Најдобра исплата

Овде, на CasinoRank, препорачуваме нови казина со најдобри исплати. Нашите страници се ажурираат редовно за да ви помогнат да најдете нови онлајн казино игри и најновите случувања. Ние обезбедуваме увид во широк спектар на високоплатени слотови и игри на маса и ви ги прикажуваме најновите промоции и награди.

Кога рангираме нови казино сајтови, земаме предвид различни фактори, како што се безбедноста, начините на плаќање, прогресивните џекпот и процентот на враќање на играчите, за да наведеме неколку.

Најдобра исплата во нови казина

Најдобра исплата во нови казина

Највисоките исплати на онлајн казино ветуваат враќање на играчите (RTP) проценти од 97% и погоре. Нашата работа е да ја направиме проверката на позадината за вас за да можете лесно да изберете соодветна локација. Очекувајте комплетна листа на RTP за вашите омилени нови онлајн казино игри и колку добро се плаќаат тие титули.

Како да ги најдете најдобрите исплати во новите онлајн казина

Кога барате најдобра исплата на онлајн казино, секогаш проверувајте ја играта враќање на играчот процентот. RTP за секоја игра варира од локација до локација. Тоа зависи од достапните игри и наградата што треба да се додели во текот на играта. На пример, игра со стапка на исплата од 98% плаќа 98 долари за секои обложени 100 долари. Останатите 2% се за казиното да ги задржи.

Стапките на исплата се теоретски и утврдени во текот на милиони наслови. Ако имате среќа и освоите 100 последователни облози, вашиот личен процент на исплата ќе биде поголем од она што е прикажано во новото онлајн казино. Но, објавениот RTP важи за сите играчи. Овие соодноси се потврдени од независни лаборатории за тестирање. Обично тоа е суштински услов за лиценца за игри. Угледното казино го прикажува сертификатот за ревизија на почетната страница.

Речиси сите казина нудат различни бонуси за казино да ги забавува играчите. Пред да изберете да се обложувате на одредена локација, дознајте дали има пакет за добредојде и други промоции, како што се бонуси за повторно вчитување. Најголем дел од играњето во најдобрите казина за исплата е тоа што можете лесно да заработите поени за лојалност што може да се откупат за готовина. На крајот, изберете a ново казино онлајн со соодветен начин на плаќање и пристап до брзо повлекување.

Најдобра исплата во нови казина
Највисока исплата на нови казино игри

Највисока исплата на нови казино игри

Ако сакате да заминете со значителен профит, треба да се придржувате до новите онлајн казино игри кои нудат супериорни исплати. Имајќи го тоа на ум, проверете ги игрите на среќа со веројатно највисоките RTP на пазарот.

Блек Џек

Ако барате игра со низок раб, никогаш нема да погрешите онлајн блек џек. RTP може да биде висок до 99%, при што работ на куќата се движи од 0,17% до 1%. Невообичаено високиот процент на исплата произлегува од играта со една или две палуби наместо девет, кои се наоѓаат во копнените казина. Предвидено е дека среќата може да го одреди исходот, затоа земете го стандардниот RTP со резерва.

Рулет

На онлајн игра на рулет доаѓа во различни варијации и треба да ја знаете верзијата што дава најдобри резултати. Европскиот и францускиот рулет, кои имаат една нула, имаат 97,3% и 98,64% RTP, соодветно. Избегнувајте го американскиот рулет, чиј куќен раб е 5,26%, што значи дека RTP е само 94,74%. Францускиот рулет дебело се плаќа бидејќи неговите правила (En Prison и La Partage) дополнително го минимизираат работ на куќата што честопати е предизвикан од нулата.

Бакара

Со бакара, можете да изберете играч или банкар за да се обложите против дилерот. Коефициентот на играчот е 1,24%, додека банкарот има 1,06%. Како и повеќето играчи, подобро е да ставите банкарски облог. Сепак, некои казина вклучуваат данок на банкарски облози за да се зголеми предноста на куќата.

Сик Бо

Сик Бо има фиксен RTP, така што ниту еден трик не може да ги претвори шансите во корист на казиното. RTP може да се движи од 70,8% до 97,22%, во зависност од облогот. Во живо Сик Бо секогаш е на 97,22% RTP; оттука играчите можат да одат специфични или општи со нивните облози.

Игра на зарове

Во повеќето онлајн казина, на онлајн игра на игра на зарове има куќен раб од 1,2%, иако некои казина може да го намалат на 0,6%. Шансите за победа главно зависат од облогот што ќе го ставите. Ако сте нови во играта, најдобро е да вложувате облози со едноставни линии кои нудат најниски рабови на куќата и највисоки RTP.

Видео покер

Видео покер нуди дарежлива исплата во сите негови варијанти. Повеќето видео покер титули ветуваат најмалку 96% во исплати. Ниту еден наслов не може да има RTP под 90%. Бидете сигурни да играте со вистинските раце ако сакате да го намалите работ на куќата.

слотови

Меѓу најомилените игри за гејмерите се слотови. Има безброј слот машини кои нудат стапки на исплата до 99%. За да биде повозбудливо, играчите добиваат бесплатни вртења да ги подобрат своите шанси за победа.

Највисока исплата на нови казино игри
Која е разликата помеѓу стапката на исплата и работ на куќата?

Која е разликата помеѓу стапката на исплата и работ на куќата?

И стапката на исплата и работ на куќата даваат појасна слика за веројатноста за победа во новите онлајн казина.

Работ на куќата го претставува профитот на казиното врз основа на оригиналниот облог на играчот. Ја квантификува нумеричката предност на казиното во однос на неговите клиенти. Игрите со рабови на куќата помеѓу 5% и 1% се вреднуваат од коцкарите. Сепак, бројките не гарантираат ништо, но помалиот раб на куќата се толкува како подобра шанса за победа.

Стапката на исплата или враќање на играчот (RTP) е процентот на пари што обложувачите ги добиваат назад. Разликата помеѓу износите на облозите и исплатите ги покрива оперативните трошоци и профитните маржи на казиното. Повисоките стапки на исплата претставуваат повеќе награди и поголеми шанси за победа.

Која е разликата помеѓу стапката на исплата и работ на куќата?