Вести

October 12, 2023

Push Gaming ги носи играчите на риболовна експедиција во Fish 'N' Nudge

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Push Gaming, снабдувач на ангажирани онлајн слотови, го објави својот најнов наслов на слот, Fish 'N' Nudge. Според развивачот на софтвер, оваа игра ја испорачува популарната тема за риболов со неколку модерни карактеристики за да им даде на играчите наградно искуство. 

Push Gaming ги носи играчите на риболовна експедиција во Fish 'N' Nudge

Овој слот за риболов се игра на 5 макари и 4 реда со 20 линии за обложување. Инвеститорот создава атмосфера за риболов со познати икони како што се прачки, макари и мами. Овие симболи се надополнети со див рибар кој може да ги замени сите симболи на основната игра за да произведе добитни комбинации до 40 пати повеќе од влогот. 

Четири вертикални симболи може да се појават како нето преклопување при секое вртење на основната игра. Оваа мрежа ќе се поместува за еден ред надолу со секое последователно вртење додека не ја напушти таблата за игра. Ако некоја инстант парична награда влезе во мрежата, таа ќе ги собере и ќе го направи дивиот рибар собирач на сите награди.

На развивач на софтвер додава дека играчите можат да го отклучат бонусот за бесплатни вртења со собирање на најмалку три симболи за растурање со дополнителни расфрлања кои додаваат множител. Иконите на мрежата ќе ги заземаат ролните два и четири, а играчите на нови онлајн казина може да слета повеќе симболи од овој вид за време на функцијата. Бонусот ќе продолжи се додека сите нето симболи не се елиминираат од играта. Исто така, секое вртење ги зголемува множителите за еден.

Fish 'N' Nudge се разликува од другите риболовни теми онлајн слотови бидејќи комбинира традиционални мотиви и модерни компоненти, што на играчите може да им донесе значителни награди во основната игра и бесплатни вртења. Играта го следи успехот на други нови наслови од развивачот како Goat Getter, Rat King и Се враќа Razor. Овие изданија доаѓаат кога Push Gaming се подготвува за значителен раст по Преземање на MGMRI/LeoVegas

Крег Тарнер, постар продуцент на игри во Push Gaming, кажа:

„Fish 'n' Nudge е разновиден слот кој на играчите им нуди повеќе начини да победат во основната игра, со мрежни симболи кои додаваат трансформативен елемент на веќе возбудливата игра.

„Способноста кругот на бесплатните вртења да се врти бесконечно, се додека има мрежи на ролните, истовремено го зголемува мултипликаторот и дава повеќе можности за победа што резултира со ескалација на возбудата за играчите. Возбудени сме што гледаме што победи луѓето фаќаат , во овој класично тематски и механички инвентивен наслов“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести