Betclic Group и Playson потпишаа договор за партнерство

Вести

2022-05-13

Playson, водечкиот снабдувач на производи на iGaming во светот, откри нов договор со Betclic Group. Занови слот сајтовибарајќи поширок избор на наслови, ова би била добра вест. Добавувачот на содржини за коцкање со седиште во Малта, исто така, соработува со Microgaming Quickfire, SoftGamings, MediaTech и NYX. Со низа брендови како Betclic и Expekt во своето портфолио, Betclic Group е еден од најреномираните оператори на казино брендови во Шведска, Малта, Италија, Полска и Португалија.

Betclic Group и Playson потпишаа договор за партнерство

Директорот за продажба во Плејсон, Бланка Хомор, истакна дека се возбудени што ќе соработуваат со Betclic Group, компанија со импресивно портфолио на познати брендови. Покрај тоа, нивната иновативна колекција на слотови и алатки за задржување ќе им овозможи на онлајн брендовите на групата да продолжат да растат во блиска иднина.

Во поткрепа на горенаведените забелешки, менаџерот на казината на Betclic Group, Франсоа Догон, потврди дека пристапот насочен кон клиентите е движечка сила зад компанијата. Тој продолжи да рече дека им е задоволство што можат да ги интегрираат извонредните игри на Playson во нивната понуда, бидејќи тие се вреден додаток за секој оператор. Догон и неговиот тим се уверени дека иновативните производи на Playson ќе бидат добро прифатени во нивното експанзивно портфолио за игри, со неговата заслужена репутација за извонредност.

Playson Слот наслови инкорпорирани

Двата бренда склучија договор кој ќе овозможи беспрекорна интеграција на прославениот каталог на Playson. Ова значи дека играчите сега можат игра слотови како што се The Rise of Egypt Deluxe, Buffalo Power, Pearl Beauty: Hold & Win на платформата Betclic без мака за конверзија.

Реномираната операторска група сега може да им понуди на своите гости низа нови возбудливи искуства, благодарение на ова партнерство со Playson. Тие ќе имаат пристап не само до подобрен пакет поволности, туку и до алатки за ангажирање без интеграција, како што се Активирање на функции, мрежни џекпот, Бесплатни вртења, и турнири кои обезбедуваат неверојатни можности за играчите.

Мартовски CashDay на Playson, 2022 година

Компанијата Playson со гордост го објавува нивното најново дополнување: CashDays за 2022 година! Овој возбудлив настан беше достапен за целата недела од 1 до 8 март и имаше 15 игри со вкупна наградна сума во вредност од 70 илјади евра. Одличната можност доаѓа само еднаш годишно.

Најдобриот заработувач на поени однесе 10 илјади евра, а сите играчи учествуваа во една од 15-те титули поврзани со оваа промоција. Играчите можеа да заработат 350 загарантирани победнички места во која било комбинација играјќи ги овие различни игри, вклучително и Book of Gold: Multichance, Buffalo Power: Hold & Win, Burning Wins x2 (расфрлени на 3 ролни и 5 линии) и Solar Queen (египетски -тематски слот).

Промоцијата се заснова на поени што може да се соберат со играње разни игри и обложување 0,50 евра или еквивалентна валута. Во системот на бодување по круг, секое заработено евро вреди 10 поени.

March CashDays се појавија само неколку дена откако Playson ја објави својата нова онлајн слот игра, Burning Fortunator. Класичната тема на овој наслов ги вклучува сите типични вистински симболи, како што се забавно исполнетите среќни седум, барови и кралски икони.

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести