Вести

September 25, 2023

AvatarUX го зајакнува глобалното влијание преку соработка со BetConstruct

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

AvatarUX, брзорастечки развивач на видео слотови, склучи договор за партнерство со BetConstruct, добро познат снабдувач на технологија и услуги во светот на iGaming. Партнерството со BetConstruct е критичен чекор во проширувањето на досегот на нејзината мрежа за дистрибуција на игри.

AvatarUX го зајакнува глобалното влијание преку соработка со BetConstruct

По договорот, мрежата на оператори на казина на BetConstruct ќе добие неограничен пристап до целата палета на игри на AvatarUX. Лансирањето ќе вклучува добро познати слотови како што се CherryPop и TikiPop, како и новообјавени игри како PixiePop и Kitty POPpins.

BetConstruct, провајдер на игри со напредни размислувања, има позитивна репутација ширум светот, со неговата содржина достапна во копнениот и iGaming секторите. На развивач на софтвер ги има потребните сертификати за снабдување на казино услугите на AvatarUX во неколку водечки јурисдикции.

Соработката помеѓу BetConstruct и AvatarUX не само што ќе го зголеми изборот на BetConstruct на казино игри но и да го зголеми присуството на AvatarUX во индустријата за iGaming. Благодарение на ова партнерство, AvatarUX's онлајн слотови и функциите ќе бидат достапни за нови казино сајтови преку дистрибутивната мрежа на BetConstruct.

Заедничкото вложување помеѓу AvatarUX и BetConstruct ја демонстрира посветеноста на првата да го прошири своето меѓународно присуство и да им понуди на гејмерите ширум светот најдоброто искуство за играње во својата класа. Со глобалното присуство и знаење на BetConstruct, ќе имаат корист развивачите на игри и гејмерската заедница.

Ова е еден од многуте договори за дистрибуција на содржина потпишан од AvatarUX неодамна. Кон крајот на минатиот месец студиото потпиша а се справи со Relax Gaming да се придружите на платформата за собирање содржина на Silver Bullet. Во февруари, AvatarUX и Soft2Bet беа запечатени договор да го зајакне глобалниот дофат на содржината на студиото.

Ники Лонгмуир, главен извршен директор на AvatarUX, беше возбуден поради партнерството, велејќи:

„Среќни сме што соработуваме со BetConstruct, едно од најафирмираните и најпрепознатливите имиња во нашата индустрија. напред кон тесна соработка со тимот на BetConstruct“

Рузана Елчјан, шеф на одделот за игри на BetConstruct, додаде:

„AvatarUX е вистински иноватор во слот просторот, и ние сме среќни што можеме да ги додадеме нивните игри во нашето пошироко портфолио. арсенал на кој било оператор“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести