Вести

June 22, 2023

Play'n GO ги следи трите непријателски ракуни во слотот Rascal Riches

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

На 22 јуни 2023 година, Play'n GO, врвен добавувач на онлајн слотови, го претстави својот најнов слот со животинска тематика, Rascal Riches, со див бес. Играта користи стандарден формат 5x3 со до 20 линии за обложување. Следи палава тројка ракуни кои се маскираат во долги тренч палта со лажни мустаќи. Нивната цел? Планирајте го грабежот на векот со крадење на еден Златен канта за отпадоци.

Play'n GO ги следи трите непријателски ракуни во слотот Rascal Riches

Во оваа игра, играчите можат да создадат стандардна победа со собирање најмалку три од симболите на која било од линиите за обложување. Симболите за плаќање вклучуваат катанец, кука за борење, шрафцигер, клешта или батериска ламба.

Комично маскираното раскално трио е дивината на играта, се појавува при секое вртење од десната страна и може да слета на која било ролна. Ги открива трите Ракуни во ровот, покажувајќи ги нивните уникатни способности доколку слетаат. Овие вештини можат да го одведат грабежот до втората фаза.

  • Првиот раскал доаѓа со функцијата Multiplier, зголемувајќи ги вашите исплати за 2x, 3x или 5x. Овој збир може да се прошири и на другите ракуни, проширувајќи ја можноста за голема исплата во казиното.
  • Во меѓувреме, вториот ракун може да додаде Мистериозни симболи на макари, откривајќи соодветни симболи со висока/ниска плата. Забележете дека повеќе ракуни можат да придонесат за Мистериозните симболи, зголемувајќи ја забавата уште повеќе.
  • Како што продолжува, можете да спуштите 3+ Златни канти за отпадоци за да ги отворите Режим на бесплатни вртења. Додека сте во овој режим, сите карактеристики што сте ги собрале за време на основната игра се присутни, што значи дека ракуните ги зголемиле можностите за собирање на Џанкирд Џекпот.

Пред последното бесплатно вртење, Златната корпа за отпадоци може да претстави множител на финално вртење од 20x, 30x, 50x или 100x. Играчите можат да освојат и дополнителни множители, кои се комбинираат со претходните множители за да ја зголемат можноста за голем резултат.

Гејмерите кои го ценат слотот со животинска тема, исто така, може да сметаат дека Feline Fury од 2020 година е достојна игра во нови онлајн казино сајтови. Можете исто така да го играте Роко Гало од 2022 година и Мисијата Кеш од 2019 година, базирана на шпионажа.

Коментирајќи ја играта, Џорџ Олекси, раководител на Play'n GO за задржување игри, изјави:

„Rascal Riches е нашиот најсмел грабеж досега. Овој слот го отелотворува она за што се работи Play'n GO. Овој наслов има акција на пукање, детална анимација и забавна приказна што е извајана околу механиката на тесните слотови. Широкиот множител на финално вртење и симболите со ниска плата што се удвојуваат како гаџетите на ракунот се одлични примери за тоа колку навистина е извонреден овој слот“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести