Вести

June 15, 2023

Play'n GO дебитира слот игра Sweet Alchemy 2

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Play'n GO, врвен креатор на наградувани онлајн слотови, најави триумфално враќање на сагата за слот за бонбони во Sweet Alchemy 2. Играта најмногу ја позајмува својата инспирација од Sweet Alchemy од 2018 и Sweet Alchemy Bingo од 2020 година. 

Play'n GO дебитира слот игра Sweet Alchemy 2

Значи, што има ново во ова онлајн казино игра? Прво, играта дава неспоредлива возбуда благодарение на функцијата за проширување на мрежата. За играчите да ја активираат оваа функција и вкусни победи, тие мора да создадат успешни кластери. Како што напредуваат, играта ќе ги отстранува симболите на блокатор на чоколадо во каскади, овозможувајќи да се појават повеќе симболи и ќе ги зголеми шансите да добиете голема исплата. 

  • Запомнете дека вашата цел во овој слот е да ги елиминирате симболите Star, Cobe и Pastille од таблата. 
  • Wild Gobstopper трајно ќе остане на мрежата и ќе ви помогне да остварите нови победи кога нема други победи. 
  • Striped Treat Wild исто така ќе биде на таблата, кој ќе експлодира хоризонтално или вертикално како дел од добитна комбинација.

На Функција за бесплатни вртења ќе се активира откако ќе ги исчистите сите икони за блокатор на чоколадо од макарите. Потоа, играчите ќе ги добијат своите четири бесплатни вртења, кои може да доаѓаат со мега симболите. Додека се движите низ светот обложен со бонбони, сите блокатори ќе се исчистат од ролните за време на бесплатните вртења. Ако тоа се случи, играта ќе отклучи четири дополнителни кругови и поголеми мега симболи, што ќе ве одведе поблиску до највисоката исплата од 10.000 пати повеќе од влогот. 

И на крај, играчите можат да ја активираат бонус играта со собирање на разни симболи со високи и ниски плаќања за време на бесплатните вртења. Овој бонус круг има три нивоа, додавајќи динамичен елемент на веќе фасцинантната механика на мрежата.

За време на оваа функција, ќе најдете тркала и прстени кои ги предизвикуваат играчите да се движат кон центарот. Слетувањето на мултипликатор ќе ги помножи вкупните вредности на мултипликаторот, додека приземјувањето на празен сегмент ќе ги отстрани средствата од вашата банка. 

Play'n GO во последно време објавува слотови еден до друг, а повеќето завршуваат како одлични хитови на најдобрите нови казино сајтови. Пред објавувањето на Sweet Alchemy 2, компанијата се обиде да го спаси светот во Ternion со суперхеројски теми. На 1 јуни компанијата се вратил во Асгард во Viking Runecraft Apocalypse

Коментирајќи за новата игра, раководителот на Play'n GO за задржување игри, Џорџ Олекси, забележа: 

„Фановите сакаа повеќе Слатка Алхемија, еве ја. Првиот наслов во оваа серија е еден од нашите најомилени наслови на Play'n GO. Имаше смисла само да ја изградиме оваа IP адреса и да пробаме нешто уште послатко со Sweet Alchemy 2. Мислам дека бонус играта и x25 Multiplier се вистински победници. Овој слот има толку многу динамични пресврти и вртења низ целиот, а да не го спомнуваме механичарот на Grid Expansion што ја напојува устата“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести