Вести

September 11, 2023

Red Rake Gaming обезбедува лиценца за започнување со работа во Пенсилванија

Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Red Rake Gaming, водечки снабдувач на онлајн слотови, е воодушевен што го објави започнувањето на своите операции во Пенсилванија, САД. Ова беше откако компанијата беше проверена и одобрена од Одборот за контрола на игри на Пенсилванија (PGCB) да ја претстави својата содржина со високи перформанси насочени кон играчите во државата Keystone.

Red Rake Gaming обезбедува лиценца за започнување со работа во Пенсилванија

По акредитацијата, Red Rake Gaming ќе ги лансира своите казино игри за прв пат во земјата. Компанијата, исто така, рече дека е блиску до обезбедување лиценци во неколку други јурисдикции во Северна Америка.

Одобрувањето доаѓа по неколку години од Red Rake Gaming нудејќи социјални казино игри на национално ниво. Во моментов, игрите за наградни казино на компанијата се достапни во многу јурисдикции во Соединети Држави.

Red Rake Gaming сега ќе обезбеди различни типови и карактеристики на игри со високи перформанси во својата колекција. Компанијата планира да развие со врвни перформанси онлајн слотови и други игри, вклучувајќи ги жанровите Super Series и Million Mays to Win.

На развивач на софтвер во последно време активно го проширува своето присуство на регулираните пазари, врзувајќи зделки со нови онлајн казино оператори. Одобрувањето во САД значи дека неговата содржина сега е достапна во над 20 земји, вклучувајќи ги Бугарија, Швајцарија и Литванија.

Неодамна, снабдувачот на премиум казино игри со седиште во Малта потпиша а договор со StarCasino да го зајакне своето присуство во Белгија. Компанијата исто така објави Милион Вегас, возбудлив видео слот кој ги телепортира играчите директно во Лас Вегас.

Ник Бар, управен директор (Малта) за Red Rake Gaming, коментира:

„Не би можеле да бидеме повозбудени што добивме одобрение за работа во ПС и веќе видовме огромна побарувачка од операторите за нашата содржина низ целата држава. Ние сме подеднакво среќни што сега можеме да им понудиме на играчите кои уживаа во нашите социјални игри. годините за да имате способност да играте со вистински пари во Пенсилванија. Ние сме исклучително уверени во САД и во интегралниот дел што ќе го играат во континуираниот раст на Red Rake Gaming“

Најнови вести

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Вести