Водичи за игрите

February 21, 2023

Најдобрите и најлошите стратегии што ги користат новите играчи во казиното

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Многу луѓе играат казино игри ефективно, а многумина не, бидејќи зависи од тоа каква стратегија користат кога се коцкаат. Луѓето кои користат најдобри стратегии ќе имаат добро време, но луѓето кои користат лоши стратегии често ќе изгубат повеќе. Но, како да знаете кои стратегии се најдобри или најлоши? Па, ако барате одговори на ова прашање, тогаш сте дошле на вистинското место.

Најдобрите и најлошите стратегии што ги користат новите играчи во казиното

Најдобрите стратегии за нови онлајн казина

Управување со субсидирам

Управувањето со вашиот субсидирам е најдобрата стратегија што луѓето ја користат додека играње казино игри. Кога играат онлајн, повеќето играчи не управуваат со својот субсидирам, и како резултат на тоа, на крајот губат повеќе. Ако не ги следите вашите трошоци, не можете да заработувате или трошите соодветно.

Ако сакате да се забавувате додека играте казино игри, мора да научите да управувате со банкроти. Ако имате ограничување за тоа колку можете да искористите во еден ден, сигурно ќе изгубите помалку од очекуваното, а ќе можете да освоите повеќе. 

Да претпоставиме дека не сте победиле за еден ден, а сте ги изгубиле сите дневни ограничувања. Сега, што е следното нешто што треба да се направи? Да ги бркате вашите загуби? Не, никогаш не смеете да ги бркате вашите загуби. Сè што треба да направите е да се откажете за тој ден и потоа да започнете следниот ден повторно со дневната граница. На овој начин ќе можете да го контролирате трошењето и добро да се забавувате.

Правење помали облози

Следната најдобра стратегија што играчите ја користат е да направат помал облог. Ова изгледа како многу едноставна работа, но е исклучително ефикасна. На овој начин, ќе можете повеќе да играте и да ја следите вашата заработка и трошење.

Можеби сте слушнале за фразата „оди на големо или оди скршено“. Ако одговорот е да, тогаш никогаш не смеете да го следите. Ако рано го изгубите дневниот лимит со вложување голем облог, тогаш како ќе играте до крајот на вашето време? 

  • Секогаш мора да правите помал облог, бидејќи многу играчи ја користат оваа едноставна, но ефикасна стратегија. 
  • Без разлика дали земате 1 или 1000 долари, тоа останува исто. Сепак, облогот од 1$ има поголема веројатност за победа од облогот од 1000$.

Ако наградите се распределуваат рамномерно без оглед на износот што се обложува, зголемувањето на вашиот облог нема никаква корист. Вие не само што ги зголемувате вашите добивки кога ставате поголеми облози; вашите загуби исто така се множат. 

Играње на кратки шанси, наместо на долги коефициенти

Следната најдобра стратегија што ја користат играчите е играње на кратки шанси наместо долги коефициенти, што е навистина многу корисно. Иако освојувањето на 20 долари можеби не е толку возбудливо како освојувањето на 200 долари, кратките шанси откриваат кој мнозинството играчи веруваат дека ќе ја добие играта. Кога голем број искусни коцкари поддржуваат еден ривал над друг, тоа е предупредување дека веројатно нема да ги победите долгите шанси.

Да, има повремени моменти кога се случува нешто неочекувано. Да нема шокови во играта, тоа немаше да биде коцкање. И игрите на маса и слот машини работат на истите принципи. На пример, искусните играчи на блек џек не сакаат да добиваат 15 или 16 во нивните раце. Помалку е веројатно дека кога би добиле 18, би победиле. Погодок на 11 или помалку е секогаш можен.

Играње бесплатни игри пред да играте во нови казина со вистински пари

Ова е една од најдобрите стратегии што играчите ги користат бидејќи играњето бесплатно ви дава идеја за играта.

  • Ако играте директно за пари, на крајот ќе изгубите бидејќи не сте свесни за механиката и правилата на играта. 
  • Од друга страна, ако играте бесплатно додека не ја разберете играта, ќе имате многу подобри шанси за победа бидејќи веќе ќе знаете толку многу за играта.

Ако не сте играле игра на коцкање некое време или никогаш не сте го направиле тоа, прелистувајте онлајн за бесплатни верзии на играта за вежбање. За да ви даде можност да ги испробате игрите пред да одлучите да играте за вистински пари, многу од најдобрите нови казина имајте бесплатна верзија на рулет, блек џек, слот машини и многу други игри.

Најлоши стратегии за нови казино сајтови

Удвојување после губење

Многу играчи ја користат техниката мартингејл, но зошто таа е една од најлошите стратегии? Оваа стратегија постои толку долго што има свое име. Таа е позната како техника Мартингејл и вклучува почеток со мал облог и удвојување секогаш кога ќе изгубите. Кога ја користите стратегијата Martingale и правите облози со рамномерна исплата на пари, добивате облози со профит еднаков на вашиот првичен влог.

  • Можете да генерирате пари со оваа стратегија за удвојување по загуба за некое време. Звучи добро. Но, конечно, ги губите сите ваши пари затоа што губите премногу облози по ред. 
  • Дури и паричните облози имаат мали шанси за губење на бројни последователни облози, но колку повеќе облози ставате, толку е поголема веројатноста дека може да имате долготрајна серија на губитници. 
  • Или ќе ги изгубите сите ваши пари, или ќе го ставите максимално дозволениот облог. На долг рок, овој пристап на обложување обично е неуспешен.

Правење странични облози

Правењето странични облози е следната најлоша стратегија што играчите ја користат. Покрај главната игра, многу игри во казино имаат и странични облози. Иако некои од овие странични облози се поповолни од другите, практично сите имаат барем една карактеристика. Секој од нив има поголема предност на куќата од главната игра.

Иако страничните облози се опционални, ова во суштина не се разликува од другите облози достапни во казиното. Најголемата тактика е никогаш да не се вклучите во странични облози. Најпопуларниот страничен облог во казиното нема ни изглед на страничен облог. Овој страничен облог ви беше претставен само во претходниот дел. Во стандардната игра на блек џек, постои страничен облог наречен облог за осигурување парни пари.

Заблудата на коцкарот

Една од најпопуларните и најлошите техники за обложување е Заблудата на коцкарот. Како што имплицира името, се заснова на целосна заблуда. Заблудата на коцкарот вели дека треба да се обложувате на црвено кога играте рулет бидејќи има многу мали шанси црното да се појави 11 пати по ред. Меѓутоа, откако ќе се појават 10 од нив, шансата е иста за црнците како и за црвените, и покрај малата веројатност да погодат 11 црнци.

Овој е популарен бидејќи прави логика. Се чини дека е соодветно. Тоа е и причината зошто игри на лотарија направи многу од забележувањето колку пати одреден број веќе се појавил, иако тоа не гарантира дека ќе го повтори тоа.

Играње кено

И на крај, тоа всушност не е стратегија, но може да се брои како една, и тоа е играње кено. Да, играњето на оваа игра е една од најлошите стратегии што ги имаат играчите додека играат во казино. Постојат неколку стратегии за обложување за оваа игра, но искрено, ниту една од нив нема да ви дозволи да освоите повеќе отколку да изгубите. 

Keno има непобедлива долгорочна предност на куќата која е извонредно висока. Иако кено-машините често имаат понизок раб од традиционалното кено, проблемот е што на крајот се обложувате многу повеќе пари затоа што играте многу повеќе игри. Секој тип на кено е лош избор бидејќи работ на куќата може да биде висок до 20%, во зависност од исплатите и количината на броеви што ќе ги изберете.

Заклучок

Казината се зголемуваат од ден на ден, а многу играчи играат секојдневно како хоби. Така, некои луѓе ќе размислат за тоа кои се најдобрите и најлошите стратегии што играчите ги користат додека играат игри во казино. Но, тие не мора повеќе да се прашуваат за тоа бидејќи ја организиравме оваа статија за да ја задоволиме нивната љубопитност. Сега, тие можат да ги следат најдобрите стратегии и да ги игнорираат најлошите за да имаат добро искуство. Значи, можете да продолжите и да се забавувате додека играте!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести