Вести

May 5, 2023

BGaming создава сојуз со iBETSOFT во Азија

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

BGaming, снабдувач со брзо проширување на онлајн казино игри, се согласи со iBETSOFT Gaming, давател на платформи со бела ознака, да го снабдува целиот избор на слотови во азискиот регион. Овој сојуз има за цел да ја зголеми азиската основа на BGaming и да ја зголеми привлечноста на нејзиниот глобален бренд. 

BGaming создава сојуз со iBETSOFT во Азија

По овој договор, играчите на страницата на казиното ќе пристапуваат до слотови со врвни перформанси на BGaming, вклучувајќи:

  • Џокер Кралицата
  • Диви пари
  • Милион овошје

iBETSOFT Gaming обезбеди услуги и софтвер со бела ознака на високо ниво на онлајн казино сајтови повеќе од една деценија. Од нивна страна, BGaming ја ангажираше стручноста на CCO на Улф Нордер за да го донесе неговото широко познавање на мултикултурниот азиски пазар. BGaming се надева дека ова назначување ќе и помогне на компанијата да го одржи и прошири својот меѓународен опсег.

Коментирајќи го партнерството, Олга Левшина, шеф на продажба на BGaming, забележа:

„Среќни сме што објавуваме ново партнерство со iBETSOFT Gaming. Претходно споделивме амбиции за проширување низ Азија и се надевам дека ова ќе го означи почетокот на растот во регионот. Со нетрпение очекуваме да ги обезбедиме нашите многу сакани слотови на регистрираните играчи на iBetSoft

Во меѓувреме, соопштението од iBETSOFT гласеше:

„Во iBETSOFT, возбудени сме што соработуваме со BGaming за да понудиме сеопфатни системски решенија со бела етикета во индустријата за игри. комплетен пакет на услуги што ги задоволуваат потребите на операторите и играчите подеднакво."

Во соопштението се додава дека и двата ентитета се посветени на обезбедување искуства за игри со врвен квалитет за гејмерите да копнеат за повеќе.

BGaming создава возбудливи изданија во мај

Во другите вести на BGaming, компанијата нареди голем број на онлајн слотови за своите играчи во мај. Прво, играчите ќе се трансформираат во галантни витези и ќе одат на возбудливо патување во волшебното царство на Кралскиот висок пат. Тоа е многу испарлив слот со до 25 линии за обложување, каде што ќе ја барате прекрасната принцеза која ќе ви помогне да ја освоите 5.000 пати најголемата исплата. 

Lucky Crew е уште едно многу очекувано издание на слот од BGaming. Овој слот 5x3 ги поканува играчите да се здружат со пиратите во збогатена морска авантура. Дивите симболи на играта се прикачени со множители, а играчите можат да шутнат во Тркалото на среќата откако ќе слетаат најмалку три скетери. 

И на крај, компанијата планира да ги втурне гејмерите во дивиот свет кој го одзема здивот, каде што ќе можат да уживаат во убавината на природата во слотот Savage Buffalo Spirit. Ќе ги вртите ролните и ќе гледате како прекрасните животни ве наградуваат со множители кои можат да достигнат 4.684 пати повеќе од влогот. Се покажува како напорен месец за развивачите на игри!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести