Вести

September 7, 2023

Betsoft ги поканува играчите да соберат богатство во април Фјури и Комората на Скараби

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Betsoft Gaming, водечки снабдувач на онлајн слотови, го објави својот најнов слот на тема Антички Египет, April Fury and the Chamber of Scarabs. Во оваа игра, играчите ќе ја придружуваат новата хероина на развивачот (април) во авантура за откривање на античките богатства на Египет. Има мноштво функции што ќе им помогнат на гејмерите да ја остварат својата мисија, вклучувајќи „Држи и победи“, „Плаќање дивини“ и „Бесплатни вртења“. Максималната награда во Комората на Скараби е 4.000 пати повеќе од влогот!

Betsoft ги поканува играчите да соберат богатство во април Фјури и Комората на Скараби

На онлајн слот ги носи играчите длабоко во гробницата на фараонот која била непречена со векови. Оваа игра со линија со 5 ролни и 20 плаќања им овозможува на играчите да ги искористат предностите на легендарното богатство, со симболи како факелот, свитокот и пехарот што ги наградуваат гејмерите додека тргнуваат да ја најдат паричката Златен Скараб. Пронаоѓањето на шест или повеќе монети ќе ја активира функцијата Hold & Win.

Betsoft Gaming вели дека играчите можат да го помножат својот влог од 1x на 500x. Потоа, тие ќе добијат три вртења, кои ќе се вратат на првобитната вредност откако ќе го соберат секој нов Scarab. По исцрпување на сите вртења или пакување на макари со бонус Скараби, играта ќе ги пресмета наградите, а Златните Скараби ќе ги опсипуваат наградите пред да ја завршат играта Hold & Win.

Како што знае секој искусен ловец на богатство, гробниците на фараонот секогаш имаат тајно скривалиште, а Април Фјури и Одајата на Скарабите не се разликуваат! Како што април будно напредува во темните гробници, ролните ќе се вртат додека лилјаците ќе полетаат во мрачната ноќ.

Играчите на најдобрите нови казино сајтови може да лоцира уште поголеми победи со собирање најмалку три златни клучеви на таблата за игра. Како што клучевите ќе влезат во бравите, очите на фараонот ќе светат зелено, а неговиот громогласен глас ќе ја пушти Бонус за бесплатни вртења. Гејмерите ќе добијат дури девет бесплатни вртења, каде што ќе можат да ја активираат функцијата Hold & Win за кралско богатство.

Во меѓувреме, главата на лавот е дива и се појавува на која било ролна. На развивач на софтвер вели дека оваа икона може да ги замени сите симболи освен Златните Скараби и Клучни Скатери. Покрај тоа, кога две, три, четири или пет Wilds се појавуваат на ролните, исплатите стануваат уште поисплатливи.

Обожавателите на Betsoft копнееја по уште еден додаток од развивачот на софтвер. Желбата е дадена, слот со магична тема, беше последното дополнување од компанијата, објавено во јули. Пред тоа, компанијата ги покани играчите да уживаат во вкусните задоволства на улиците на Кина во Фо Шо.

Анастасија Бауер, шеф на управување со сметки во Betsoft Gaming, коментира:

„Дизајнот за функциите Hold & Win и Free Spins да се активираат истовремено станува потпис на Betsoft и можност на која нашите играчи се враќаат постојано. Прикажувањето на двете од овие карактеристики, April Fury и Chamber of Scarabs е визуелно зачудувачки слот со нова хероина. Значајниот потенцијал за победа во извонредната тема за лов на богатство сигурно ќе биде голем хит кај нашите клиенти“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести