Вести

May 21, 2022

Yggdrasil објавува нов возбудлив онлајн слот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Провајдер на софтвер за iGaming Yggdrasil ја лансираше својата најнова игра со слотови, Wild Duel во партнерство со колега провајдер, Peter & Sons. Компанијата е меѓу другите партнери на програмата YG Masters. Меѓу најдобрите игри, карактеристики се функцијата Wild Duel и функцијата Sticky Wild. Исто така, играта има функција Respins како додаток на функцијата Expanding Wilds.

Yggdrasil објавува нов возбудлив онлајн слот

Multipliers' Wild, Extra Spins наградна игра со повторно активирање и максимална победа од неверојатна половина. Играта е сместена на валканиот пат во центарот на измислениот изолиран Див град, на Дивиот Запад. Селаните, одметниците, каубоите и шерифот, заедно со неговите маршали, сите ја чекаат следната голема пресметка во овој град.

GATI Powered

Играта е деветтото учество на Peter & Sons во онлајн-слотови програмите на YG Masters. Неговите алатки за адаптација и технологијата за интерфејс се популарно познати како GATI ја овластуваат оваа игра со дилер во живо. Ова им олеснува на партнерите побрзо да создаваат и дистрибуираат најсовремена содржина низ целиот свет. Оваа технологија ја користат YG Franchise на Yggdrasil и други партнери на YG Masters.

Играта следи храбри поединци додека се впуштаат во областа опфатена со криминал, според Јан Баутиста, менаџер за бизнис развој на Питер и синови. Тие потоа бараат да ги вратат богатствата со помош на градските маршали. Во ова врвна онлајн игра, избезумените судири можат да доведат до големи модификатори, зачудувачка победа и побезбедна граница за сите. Издавањето на слотот е возбудливо и многу испарливо.

Исплати за диви дуели

Во играта има вкупно дванаесет симболи. Овие награди се доделуваат кога три или повеќе идентични симболи се појавуваат на последователни ролни. Тие започнуваат на крајната лева страна, со првата ролна. Симболи со ниска плата во овој онлајн слот се иконите A, K, Q, J и 10 картички. Мал кактус, огромен кактус, череп од крава, кочија, ТНТ, значка на шерифот и икона VS служат како високо платени предмети. Победите во играта варираат од x0,3 од влогот за активирање до x100 за пет VS икони.

Тој нуди 96,10 проценти RTP и Диви кои можат да се појават на сите пет ролни. Основниот натпревар се изведува на панел со пет ролни и три реда со десет линии за плаќање. Дивите маршали може да се појават на која било ролна. Тие помагаат во обновувањето на редот во пограничниот град. Тие го постигнуваат ова со спаринг со бандитите и пиштолџиите кои пристигнале во потрага по опасност и со цел да ограбат.

Диви двобој Дополнителни карактеристики

Освен за Scatter, Wilds може да се користи за замена на кој било друг симбол. При вртења без победа, функцијата за диво поставување може да се активира по случаен избор. Два или повеќе расфрлања за време на редовна игра ја активираат функцијата Wild Duel. Како резултат на тоа, се активира респин. Симболот Scatter може да се појави каде било на макари и волја исплата.

За време на оваа функција, Marshall Reels и Outlaw Reels се натпреваруваат. На ролните може да се појават Expanding Wilds, Sticky Wilds, Wilds и случајни множители. Доколку Маршалот победи во дуелот, учесниците добиваат уште еден одговор. Не постои горна граница за бројот на дуели што може да се одржат. Режимот за дополнителни вртења се активира со слетување на три симболи за расејување. Тие им дозволуваат на корисниците да се вклучат во дуели за време на нивната сесија. Тие добиваат уште еден спин секој пат кога ќе победат во дуел.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести