Вести

August 24, 2023

BGaming ги поканува гејмерите да ја искусат возбудата на Dice Million

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

BGaming, снабдувач на премиум казино игри, ја претстави својата најнова понуда на тема коцки, Dice Million. Компанијата вели дека оваа игра ја носи играта на слот на следното ниво.

BGaming ги поканува гејмерите да ја искусат возбудата на Dice Million

Во ова волшебно ново издание, играчите можат да се тркалаат за џекпот од 3.000 пати со додатокот. Играта содржи наградни лица со коцки со Scatters, Wilds, Expanded Wilds и Stacked симболи. Усогласувањето на најмалку три симболи на коцки на која било од 100-те линии за наплата на играта ќе ве награди до 5 пати повеќе од облогот. Можете исто така да одговарате на златните седумки за исплата од 0,1x до 30x.

Ова казино игра се одликува со уникатна златна експандирана дива коцка, која може да замени кој било симбол освен Распрснувачот. Ова потенцијално може да ги награди играчите на најдобрите нови казино сајтови со значителни награди. Уште подобро, има RTP (враќање во плеерот) од 97,10% со средно-висока нестабилност.

За разлика од другите онлајн слотови, Dice Millions содржи два Scatter симболи - сина и виолетова коцка обложена со скапоцен камен. Еве како функционираат:

  • Расфрлање 1 (сино): Може да се појави на која било ролна, а исплата се доделува кога три се појавуваат во едно вртење.
  • Растурање 2 (црвено): Може да се појави само на макари 1, 3 или 5 со награда кога најмалку три икони ќе слетаат во едно вртење.

BGaming го усвои концептот на гејмификација во оваа игра со воведување на нејзината врвна функција за промена на кожата. Тоа им овозможува на играчите да го менуваат изгледот на слот-играта без да мора повторно да ја вчитаат играта, обезбедувајќи различно и возбудливо искуство.

Откако ќе забележат победа, играчите можат да учествуваат во кругот на Gamble, каде што можат да ја погодат бојата или костумот за да ги зголемат своите добивки. Сепак, оваа функција не е достапна во некои јурисдикции.

Dice Million е меѓу најновите казино игри од BGaming. На почетокот на август компанијата го лансираше Luck & Magic со популарни ликови од видео игри. Можеби ќе сакате да проверите Коцки Бонанца, 3D издание со врвна исплата од 375.000 евра.

Јулија Алиаксеева, ко-CPO во BGaming, коментира:

„Трансформирањето на коцкањето во игри е едно од достигнувањата кон кои се стремиме уште од почетокот на лансирањето како студио за слотови, а Dice Million ни помага да ја исполниме таа цел. Нашата функција Skin Change обезбедува играчите да не се досадуваат – како со кликнување на копче тие доживуваат сосема нова визуелност и свежо искуство со игри“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година
2024-04-12

Најдобри нови онлајн слотови на неделата: издание од 12 април 2024 година

Вести