Вести

April 19, 2023

Inspired Revisits The Terminator Film with New Slot Machine

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Инспирирани игри најави уште едно дополнување на својот избор на лиценцирани слотови, Терминаторот. Како што навестува името, овој слот црпи инспирација од оригиналниот филм од 1984 година, дозволувајќи им на гејмерите да влезат во доменот на акција додека уживаат во возбудливи победи.

Inspired Revisits The Terminator Film with New Slot Machine
  • Терминаторот има поставување со 5 × 4 ролни и 20 линии за обложување надополнети со механичарот Win & Spin на Inspired. 
  • Ликовите на филмот во основната игра се симболи за диви, икони Win & Spin и модификатори на ролна. 
  • Ако на првата ролна се појават наредени симболи/модификатори, ќе се активира функцијата Super Symbol Respins, каде играчите можат да слетуваат дополнителни симболи што се совпаѓаат. Врвовите ќе завршат кога нема повеќе симболи што се совпаѓаат на гледање.

Слетувањето на најмалку шест симболи Win & Spin во основната игра го активира бонусот Win & Spin. Бројот на симболи што ги добива играчот ја одредува почетната позиција на играчот (демонстрирана како Сара Конор) на прогресивната патека на играта, при што The Terminator го заостанува играчот за само три празни места. 

За време на бонусот, постоечките симболи Win & Spin остануваат заклучени додека ролните продолжуваат да се вртат за да покажат нови симболи со парични награди за да му помогнат на играчот да патува по патеката. Ако не слетаат нови симболи, играчот останува на истата позиција, а Терминаторот се движи едно место напред, одразувајќи ја возбудливата тема на потера на филмот.

Играчите исто така можат да земат мистериозен пакет за да победат големи и да го задржат Терминаторот на заливот. Изборите вклучуваат:

  • Дополнителни животи (го задржува Терминаторот назад, Колекторот (додава повеќе симболи на таблата)
  • Награда за надградба (додава повеќе симболи и го зголемува џекпотот)
  • Cash Boost (додава дополнителни случајни симболи на таблата)

Стив Колет, главен директор за производи во Inspired, коментира: 

„Возбудени сме што ја лансиравме нашата слот адаптација на еден од најпознатите иконски филмови на сите времиња, носејќи ги играчите на патување низ мемориската лента. Со својата иновативна механика и солиден математички профил заедно со одлични визуелни ефекти, сигурни сме дека Ќе биде инстант хит со играчите кои живееле низ ерата на Терминатор и со другите кои знаат за неговиот легендарен статус! Со додавањето на возбудливиот механичар Win & Spin на Inspired, се придвиживме и ги подобривме традиционалните елементи на игрите во вистински стил со готовина. Нудејќи големи потенцијални победи и нон-стоп возбудувања, The Terminator е добредојден додаток на нашиот растечки пакет на забавна, лиценцирана содржина“.

Терминаторот нуди пријатна и стимулативна игра насочена кон случајните играчи на најдобрите нови онлајн казина. Играта има стапка на RTP (враќање до играчот) од 94,5% и средна до висока нестабилност.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести