Вести

September 15, 2023

Wazdan воведува есен со нова промоција на Mystery Fall Network

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Wazdan, брзорастечки снабдувач на инвентивни казино игри, го објави почетокот на промоцијата Mystery Fall. Ова е прва од трите мрежни промоции што наградуваниот развивач на софтвер планира да ги спроведе во последните три месеци од годината.

Wazdan воведува есен со нова промоција на Mystery Fall Network

Од 15 септември до 15 октомври, Wazdan ќе спонзорира доделување Mystery Fall со награден фонд од 2.500.000 евра. Компанијата вели дека оваа мрежна промоција ќе биде проследена со HalloWIN Drop за време на сезоната на Ноќта на вештерките и Божиќна капка за празничната сезона на крајот на годината.

Промоцијата Mystery Drop на компанијата беше една од најистакнатите промотивни алатки оваа година. Овој успех кулминираше со промотивната алатка која беше именувана како Игра Карактеристика на годината на CasinoBeats Game Developer Awards во мај 2023. Како дел од ова признание, компанијата ќе лансира различни промоции користејќи ја оваа функција.

Промотивната алатка на Wazdan's Mystery Fall ќе се најде на целата колекција на програмерите онлајн слотови. На развивач на софтвер планира да го објави на популарни наслови како што се:

  • 9 монети: Голема платина едиција
  • Магични вртења
  • Mighty Wild: Пантер
  • Горење сонце
  • Fortune Reels

Според Ваздан, нови онлајн казино сајтови може бесплатно да се придружи на претстојните мрежни промоции. Развивачот на софтвер ќе му ги понуди на секој учесник потребните графички и маркетинг материјали, плус специјализиран менаџер за сметки за да обезбеди непречен процес на интеграција.

Компанијата е уверена дека мрежната промоција ќе и помогне на нејзината операторска мрежа да го прошири досегот на пазарот и да ја зголеми лојалноста на клиентите. Ваџан рече дека нејзините мрежни промоции покажаа способност за подобрување на KPI-ите.

Неодамна, Wazdan беше зафатен со објавување на нови казино игри да го зајакне своето растечко портфолио. Најновото дополнување на компанијата е Жешка слот: 777 рубини, кој сега е исклучиво достапен за играчите во Швајцарија.

Анджеј Хила, главен комерцијален директор на Ваздан, коментира:

„Упатувајќи кон последниот квартал од годината, сакавме да обезбедиме успешна година за сите наши партнери и има подобар начин да го направиме тоа отколку преку нашите ценети мрежни промоции. Почнувајќи со падот на Mystery Fall, ќе им помогнеме на операторите да го максимизираат растот и зајакнете го ангажманот со импресивен награден фонд од 2.500.000 евра за да ги задржите играчите привлечени“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести