Игри

April 4, 2023

Нови казино игри што мора да ги испробате во 2023 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Луѓето играа игри во онлајн казина и тоа не излегува од мода бидејќи новите игри доаѓаат веднаш. Има тони ентузијасти во казино кои чекаат да играат нови игри, а многу од нив едноставно имаат различна тема што е токму она што го бараат. Не станува збор само за играње на играта сега. Станува збор за играње со различни теми и приказни. 

Нови казино игри што мора да ги испробате во 2023 година

Најдобрите нови казино игри

Ако дојдовте овде да барате некои нови уникатни игри за играње во казино, тогаш сигурно сте на вистинското место. Оваа статија е посветена на најдобрите 10 нови казино игри што мора да ги играте во 2023 година. Продолжете да читате до крај ако сакате да дознаете повеќе. Значи, да започнеме без да губиме време.

8 Бесмртници Инстант Победа

Првиот на нашата листа е слот кој го носи името 8 Immortalos Instant Wish, кој изгледа прилично уникатен само по своето име. Постојат неколку начини да го освоите огромниот џекпот на слотот 8 Immortals, кој им нуди на играчите шанса да заработат повеќе од 220.000 фунти.

Повеќестепениот, прогресивен џекпот со три нивоа е еден од методите за победа. Додека ја играте играта, играчите ќе забележат бонус познат како бонус змејски штит, кој се чини дека е привлечен. Значи, ајде да видиме за што се работи за овој бонус.

  • Пред сè, имајте на ум дека бонусот Dragon Shield не е ништо како бонус активиран по случаен избор.
  • Тоа е бонус што ќе активира бонус игра кога спинерот ќе ја собере од позицијата на мрежата. 
  • Спинерот избира икона Immortals по случаен избор откако ќе го собере симболот на иконата за бонус. 
  • За преостанатите вртења, ова ќе се помножи со два на мрежата, што може да резултира со дополнителен бонус над вашето враќање.

Книга од 666 година

Следниот што го имаме е Книгата за 666. Целта е да се добијат победничките комбинации на симболи. Играчите мора да имаат на ум дека ако сакаат да освојат поголеми исплати, ќе треба да добијат подобри комбинации на симболи. Функцијата Hellstack Spin започнува кога огромните 666 симболи се појавуваат во средината на ролните. Ќе ви биде даден понатамошен круг.

Hellstack Spin е несомнено една од најдобрите карактеристики на играта, па ајде да видиме што има да понуди. 

  • Ова е кога функцијата Hellstack Spin може да се активира во секое вртење во главната игра. 
  • Сите вообичаени симболи се елиминираат од ролните за време на пресинувањето. 
  • 666-те симболи се прошируваат за да ги пополнат сите празни места на нивните соодветни макари кога овој уникатен симбол е избран меѓу обичните.

Црвено куче

Ако сте нов играч, можеби никогаш не сте слушнале за казино игра со име Red Dog. Па, Red Dog е една од најдобрите игри што можете да ги играте како почетници. Тоа е едноставна, но интересна игра која не бара многу размислување, што значи дека нема многу компликации. Иако нејзината популарност е малку намалена неодамна, оваа игра беше многу популарна пред неколку децении. 

Red Dog користи само три карти истовремено. Затоа, тоа е исклучително лесно да се разбере. Асовите се секогаш високи, без разлика на костумот на картата. Едноставна е целта. Се обложувате дали верувате дека рангирањето на средната карта е помеѓу рангирањето на двете отворени карти или не. Дополнително, имате избор да го зголемите вашиот облог и потенцијално да играте за два пати повеќе пари.

Red Dog не е баш нова казино игра, но за новите играчи може да биде една, па дури и ако не сте нови и не сте ја играле оваа игра, тогаш пробајте ја.

5 желби

Следната на нашата листа е 5 желби. Еден од најпознатите на RTG онлајн слот машини е 5 желби. Има 25 линии за плаќање, 3 реда и 5 ролни. Играта има тема на Аладин со силна атмосфера од Блискиот Исток. Со голема добивка на овој слот за џекпот, може да победите 5000 пати од вашиот првичен облог. Најмногу што можете да ризикувате е 25 долари. Играчот може да освои до 125 илјади долари вкупно. Корпорацијата вклучи и два случајни прогресивни џекпот, еден во вредност од 500 долари, а другиот во вредност од 1.000 долари, за дополнително да го заслади договорот.

Сајберпанк Сити

Cyberpunk City е петти на нашата листа, а љубителите на Cyberpunk 2077 или Cyberpunk Edgerunners мора да ја пробаат оваа казино игра. Наградите од 100k+ џекпот што ги нуди интригантната слот машина Cyberpunk City сега се импресивни. Има пет ролни, три реда, дваесет линии за плаќање и смешно евтин минимален облог од само еден цент.

Заедно со растечките дивини и случајните исплати на џекпот, на играта обезбедува и бесплатни вртења. На третата ролна, се појавуваат диви диви кои се прошируваат и може да се користат за замена на кој било симбол. Покрај тоа, дизајнот на играта е исклучително прекрасен, па затоа треба да ја пробате.

Видео покер

Видео покерот не е баш нова игра, но честопати се игнорира поради традиционалниот покер. Видео покер е одлична игра, и играчите треба да го пробаат бидејќи дава уникатно искуство. Тоа е уникатна казино игра која ги комбинира аспектите на слотови и традиционалниот покер. Исходот од секоја зделка се одредува со RNG (генератор на случаен број), исто како што тоа го прават автоматите.

Платеникот Х

Mercenary X е уште една игра со слот, бидејќи слотови се забавни за играње и лесни за разбирање. Плус, повеќето кул и уникатни теми се достапни само во слотови. Играчите можат да го играат Mercenary X од 0,20 фунти до максимален влог од 100 фунти, и имаат шанса да освојат до 5.000 пати повеќе од целиот нивен облог. 

Има многу уникатни карактеристики во оваа игра. Ќе добиете дополнителни шанси да освоите награди, бесплатни вртења и мултипликатори.

Повикот на Самбата

Call of The Samba е одличен слот каде што можете да заработите билети за џекпот. Џекпотот се зголемува благодарение на неделните џекпотови и џекпотот во заедницата, па ако вашиот билет е извлечен, може да освоите до 10.000 фунти. Покрај тоа, постои одлична карактеристика позната како Wild Carnival, која им овозможува на играчите да победат повеќе.

На кое било случајно вртење на овој слот, функцијата Wild Carnival може да се активира. 

  • Може да додаде до 15 дивини или да ги множи дивините на ролните ако е активирана. 
  • Кога има многу множители диви на дадена линија за плаќање, сите тие ќе се комбинираат. 
  • Мултипликаторот, како последица на тоа, ќе биде збирот на сите поединечни множители почнувајќи од множител од два или повеќе.

Апокалипсата го враќа заразниот Х

Apocalypse Returns Infectious X е одлична игра каде што можете да победите 5k пати повеќе од вкупниот влог, што е тотално лудо. Може да ја користите функцијата xWays на автоматот Apocalypse Returns за да го подобрите целокупното искуство со играње слот. Функцијата xWays на главната игра се активира со симболот xWays, кој може да се појави насекаде помеѓу ролните 2 и 4, како и за време на бесплатните вртења.

Редовните симболи кои се избрани по случаен избор ги заменуваат сите симболи xWays. Дополнително, овие симболи се 2, 3 или 4 пати повисоки од обичните ќелии. Ова значи дека кога играте со овој автомат, ќе имате повеќе можности да освојувате сè поголеми џекпот.

Омаха

Да ја завршиме листата со една од најпопуларните игри, Омаха. Во однос на светската популарност, покерот Омаха е на второто место, веднаш по Тексас Холдем покер варијација. Тој значително се прошири во изминатите десет години, најмногу како резултат на неговата интернет популарност. Пот-лимит Омаха и Омаха hi-lo се двете најчести варијации на покерот Омаха. Сепак, има многу повеќе.

Два до десет покер играчи можат да учествуваат во Омаха, која се игра на конвенционален шпил со 52 карти. Омаха го користи истиот формат за секоја рунда, како и повеќето други варијанти на покер.

Заклучок

Ова се најдобрите 10 нови казино игри што мора да ги играте во 2023 година. Дури и ако не сте нов играч, сепак можете да ги играте тие игри и сигурно ќе уживате во нив. Како што е кажано, тематските игри со уникатни имиња за кои се дискутира во оваа статија се навистина интересни за играње. Тие се лесни за играње и следење, па продолжете и изберете ја вашата омилена игра меѓу овие 10. Повеќе информации за најдобро ново казино игри на CasinoRank!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести