Вести

June 1, 2023

Push Gaming влегува во бојното поле со историски инспирирана игра со 10 мечеви

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Push Gaming, брзорастечки развивач на волшебна онлајн слотови, најави патување назад во златната ера на Римската империја. Ова е откако компанијата го објави автоматот 10 Swords, наслов инспириран главно од историјата.

Push Gaming влегува во бојното поле со историски инспирирана игра со 10 мечеви
  • Битката се случува на табла 5x3 исполнета со симболи кои совршено ја надополнуваат темата на играта. 
  • Играчите можат да одговараат на ликови како императори, шлемови и легионери за да бидат наградени со исплата до 40 пати повеќе од влогот. 
  • Прекрасно изработените симболи на JA картичката се икони со ниска вредност со исплата до 4 пати повеќе од влогот за совпаѓање на 3+ симболи на 20-те линии за обложување на играта.

Секогаш внимавајте на дивиот симбол, премиум иконата на играта. Кога Aquila слетува каде било на макари, ги заменува другите икони инспирирани од Рим, зголемувајќи ги вашите шанси за поголема исплата. Запомнете, овој симбол може да дојде со исплата од 5x, 15x или 40x за 3, 4 или 5, соодветно. 

Како што продолжувате да создавате победнички комбинации на нова страница за казино, симбол на меч може по случаен избор да слета на макари за постепено зголемување на наградната скала. Играчите кои ќе најдат 4 меча добиваат најмала исплата, додека собирањето 10 мечеви ќе им ја додели највисоката награда во играта од 5.000x.

Во меѓувреме, гејмерите можат да го активираат бонус за бесплатни вртења игра откако ќе пронајдете 3+ распрснувачи насекаде на ролните. Играта ќе ве награди со 8, 10 или 12 бонус круга за 3, 4 или 5 распрснувачи. Дополнително, наоѓањето 4 дополнителни распрснувачи ќе ги трансформира симболите со најниска вредност во мечеви, давајќи уште еден ретригер. 

Push Gaming вели дека ова е првата игра која на гејмерите им обезбедува прогресивна скала за плаќање со инстант парични награди. Играчите можат да добијат награди во базата и бонус игри.

Џорџ Фил, управен директор на Групацијата во Push Gaming, забележа: 

„10 Swords е пример за нашата посветеност да обезбедиме разновидни игри фокусирани на забава за нашата глобална публика. Додека продолжуваме да влегуваме на нови пазари и да воведуваме повеќе играчи од кога било досега со нашата содржина, имајќи широк спектар на механики, карактеристики и испарливи нивоа достапни за играчите нè одржуваат на чело на создавањето игри. Играчите имаат толку многу игра за уживање и карактеристики што можат да ги користат во 10 мечеви, уверени сме дека ќе уживаат во епско искуство“ 

10 Swords е најновото дополнување на брзо-проширената библиотека на игри на Push Gaming, неодамна засилена со лансирањето на Dino PD Пред тоа, провајдерот на играта го лансираше Giga Jar, слот машина 7x7 што го гледа враќањето на култниот механичар Cluster Link.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести