Вести

September 25, 2023

AvatarUX го зајакнува глобалното влијание преку соработка со BetConstruct

Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

AvatarUX, брзорастечки развивач на видео слотови, склучи договор за партнерство со BetConstruct, добро познат снабдувач на технологија и услуги во светот на iGaming. Партнерството со BetConstruct е критичен чекор во проширувањето на досегот на нејзината мрежа за дистрибуција на игри.

AvatarUX го зајакнува глобалното влијание преку соработка со BetConstruct

По договорот, мрежата на оператори на казина на BetConstruct ќе добие неограничен пристап до целата палета на игри на AvatarUX. Лансирањето ќе вклучува добро познати слотови како што се CherryPop и TikiPop, како и новообјавени игри како PixiePop и Kitty POPpins.

BetConstruct, провајдер на игри со напредни размислувања, има позитивна репутација ширум светот, со неговата содржина достапна во копнениот и iGaming секторите. На развивач на софтвер ги има потребните сертификати за снабдување на казино услугите на AvatarUX во неколку водечки јурисдикции.

Соработката помеѓу BetConstruct и AvatarUX не само што ќе го зголеми изборот на BetConstruct на казино игри но и да го зголеми присуството на AvatarUX во индустријата за iGaming. Благодарение на ова партнерство, AvatarUX's онлајн слотови и функциите ќе бидат достапни за нови казино сајтови преку дистрибутивната мрежа на BetConstruct.

Заедничкото вложување помеѓу AvatarUX и BetConstruct ја демонстрира посветеноста на првата да го прошири своето меѓународно присуство и да им понуди на гејмерите ширум светот најдоброто искуство за играње во својата класа. Со глобалното присуство и знаење на BetConstruct, ќе имаат корист развивачите на игри и гејмерската заедница.

Ова е еден од многуте договори за дистрибуција на содржина потпишан од AvatarUX неодамна. Кон крајот на минатиот месец студиото потпиша а се справи со Relax Gaming да се придружите на платформата за собирање содржина на Silver Bullet. Во февруари, AvatarUX и Soft2Bet беа запечатени договор да го зајакне глобалниот дофат на содржината на студиото.

Ники Лонгмуир, главен извршен директор на AvatarUX, беше возбуден поради партнерството, велејќи:

„Среќни сме што соработуваме со BetConstruct, едно од најафирмираните и најпрепознатливите имиња во нашата индустрија. напред кон тесна соработка со тимот на BetConstruct“

Рузана Елчјан, шеф на одделот за игри на BetConstruct, додаде:

„AvatarUX е вистински иноватор во слот просторот, и ние сме среќни што можеме да ги додадеме нивните игри во нашето пошироко портфолио. арсенал на кој било оператор“

Најнови вести

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Вести