Вести

July 20, 2023

Stakelogic ги поканува играчите на риболовна експедиција во Големиот улов на Ерик

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

На 20 јули 2023 година, Stakelogic, водечки развивач на наградувани онлајн слотови, го објави дебито на Eric's Big Catch. Тоа е наелектризирана онлајн слот игра на тема риба, која ги поканува играчите да ги фрлат своите мрежи во ролните, надевајќи се дека ќе постигнат некои големи победи!

Stakelogic ги поканува играчите на риболовна експедиција во Големиот улов на Ерик

Играчите не треба да бидат вешти за да уживаат во оваа екскурзија. Тоа е затоа што рибарот Ерик доаѓа со кутија за справување со дополнителни алатки кои ќе ви помогнат да закачите голем улов.

Акцијата за риболов се одвива на ролна 5×3 со до 20 активни линии за плаќање. Играчите мора да одговараат на симболите почнувајќи од најлевата ролна. Макари се полни со различни парчиња рибарска опрема, како што се:

  • Куки
  • Мрежи
  • Риболовни прачки

Стакелошки ги создаде визуелните слики на играта за да ја оживее авантурата за риболов, со бродот на Ерик како главен фокус, кој лебди на врвот на макари во езерото. Играчите се вклучени нови онлајн казино сајтови може да му се придружи на ноќно патување бидејќи играта преминува од ден во ноќ кога на Бонус за бесплатни вртења активира.

Во меѓувреме, симболот „Златна рипка растера“ е една од најскапоцените риби во океанот. Ако слетате три од нив, ќе добиете шест бесплатни вртења. Ова може да се зголеми на осум или десет ако добиете четири или пет златни рипки, соодветно. Имајте на ум дека играта има четири други симболи за риби, секој со свој множител на големина.

За време на бонусните кругови, Ерик може да влезе во играта како симбол на Walking Wild. Респин ќе се активира кога ќе се појави, при што Wild се поместува една точка налево при секое вртење. Овие вртења продолжуваат додека Ерик не стигне до најлевата ролна пред да исчезне од мрежата.

Веројатно ќе слета различни Walking Wilds истовремено, што може да резултира со некои фантастични шанси за победа! Понатаму, секој пат кога дивите се движат, тие ќе ги зајакнуваат мултипликаторите.

Eric's Big Catch е одличен додаток на проширената колекција на Stakelogic на онлајн слотови. Пред ова издание, компанијата најави патување до дивите рамнини во Бизон Блокс. Назад во мај, компанијата го лансираше Money Track 2 со врвна исплата од 50.000 пати.

Ендру Фрејзер, сопственик на производ во Stakelogic, коментира: 

„Слотови со темата за риболов се голем хит кај играчите и едвај чекаме играчите да излезат во водите со Ерик и неговата кутија со бонус функции. Големиот улов на Ерик е совршена комбинација од бонуси на тема риболов, победнички потенцијал и иновативна игра. Тоа е фантастичен додаток на нашето растечко портфолио на онлајн слот-игри

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести