Вести

May 11, 2023

GameArt ги скротува кинеските џинови во нова игра на лути џинови

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

GameArt, водечки снабдувач на казино игри, е познат по своите слотови со азиска тематика, со игри како Aladdin's Quest, Sushi Yatta и Ali Baba's Riches се омилени на фановите. Развивачот на содржина неодамна одлучи да ја прошири својата колекција на слотови со кинеска тема со лансирање на Angry Dragons. 

GameArt ги скротува кинеските џинови во нова игра на лути џинови

Огнената средба се случува на 5 ролни и 4 редови со до 25 линии за обложување. Во официјалното соопштение за печатот, GameArt вели дека Angry Dogs со врвни перформанси го инспирираше ова издание.

Angry Dragons е релативно само-објаснувачки слот машина за играње. По ставањето облог, играчите можат да добијат исплата откако ќе се совпаднат 3+ симболи на која било линија за обложување. 

  • Виолетовите, зелените, сините и црвените скапоцени камења со симболи на картички се иконите со ниска плата, кои ги наградуваат играчите со до 5 пати влог. 
  • Белите, зелените, сините и црвените змејови се симболи со висока плата со врвна исплата од 16 пати повеќе од влогот.

Но, дивиот симбол претставен со виолетовиот змеј е веројатно најскапоцениот симбол за плаќање во играта. Овој змеј може да слета каде било на ролните за да ги награди играчите со 2x, 10x и 40x доколку најдат 3, 4 и 5 од нив, соодветно. Забележете дека дивата икона ги заменува сите симболи за плаќање, зголемувајќи ги вашите шанси да добиете убава исплата на врвни нови казино сајтови

Во меѓувреме, Angry Dragons имаат мистериозен златен пергамент, кој се појавува како куп од четири симболи кои можат да слетаат насекаде на макари. Откако ќе ја активира оваа функција, може да ја активира функцијата Reveal или Golden Reveal со монета за мултипликатор на облози, нудејќи до 2.500 пати повеќе од влогот.  

Играчите кои ќе пронајдат три распрскувачи на змејски јајца за време на основната игра ќе добијат влез во бонус играта со „Постери“ со подигање и бесплатни вртења на змејот бес. За време на бонус играта, мора да изберете еден од трите постери, откривајќи го првичниот вкупен мултипликатор за бесплатните вртења на Dragon Fury. Вкупниот множител може да биде до x10, зголемувајќи се за еден со секое вртење. 

Како што згаснува дневната светлина, златни златни ленти на светлина од ѕвездите кои паѓаат го осветлуваат небото. Играчите се уверени за фантастична исплата со Црниот змеј и Златниот пергамент кои работат во тандем. Но, пријдете им на Angry Dragons внимателно, бидејќи ова е многу испарлива слот машина.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести