Вести

September 11, 2023

Red Rake Gaming обезбедува лиценца за започнување со работа во Пенсилванија

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Red Rake Gaming, водечки снабдувач на онлајн слотови, е воодушевен што го објави започнувањето на своите операции во Пенсилванија, САД. Ова беше откако компанијата беше проверена и одобрена од Одборот за контрола на игри на Пенсилванија (PGCB) да ја претстави својата содржина со високи перформанси насочени кон играчите во државата Keystone.

Red Rake Gaming обезбедува лиценца за започнување со работа во Пенсилванија

По акредитацијата, Red Rake Gaming ќе ги лансира своите казино игри за прв пат во земјата. Компанијата, исто така, рече дека е блиску до обезбедување лиценци во неколку други јурисдикции во Северна Америка.

Одобрувањето доаѓа по неколку години од Red Rake Gaming нудејќи социјални казино игри на национално ниво. Во моментов, игрите за наградни казино на компанијата се достапни во многу јурисдикции во Соединети Држави.

Red Rake Gaming сега ќе обезбеди различни типови и карактеристики на игри со високи перформанси во својата колекција. Компанијата планира да развие со врвни перформанси онлајн слотови и други игри, вклучувајќи ги жанровите Super Series и Million Mays to Win.

На развивач на софтвер во последно време активно го проширува своето присуство на регулираните пазари, врзувајќи зделки со нови онлајн казино оператори. Одобрувањето во САД значи дека неговата содржина сега е достапна во над 20 земји, вклучувајќи ги Бугарија, Швајцарија и Литванија.

Неодамна, снабдувачот на премиум казино игри со седиште во Малта потпиша а договор со StarCasino да го зајакне своето присуство во Белгија. Компанијата исто така објави Милион Вегас, возбудлив видео слот кој ги телепортира играчите директно во Лас Вегас.

Ник Бар, управен директор (Малта) за Red Rake Gaming, коментира:

„Не би можеле да бидеме повозбудени што добивме одобрение за работа во ПС и веќе видовме огромна побарувачка од операторите за нашата содржина низ целата држава. Ние сме подеднакво среќни што сега можеме да им понудиме на играчите кои уживаа во нашите социјални игри. годините за да имате способност да играте со вистински пари во Пенсилванија. Ние сме исклучително уверени во САД и во интегралниот дел што ќе го играат во континуираниот раст на Red Rake Gaming“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести