелиценцираните казина, играчите ќе бидат целосно сами.

Процес на регистрација во најновото мобилно казино

Регистрирањето на новата страница за мобилно казино воопшто не е тешко. Следете го нашиот сеопфатен водич чекор-по-чекор за да ги дознаете најважните детали:

 1. Одете на страницата за регистрација: Обично означени како „Регистрирај се“, „Регистрирај се“ или „Приклучи се сега“, допрете на овој дел за да го започнете процесот.
 2. Пополнете ги личните податоци: Наведете ги потребните информации како што се вашето име, датум на раѓање и адреса. Обезбедете точност за да спречите идни проблеми со повлекувањето.
 3. Поставете ги вашите ингеренции: Изберете уникатно корисничко име и безбедна лозинка. Запомнете, колку е посилна лозинката, толку е побезбедна вашата сметка.
 4. Потврдете ги деталите за контакт: Казината често бараат од вас да ја потврдите вашата адреса за е-пошта или телефонски број. Проверете дали има врска за потврда во вашата е-пошта или код испратен до вашиот телефон.
 5. Изберете начин на плаќање: Изберете од списокот на достапни методи за депозит што може да вклучуваат кредитни картички, е-паричници или банкарски трансфери.
 6. Прифатете ги одредбите и условите: Запознајте се со политиките на казиното. Ако продолжите, се согласувате со нив.
 7. Пријавете се за бонуси: Многу мобилни казина нудат бонуси за добредојде. Изберете дали сакате да ги добивате овие промоции.
 8. Завршете ја регистрацијата: Кликнете на „Заврши“ или „Заврши“ за да ја завршите регистрацијата.

Сè е подготвено! Нурнете во игрите и уживајте во врвно искуство со игри во движење.

Како да играте во нови мобилни казина за вистински пари

Започнувањето со ново мобилно казино за вистински пари е полесно отколку што изгледа. Новите казина за мобилни телефони се изградени околу корисник и непречена навигација, поради што целиот процес на регистрација е едноставен и јасен.

Еве ги главните чекори за да започнете да играте во мобилно казино за вистински пари:

 1. Избор на сигурно сосема ново онлајн казино. Почетниот чекор вклучува избор на најдоброто ново онлајн казино за мобилни телефони. За тоа, играчите можат да се одлучат за кое било од препорачаните мобилни казина во нашиот список на казино - кое било од нагласените мобилните казина нудат низа игри за коцкање со вистински пари.
 2. Пополнување на формуларот за регистрација. Следно, играчите треба да пополнат едноставен формулар за регистрација. Во зависност од мобилното казино, формуларот може да вклучува само адреса на е-пошта и лозинка, заедно со неколку лични податоци (име, датум на раѓање, телефонски број и домашна адреса).
 3. Потврдување на сметката. Секое легитимно ново мобилно казино вистински пари треба да го потврди идентитетот на секој играч. Играчите обично треба да ја потврдат својата е-пошта или телефонски број и можеби ќе треба да прикачат неколку документи за да го докажат својот идентитет.
 4. Правење на првиот депозит. За коцкање со вистински пари, играчите треба да депонираат пари на нивната новоформирана сметка за мобилни казино. Мобилните казина нудат низа начини на плаќање за овој чекор (вклучувајќи плаќања со картичка и банка или електронски паричници).
 5. Играње игри со облози со вистински пари. Откако ќе се направи успешен депозит, играчите можат да се упатат кон изборот на играта и да почнат да ставаат облози со вистински пари. Многу игри за мобилни телефони може да имаат и „забавна демо верзија“, но тоа нема да донесе вистински парични добивки. За обложување со вистински пари, играчите треба да ја изберат вистинската верзија на играта.

Најдобрите нови мобилни казино игри

Новите мобилни казина пакуваат извонредно портфолио на игри што може да вклучува над 5000 казино игри, во зависност од мобилното казино. Некои од најдобрите нови мобилни казина имаат повеќе од илјада игри, повеќето од тие мобилни слотови (иако мобилните казина може да вклучуваат и игри со карти или традиционални игри на маса како рулет или блек џек игра со карти).

Некои од најдобрите нови мобилни казино игри вклучуваат забавни онлајн слот машини кои ги има во многу варијанти. Овие се најразновидните, најпреполните со адреналин, брзите и лесните нови мобилни казино игри, а повеќето играчи ќе уживаат во изборот на овие за нивното искуство со коцкање со вистински пари.

Megaways слотови

Апсолутно најкул тип на нова онлајн мобилна казино игра се нарекува Megaways Slots. Овие револуционерни нови мобилни слотови користат иновативна механика која ги проширува ролните на автоматот при секое вртење, создавајќи речиси неограничен број на добитни комбинации.

Некои врвни слотови на Megaways може да имаат над 100 000 линии за плаќање, што ги прави постарите слотови за мобилни џуџе во споредба. Во Megaways мобилните слотови најверојатно уживаат коцкарите кои бараат понестабилни слотови за мобилни вистински пари.

Бонус Купи слотови

Речиси сите нови казина за мобилни слот имаат слотови за бонус Купи, свеж тип на слот што ги доближува бонусните функции до коцкарите. Играчите можат да го зголемат својот облог за веднаш да пристапат до вградениот бонус на автоматот, без да чекаат да ја постигнат точната комбинација на симболи.

Поради оваа интересна можност, слотови за купување бонус може да бидат доста ризични - облозите имаат тенденција да бидат повисоки, а бонусните кругови може да не секогаш даваат големи награди. Сепак, никој не може да негира дека слотови за Bonus Buy се едни од најзабавните нови мобилни казино онлајн игри и нивниот адреналин е речиси неспоредлив.

Джакпот слотови

Без сомнение, џекпот слотови се некои од најдобрите мобилни казино игри таму. Благодарение на софтверот оптимизиран за мобилни телефони, играчите сега можат да уживаат во огромни прогресивни џекпот слотови на нивните телефони и потенцијално да освојат големи џекпот без да посетат вистинско казино. Мобилните слотови за џекпот може да понудат прогресивни џекпот базени кои се зголемуваат со секој облог или фиксен џекпот базен кој може да биде помал (но шансите за победа се поголеми).

Бидејќи сите коцкари уживаат во возбудата на потера со џекпот, сите најдобри нови мобилни казина нудат различни слотови за џекпот. Дефинитивно е одличен начин да се испробаат нови мобилни казина: возбудата од вртењето џекпот-слотови тешко се совпаѓа.

Класични слот игри

Некои од најдобрите игри со вистински пари за Android и iPhone ги вклучуваат зимзелените класични слот машини, познати и како овошни слотови. Овие класици од старата школа го издржаа тестот на времето и сè уште ги примамат играчите, дури и во новите мобилни казина.

Класичните слотови за овошје се слични на физичките автомати што ги имаа копнените казина, но сега коцкарите можат да уживаат во нив директно на својот телефон. Програмерите на софтвер ги обновиле своите стари слотови за овошје со нови технологии, па иако некои од слот-игрите беа објавени пред некое време, тие се целосно преработени и објавени во нивниот нов формат, достапни на сите мобилни уреди.

Слотови за овошје имаат тенденција да вклучуваат класични комбинации на симболи како лимони, грозје, ѕвона, симбол на BAR и други, и иако не мора да нудат бонуси во играта, нивната нестабилност и стапките на RTP може да го надополнат тоа, создавајќи незаборавно искуство со мобилни слот.

Депозити и повлекувања во нови мобилни казина

Депозитите и повлекувањата на новите мобилни казино функционираат слично како и секое друго казино. Коцкарите можат да користат кој било од достапните начини на плаќање за депонирање и повлекување во новото мобилно казино и сите добивки може да се подигнат и на мобилниот телефон, без да мора да ја користат верзијата базирана на веб или други опции. Со други зборови, целата сесија на коцкање, вклучувајќи депозити и повлекување на добивките, може да се управува преку телефон.

Најдобрите нови мобилни казина користат различни начини на плаќање за непречени трансакции. Играчите треба само да изберат кој било од достапните начини на плаќање за да направат депозит, а подоцна, добивките автоматски ќе се префрлаат на истиот начин на плаќање.

На пример, играчите може да најдат PayPal меѓу достапните начини на плаќање во мобилното казино. Тие можат да го направат својот нов депозит во мобилното казино преку PayPal, во суштина „спарувајќи“ ја нивната казино сметка со овој начин на плаќање.

Откако ќе освојат пари, тие можат само да се упатат во делот „благајник“ на мобилното казино, да ја внесат саканата сума за готовина и да го потврдат дејството. Ова барање за повлекување ќе биде проверено од персоналот на мобилното казино кој потврдува дека сè е правилно и правилно, а потоа парите ќе бидат испратени на истата сметка на PayPal првично користена за депозит. Во најдобрите нови мобилни казина, и депозитите и повлекувањата се одвиваат толку непречено што играчите едвај треба да направат повеќе од кликнување на неколку копчиња.

Единственото предупредување што треба да се земе предвид се ограничувањата за депозит и повлекување што може да варираат во зависност од мобилното казино и начините на плаќање. Овие ограничувања, исто така, диктираат колку пари може да се подигнат во еден потег или во одреден временски период (недела, месец, година). Играчите, исто така, мора да го потврдат својот идентитет за да ја потврдат легитимноста на нивната сметка, по што повлекувањата треба да се обработат исклучително брзо - обично во рок од 12 до 24 часа.

Најдобрите нови бонуси за мобилни казино

Најзначајниот дел од пронаоѓањето на нови мобилни казина е добивањето дел од некои од најдобрите бонус понуди. За да остане во чекор со конкуренцијата, новите мобилни казина ги третираат играчите со елаборирани бонуси, кампањи и промоции кои може далеку да ги надминат сите постари онлајн казина.

Некои од најчестите нови понуди за бонус за мобилни казино вклучуваат бесплатни вртења и бонуси за депозит кои обично се нудат за слот игри или игри со карти и маса. Играчите можат да ги најдат најдобрите нови бонуси за мобилни казино од нашата споредбена листа каде што истакнавме некои од најдобрите понуди достапни во моментов.

Бонуси без депозит

Сите уживаат во бесплатни подароци, а токму тоа е ново мобилно казино бонус без депозит е - тоа е бесплатен бонус што им се доделува на новорегистрираните клиенти. Бонусите без депозит се поттик за играчите да ја преземат апликацијата за казино или да се регистрираат во новото мобилно казино - тоа е како посебен подарок за добредојде што ги кани луѓето во новото казино.

Новото мобилно казино без депозит бонуси обично се резервирани само за играчи кои прв патуваат. Бонусот без депозит се додава на сметката на казиното веднаш по регистрацијата, без да се бара никакво депонирање. Сепак, овие мобилни бонус понуди за казино имаат тенденција да бидат релативно мали - понекогаш, бонусите без депозит може да ги наградат играчите со десет до дваесет долари во бонус готовина или до 50 вртења без депозит.

Бесплатни вртења

Новите бесплатни вртења за мобилни казино им даваат на играчите пристап до најпосакуваната игра: слотови за мобилни телефони. Благодарение на бесплатните вртења, играчите можат да уживаат во разни слот игри без да вложуваат значителен депозит, иако бесплатните вртења обично се отклучуваат откако ќе се направи мал депозит. Сепак, за разлика од другите бонуси за мобилни казино, бесплатните вртења имаат помали барања за влез - во многу случаи, бесплатните вртења може да се откупат со само депозит од 20 долари.

Многу нови мобилни казина редовно нудат бесплатни вртења: играчите може да се отклучат нови бесплатни вртења секогаш кога прават нови депозити, ставаат облози или само учествуваат во акција за коцкање. Мобилните казина може да организираат и промоции и натпревари со бесплатни вртења како главна награда.

Бонуси за депозити

Бонусите за депозит (понекогаш се нарекуваат и „бонуси за натпревар“) се најчестите промоции во сите нови мобилни казина. Овие понуди функционираат слично како и попустите: откако ќе потрошат одредена сума (познато како депонирање пари на сметката на казиното), играчите се наградени со некој бонус готовина.

Новите мобилни казина може да понудат стотици или илјадници долари во бонуси за депозит веднаш по пријавувањето, како дел од бонус за добредојде на нов играч. Во повеќето случаи, бонусот за мобилен депозит се додава на сметката по успешен депозит, но понекогаш има забележливи нови бонус кодови за мобилни казино достапни за отклучување на парите од бонусот.

Најдобрите понуди за бонус за депозит имаат и фер барања и услови за обложување - барањето за играње не треба да биде превисоко и треба да има доволно време да се исполни условот. Сепак, играчите секогаш треба да ги забележуваат овие услови и да го активираат бонусот за депозит за мобилни телефони само ако се чувствуваат удобно со барањата за бонуси на казиното.

Што се мобилни казина?

Мобилните казина се онлајн казина оптимизирани за мобилни телефони каде играчите можат да уживаат во коцкањето. Мобилните казина работат на повеќето актуелни мобилни уреди и се достапни или преку посебна мобилна апликација или верзија базирана на прелистувач. Повеќето онлајн казина овие денови се достапни преку мобилни уреди.

Дали новите мобилни казина се легални?

Да, сите нови мобилни казина прикажани во нашите споредби се легитимни казино компании, од кои многу имаат долга историја и силна репутација поради нивните веб-страници. Легитимноста на казиното се докажува со важечка лиценца за коцкање и други признанија кои ги докажуваат етичките принципи и безбедноста на компанијата за коцкање.

Дали е безбедно да се депонираат пари во нови мобилни казина?

Депозитите и повлекувањата во новите мобилни казина се целосно безбедни, сè додека играчите се регистрираат на лиценцирани локации за мобилни казино. Лиценцираните нови мобилни казина користат добро познати начини на плаќање за да ги олеснат трансакциите (вклучувајќи кредитни картички, банкарски трансфери или реномирани електронски паричници). Плус, мобилните казина имаат напредни безбедносни протоколи, шифрирање SSL и други функции за да се обезбеди безбедност.

Може ли да ја играм секоја игра во казино на мојот мобилен телефон?

Повеќето казино игри функционираат совршено добро на мобилни телефони, и апликации и верзии на казино базирани на прелистувач. Новите мобилни казина имаат напреден софтвер за игри кој е адаптиран за мобилни уреди, така што играчите треба да можат да добијат пристап до речиси секоја казино игра што ја посакуваат.

Може ли да освојам вистински пари во нови мобилни казина?

Да, можно е да освоите вистински пари кога играте во нови мобилни казина, сè додека се ставаат облози со вистински пари. Иако е слично на секое коцкање, тука е вклучена и среќата, сепак е можно да се постигнат добитни комбинации и да се повлечат добивките, без разлика дали играте во ново мобилно казино или постара верзија базирана на десктоп.

Дали новите мобилни казина даваат некакви бесплатни бонуси?

Да, новите мобилни казина имаат тенденција да бидат прилично дарежливи во нивните бонус понуди. Многу нови казино апликации може да понудат бесплатни вртења (и при регистрација или подоцна), бонуси за депонирање, организирање турнири, кампањи и многу други варијации на бонуси. Речиси сите најдобри нови мобилни казина редовно нудат бесплатни бонуси.

Каде можам да ги најдам најдобрите нови мобилни казина?

Оние кои сакаат безбедно и непречено да играат игри на мобилни казино, можат да ги најдат најдобрите нови мобилни казина веднаш од нашата споредба овде на New CasinoRank, бидејќи составивме целосен преглед на постојните нови мобилни казина.