Вести

May 18, 2023

Play'n GO ги носи играчите во борба против грабеж на бродови во Captain Glum: Pirate Hunter

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Слот машините со пиратска тема се популарни меѓу играчите на онлајн казино, а Play'n GO ја сака оваа тема. Познатиот добавувач на содржина на iGaming уживаше во успехот со слотови со пиратски теми со врвни перформанси, вклучувајќи ги и Sea Hunter од 2017 година и Sails of Gold од 2016 година.

Play'n GO ги носи играчите во борба против грабеж на бродови во Captain Glum: Pirate Hunter

Play'n GO најави уште едно достојно дополнување на својата колекција на слотови со пиратски теми откако дебитираше Captain Glum: Pirate Hunter. Тоа е исполнето со акција слот машина, носејќи ги коцкарите на авантуристичко патување за да ги ограбат богатствата на бродот. 

Поставен на 5 макари и 3-5 редови, дејството се случува на бистрите сини води со палми и цртани ликови. Капетан Глум и неговите лојални морнари се главните ликови, кои пловат низ опасните води на островот череп за да ја пронајдат и да се борат со страшната Армија на пиратската кралица. 

Победата е загарантирана откако ќе пронајдете 3+ соодветни дрвени бродови на соседните макари, при што играта нуди до 243 победнички начини, доволно за да ви овозможи да ги усогласите иконите за победа.

Дивините на бродот ќе пловат до случајна позиција на таблата за игра за време на секое вртење, дозволувајќи му на капетанот Глум да создаде победнички комбинации. Кога ќе слета, дивината на Golden Flagship Pirate Ship ќе стане диви симбол на макарите, помагајќи им на гејмерите да обезбедат победнички линии и вреден плен. 

Во меѓувреме, играчите на регулирани нови локации за коцкање може да ја отвори функцијата Captain's Due откако ќе ограби најмалку два растура. Но, имајте предвид дека вашите шанси се прилично ограничени на 1 на секои 20 вртења. Ќе видите пловечки диви низ функцијата Captain's Due. Ако тоа се случи, закответе ја куката во водите за улов што ќе ви го промени животот. 

Play'n GO исто така додава а Функција за бесплатни вртења во оваа игра, на играчите им се потребни само три черепни скетери за да ги активираат бонус игрите. Пресметката пиратски против пиратски започнува со доделување на играчите 10 бесплатни вртења, а гејмерите можат да потонат непријателски бродови користејќи го малтерот за множење за да соберат поени. Коцкарите со највисоки поени ќе ја активираат функцијата Multiplying Chest со множители до 10x.

Коментирајќи за Captain Glum: Pirate Hunter, раководителот на Play'n GO за задржување игри, Џорџ Олекси, рече: 

„Се забавувавме создавајќи слотови на море и риболов, па сега е време за нова пиратска авантура. Капетан Глум: Ловец на пирати има толку многу интересни карактеристики. Поврзувачките и постојаните дивини симулираат широк спектар на алатки што ќе ги најдете на бродот на капетан Глум. Борбениот режим Пирати против Пирати ги носи работите на следното ниво – зголемувајќи го искуството на играчот“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести