Вести

August 10, 2023

Nolimit City запишува играчи во својот наградувачки таен клуб во слот True Kult

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

По враќањето од авантура натопена со крв во слотот Bounty Hunters инспириран од Дивиот Запад, градот Нолимит сега влегува во темниот свет во True Kult. Со текот на годините, компанијата стана позната по објавувањето казино игри со морничави и злобни теми.

Nolimit City запишува играчи во својот наградувачки таен клуб во слот True Kult

Насловите како што се Mental, Serial и Blood and Shadow се успешни поради нивните темни теми и иновативната игра. Но, градот Нолимит вели дека True Kult може дури и да ги надмине очекувањата. 

Според провајдерот, овој возбудлив сосема нов слот центриран околу луд култ. Како и обично, Нолимит Сити испорача супериорно уметничко дело и саундтрак во ова издание, создавајќи зголемено уживање.

True Kult се издвојува од останатите на компанијата онлајн слотови поради неговата брза игра и инвентивни карактеристики. Дејството се случува на табла 5-6 x 3, преполна со свежа механика како:

  • Крштевање со оган
  • Вистински верник Диви
  • xBet

Играчите можеби се запознаени со функцијата xBet на компанијата. Обезбедува зголемени шанси за пристап до двата бонус режими на играта по цена од 300% од основниот влог. За жал, оваа функција е недостапна во некои јурисдикции како Обединетото Кралство.

Зборувајќи за режимите на бонус, True Kult има два возбудливи круга - The Séance и Sacrifice Spins. Во овие бонус режими, ќе најдете повеќе рамки на All Seeing Eye кои се движат низ екранот, зголемувајќи го потенцијалот за постигнување големи победи. Дополнително, во играта се сместени мултипликаторите на Тарот, обезбедувајќи значителни засилувања на добивките, обезбедувајќи адреналинско искуство за играње!

Но, ви се советува да продолжите претпазливо кога се приклучувате на култот, особено ако имате ограничен фонд. Nolimit вели дека True Kult е многу испарлив, што значи дека само неколку можат да ја отклучат максималната исплата на играта од 23.237x и да се приклучат на Левата патека. Тоа ќе им даде на среќните играчи статус како Бог во „Култ“

Пер Линдхајмер, шеф на производ во Нолимит Сити изјави:

"Придружи ни се! Морничавиот свет на True Kult може да ви предизвика неколку морници во 'рбетот, но ужасно испарливата механика на оваа игра можеби ќе ве однесе до вечното блаженство!"

True Kult беше објавен на партнерот на Nolimit City онлајн казина на 8 август 2023 година. Играчите во Онтарио, Канада, исто така можат да пристапат до титулата по Nolimit City и Evolution неодамна потпишаа договор за платформа за едношалтерски систем во провинцијата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести